Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya Dil Kursu Vizesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kapt

Almanya Dil Kursu Vizesi

Mesaj gönderen kapt » Pzt Eki 11, 2021 8:47 pm

Ben burada Önlisans bitirdim. Almanyadaki özel bir Dil Kursuna kayıt yaptırıp, (direkt dil kursuna kayıt yaptıracağım, herhangi bir üniversiteye başvurmadan, şartlı kabul almadan) kursa gidip dil kursunu bitirdikten sonra Türkiye'ye dönmeden Almanyada dil kursu vizemle uni-assist üzerinden okullara başvurup şartlı kabul alıp Almanya'da kalabilir miyim? Yoksa dil kursu bittikten sonra Türkiye'ye geri mi dönmem gerekiyor?

dogaemiroglu

Re: Almanya Dil Kursu Vizesi

Mesaj gönderen dogaemiroglu » Pzt Eki 11, 2021 10:17 pm

kapt yazdı: Pzt Eki 11, 2021 8:47 pm Ben burada Önlisans bitirdim. Almanyadaki özel bir Dil Kursuna kayıt yaptırıp, (direkt dil kursuna kayıt yaptıracağım, herhangi bir üniversiteye başvurmadan, şartlı kabul almadan) kursa gidip dil kursunu bitirdikten sonra Türkiye'ye dönmeden Almanyada dil kursu vizemle uni-assist üzerinden okullara başvurup şartlı kabul alıp Almanya'da kalabilir miyim? Yoksa dil kursu bittikten sonra Türkiye'ye geri mi dönmem gerekiyor?
44F tipi ise, evet donup tekrardan ayni vize surecini gerceklestirmeniz gerekiyor

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 11, 2021 10:37 pm

Kanunlara göre dil kursu vizesi Almanya da uzatilmaz. Fakat yerine göre bazi yabancilar dairesi istisnalar yapiyor ama bu istisna orani cok yüksek degil. Almanya daki yabancilar daireleri IDATA nin bu sene sacmaladigi 36 D, 40F, 45Z falan bilmezler.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

kapt

Mesaj gönderen kapt » Sal Eki 12, 2021 10:08 am

Physiker yazdı: Pzt Eki 11, 2021 10:37 pm Kanunlara göre dil kursu vizesi Almanya da uzatilmaz. Fakat yerine göre bazi yabancilar dairesi istisnalar yapiyor ama bu istisna orani cok yüksek degil. Almanya daki yabancilar daireleri IDATA nin bu sene sacmaladigi 36 D, 40F, 45Z falan bilmezler.
Uzatma değilde bitmesine yakın oradan okula başvuru yapıp şartlı kabul alsam?

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Sal Eki 12, 2021 11:33 am

kapt yazdı: Sal Eki 12, 2021 10:08 am Uzatma değilde bitmesine yakın oradan okula başvuru yapıp şartlı kabul alsam?
36f vizesi ile şartlı kabul almadan gelebilirsin. Trye geri dönmene de gerek yok.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 12, 2021 11:51 am

rammsteinLBR yazdı: Sal Eki 12, 2021 11:33 am 36f vizesi ile şartlı kabul almadan gelebilirsin. Trye geri dönmene de gerek yok.
Hangi kanuna göre bu bilgiyi verdiginizi sorabilirmiyim? Eger o kanunu göstermezseniz banlanacaksiniz.
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 12, 2021 11:56 am

kapt yazdı: Sal Eki 12, 2021 10:08 am Uzatma değilde bitmesine yakın oradan okula başvuru yapıp şartlı kabul alsam?
Yukarda belirttigim gibi orda basvuru yapacaginiz yabancilar dairesinin insiyatifi durumunda. Kanunen (§ 16f Aufenthg, Paragraph 3), özel bir dil kursuna kayit yaptirarak oturum uzattiramiyorsunuz Almanya da. Tekrar belirteyim bu 36f vs sadece Türkiye de IDATA tarafindan kullanilan bir vize basvuru maddesi, Almanya daki yabancilar dairesinde calisanlar o 36f, 40A vs bilmezler.
www.deutschstudent.com

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Sal Eki 12, 2021 2:53 pm

Physiker yazdı: Sal Eki 12, 2021 11:51 am Hangi kanuna göre bu bilgiyi verdiginizi sorabilirmiyim? Eger o kanunu göstermezseniz banlanacaksiniz.
Bizzat kendimden. Idatadaki soru ağacında şartlı kabul olmadan dil kursu yapmak istiyorsanız 36f türü(yüksek öğrenime hazırlık amaçlı dil kursu) çıkıyor ve pasaportada sprachkurs,studium yazıyor yani studiuma çevirebiliriz(şartlı kabul alıp gelen bir arkadaşımın pasaportunda da benimkiyle aynı şeyler yazıyordu.) Kimseyi yanlış yönlendirmek istemem. Sadece benim izlediğim yolu anlatıyorum

kapt

Mesaj gönderen kapt » Sal Eki 12, 2021 3:18 pm

rammsteinLBR yazdı: Sal Eki 12, 2021 2:53 pm Bizzat kendimden. Idatadaki soru ağacında şartlı kabul olmadan dil kursu yapmak istiyorsanız 36f türü(yüksek öğrenime hazırlık amaçlı dil kursu) çıkıyor ve pasaportada sprachkurs,studium yazıyor yani studiuma çevirebiliriz(şartlı kabul alıp gelen bir arkadaşımın pasaportunda da benimkiyle aynı şeyler yazıyordu.) Kimseyi yanlış yönlendirmek istemem. Sadece benim izlediğim yolu anlatıyorum
Peki vize alirken hangi soruları sordular size ne dediniz

