Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Kartı ve Fiktionbescheinung...

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
umudxx

Oturum Kartı ve Fiktionbescheinung...

Mesaj gönderen umudxx » Cum Eki 08, 2021 5:59 pm

Merhaba arkadaşlar ben 8. ay Saarland eyaletinde Freiwilliges Soziales Jahr yaptım. 1 Eylülden itibaren münih'e geldim burda da yine freiwilliges soziales jahr yapıyorum. İlk Almanyaya geldgimde vizem bitmeye yakın auslandebehörde dan oturum kartı için başvurdum bana fiktionbescheinung vermişlerdi. Şimdi münih için de aufenthaltstitel kartına başvurdum 19.10'a bana termin verdiler. Ama terminden önce bana fiktionbescheinung yollamıslar. Acaba termine yine de gidip aufenthaltstitela başvurabilir miyim yoksa termini mi iptal mı etmişlerdir ? İptal etseler mektup da bunu belirtirlerdi diye düşünüyorum ya da mail atarlardı diye düşünüyorum.. 31 Ağustos 2022 e kadar sözleşmem var ve bunu auslandebehördeye terminden önce bütün belgelerimi online olarak yüklemiştim. Fiktionbescheinungu bana sadece 5 aylık vermişler :/

umudxx

Re: Oturum Kartı ve Fiktionbescheinung...

Mesaj gönderen umudxx » Cmt Eki 09, 2021 11:14 pm

up

kristalize

Mesaj gönderen kristalize » Pzr Eki 10, 2021 6:31 pm

Ausländerbehörde randevuya gittiginizde durumunuza tekrar bakiyor, evraklar tamsa orada oturum karti düzenleniyor. Hatta genelde ek bir randevu daha veriyorlar kart baskidan geldikten sonra alabilmeniz icin.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Pzt Eki 11, 2021 12:53 am

kristalize yazdı: Pzr Eki 10, 2021 6:31 pm Ausländerbehörde randevuya gittiginizde durumunuza tekrar bakiyor, evraklar tamsa orada oturum karti düzenleniyor. Hatta genelde ek bir randevu daha veriyorlar kart baskidan geldikten sonra alabilmeniz icin.
Teşekkür ederim.. Randevu önceden Fiktionbescheinung yolladıkları için birden kafam karıştı ve mektup da coronadan dolayı auslandebehördeye fazla kisi alamadıkları yazıyor. Ben de düşündüm ki termini iptal ettiler. Umarım etmemislerdir bana bir bilgi de gelmedi