Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantörlük belgesini mail ile yollamak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
keremz

Garantörlük belgesini mail ile yollamak

Mesaj gönderen keremz » Pzt Eki 11, 2021 3:50 pm

Merhabalar,

Ankaradaki konsolosluk 42 gün sonra başvurum hakkinda geri dönüş yapti ve bloke hesap veya garantörlük belgesi istedi. Vize görüşmesi esnasinda garantörlük belgesi götürmüştüm ama pasaportum süresi yetişmediği için pasaportumu yeniletmemi söylediler.

Pasaportu hemen yenileyip gonderdim ama bugun gelen mailde garantörlük belgem eski pasaporta kayıtli oldugu için yenisini istediler. Oradaki akrabalarimin onu alip bana gondermesi imkansiz. Bir ihtimal onlar oradan alip bana fotokopisini yollasalar ve ben mail ile atsam kabul ederle mi sizce?

keremz

Re: Garantörlük belgesini mail ile yollamak

Mesaj gönderen keremz » Pzt Eki 11, 2021 4:57 pm

Stresten yazmayı unutmuşum, bu belgeyi 30.10’a kadar istedikleri için böyle bir soru soruyorum.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Eki 11, 2021 5:28 pm

keremz yazdı: Pzt Eki 11, 2021 4:57 pm Stresten yazmayı unutmuşum, bu belgeyi 30.10’a kadar istedikleri için böyle bir soru soruyorum.
Evet size mailden taratıp atsınlar sizde maille iletin konsolosluğa.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

hero_x

Mesaj gönderen hero_x » Pzt Eki 11, 2021 6:16 pm

keremz yazdı: Pzt Eki 11, 2021 3:50 pm Merhabalar,

Ankaradaki konsolosluk 42 gün sonra başvurum hakkinda geri dönüş yapti ve bloke hesap veya garantörlük belgesi istedi. Vize görüşmesi esnasinda garantörlük belgesi götürmüştüm ama pasaportum süresi yetişmediği için pasaportumu yeniletmemi söylediler.

Pasaportu hemen yenileyip gonderdim ama bugun gelen mailde garantörlük belgem eski pasaporta kayıtli oldugu için yenisini istediler. Oradaki akrabalarimin onu alip bana gondermesi imkansiz. Bir ihtimal onlar oradan alip bana fotokopisini yollasalar ve ben mail ile atsam kabul ederle mi sizce?
alman konsolusluğu bu konuda biraz mantık dışı çalışıyor ama umarım kabul ederler.

keremz

Mesaj gönderen keremz » Sal Eki 12, 2021 12:10 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzt Eki 11, 2021 5:28 pm Evet size mailden taratıp atsınlar sizde maille iletin konsolosluğa.
Teşekkürler, o şekilde yapacağım ilk etapta ve derslerimin başladığını belirteceğim. Umarım işe yarar.

keremz

Mesaj gönderen keremz » Sal Eki 12, 2021 12:12 pm

hero_x yazdı: Pzt Eki 11, 2021 6:16 pm alman konsolusluğu bu konuda biraz mantık dışı çalışıyor ama umarım kabul ederler.
Eğer vizeyi kalp krizi geçirmeden alabilirsem ani defterine epey uzun bir yazi yazacağım. Erasmus, Studienvorbereitender Sprachkurs, Zweckwechselsperre der Visum, Uni Assist ve bu vize konusu ile ilgili. İçinde tabiki Krankenversicherung ile ilgili sorunların da değinildiği uzun soluklu bir yazi olacak.

Umarım öncelikle bu şekilde belgeyi kabul ederler.

hero_x

Mesaj gönderen hero_x » Sal Eki 12, 2021 3:24 pm

keremz yazdı: Sal Eki 12, 2021 12:12 pm Eğer vizeyi kalp krizi geçirmeden alabilirsem ani defterine epey uzun bir yazi yazacağım. Erasmus, Studienvorbereitender Sprachkurs, Zweckwechselsperre der Visum, Uni Assist ve bu vize konusu ile ilgili. İçinde tabiki Krankenversicherung ile ilgili sorunların da değinildiği uzun soluklu bir yazi olacak.

Umarım öncelikle bu şekilde belgeyi kabul ederler.
benim de uzun soluklu bir sürecim oldu ve hala devam ediyor garantör kağıdı 12 gün oldu daha gelmedi. Vize randevusuna 1 başvuru 1 erteleme 1 iptal şeklinde gidiyoruz normalde 10 gün de bize gün veriyoryırdu 12 gün oldu hemen hemen ondan da haberim yok kalp krizi geçirmemek elde değil :) Allah'tan covid vesilesiyle okul online yoksa sürece devam etmem imkansızdı... TÜm bu ertelemenin sebebi garantör belgesi. Kendilerinin verdiği belgeyi tekrardan istemesi saçmalık değildir de nedir?