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 12, 2021 3:58 pm

rammsteinLBR yazdı: Sal Eki 12, 2021 2:53 pm Bizzat kendimden. Idatadaki soru ağacında şartlı kabul olmadan dil kursu yapmak istiyorsanız 36f türü(yüksek öğrenime hazırlık amaçlı dil kursu) çıkıyor ve pasaportada sprachkurs,studium yazıyor yani studiuma çevirebiliriz(şartlı kabul alıp gelen bir arkadaşımın pasaportunda da benimkiyle aynı şeyler yazıyordu.) Kimseyi yanlış yönlendirmek istemem. Sadece benim izlediğim yolu anlatıyorum
Kendimden diye bir kanun yok. Almanya ya dil kursu vizesi ile gelip bir üniversiteden kabul alip sonra oturumu Almanya da uzattinizmi?
www.deutschstudent.com

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Sal Eki 12, 2021 4:57 pm

Physiker yazdı: Sal Eki 12, 2021 3:58 pm Kendimden diye bir kanun yok. Almanya ya dil kursu vizesi ile gelip bir üniversiteden kabul alip sonra oturumu Almanya da uzattinizmi?
Hayır daha geleli birkac hafta oldu ama sizin dediğiniz şeyle benimki farklı. Dil kursu vizesini studiuma çeviremediğimizi biliyorum ama benim pasaportumda zaten studium yazıyor. Pasaportta Studium yazıyorsa neden uzatamayım? Benim gibi olan 2 kişiyle konuştum ve uzatmışlar, yalan mı doğru mu söyliyorlar bilmiyorum. Doğrusunu biliyorsanız lütfen doğrusunu yazın çünkü birçok kişi bu vizeye (36f) başvurdu.

kapt

Mesaj gönderen kapt » Sal Eki 12, 2021 5:50 pm

Physiker yazdı: Sal Eki 12, 2021 11:56 am Yukarda belirttigim gibi orda basvuru yapacaginiz yabancilar dairesinin insiyatifi durumunda. Kanunen (§ 16f Aufenthg, Paragraph 3), özel bir dil kursuna kayit yaptirarak oturum uzattiramiyorsunuz Almanya da. Tekrar belirteyim bu 36f vs sadece Türkiye de IDATA tarafindan kullanilan bir vize basvuru maddesi, Almanya daki yabancilar dairesinde calisanlar o 36f, 40A vs bilmezler.
Peki ben 0 almanca ile 36f ile idatadan vize alabilir miyim? yoksa red mi verirler?

Ali3462

Mesaj gönderen Ali3462 » Sal Eki 12, 2021 6:24 pm

Hocam bu bilgi kesin mi ben de yüksek lisans için başvurdum ama epeydir yanıt alamadım o yüzden vakit kaybetmemek için önden dil kursuna kayıt yaptırıp sonrasında şartlı kabul gelince okula kayıt yaptırırım ya da sonraki dönem için yeniden başvururum diye düşünüyorum fakat bu bilginin kesinliğinden emin değilim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 13, 2021 5:47 am

rammsteinLBR yazdı: Sal Eki 12, 2021 4:57 pm Hayır daha geleli birkac hafta oldu ama sizin dediğiniz şeyle benimki farklı. Dil kursu vizesini studiuma çeviremediğimizi biliyorum ama benim pasaportumda zaten studium yazıyor. Pasaportta Studium yazıyorsa neden uzatamayım? Benim gibi olan 2 kişiyle konuştum ve uzatmışlar, yalan mı doğru mu söyliyorlar bilmiyorum. Doğrusunu biliyorsanız lütfen doğrusunu yazın çünkü birçok kişi bu vizeye (36f) başvurdu.
Almanya da oturum uzatmadan nasil bu kadar net yorum yapip insanlari yanlis yönlendiriyorsunuz? Bu tür yanlis yönlendirmeden dolayi sadece bana haftada 2-3 tane dil kursu vizesi basvuru yapip (0 almanca veya belirli seviyede almanca seviyeleriyle) red alan insanlar mail atiyor. Ayni sekilde dil kursu vizesi ile gelip burda oturum uzatamadigi icin tekrar Türkiye ye geri dönmek zorunda kalan ögrenciler. Bazi ögrenciler hatta 0 a yakin almanca ile vize alir, bazilari B2 si bile olsa red alabilir. Herkesin profili farkli. Sitemizde vize alma kriterleriyle ilgili yüzlerce paylasim var. Ben aldim oluyor herkes böyle yapsin diye kendinize göre degerlendirip insanlari yanlis yönlendiriyorsunuz sonra gidip o ögrenciler o kadar masraf edip, vizeden red alip hem maddi hem manevi kayiplari büyük oluyor. Son dönemde artik kasitlimi yapiliyor bilmiyorum ama burda üyelerimize devamli yanlis bilgi verildigini görüyorum. Yukarda Alman anayasasindan ilgili kanunun maddesini yazdim, istisna oluyor diye de belirttim. Direkt ben kaynagim gibi bir aciklama kabul edilmez. O yüzden süresiz olarak banlandiniz.
www.deutschstudent.com

Kilitli