Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Studienkolleg zorunluluğu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Eraysari

Studienkolleg zorunluluğu

Mesaj gönderen Eraysari » Prş Eki 07, 2021 11:04 am

Arkadaşlar ben Avusturya TU grazdan şartli kabul aldim ama lise diplomamın yetersiz olduğunu söyleyip (imam hatip mezunuyum) almanca, matematik, fizik ve kimya sınavlarını verdikten sonra eğitimime başlayabilecegim yazıyor. Bunun için 1 veya 2 sene hazırlık kursuna gitmem gerekiyor yani studienkolleg gibi birsey. Türkiyede 1 sene bilgisayar muhendisligi okudugum halde bunu istediler. Normalde 1 sene okursan istemiyorlar diye biliyordum. Okudugum bölümle basvurdugum bölüm farklı olduğu için mi bu sınavları vermem istendi acaba?

nacho

Re: Studienkolleg zorunluluğu

Mesaj gönderen nacho » Prş Eki 07, 2021 9:38 pm

Eraysari yazdı: Prş Eki 07, 2021 11:04 am Arkadaşlar ben Avusturya TU grazdan şartli kabul aldim ama lise diplomamın yetersiz olduğunu söyleyip (imam hatip mezunuyum) almanca, matematik, fizik ve kimya sınavlarını verdikten sonra eğitimime başlayabilecegim yazıyor. Bunun için 1 veya 2 sene hazırlık kursuna gitmem gerekiyor yani studienkolleg gibi birsey. Türkiyede 1 sene bilgisayar muhendisligi okudugum halde bunu istediler. Normalde 1 sene okursan istemiyorlar diye biliyordum. Okudugum bölümle basvurdugum bölüm farklı olduğu için mi bu sınavları vermem istendi acaba?
hangi bölüm üzerinden başvurup şartlı kabul aldın

(Kural Ihlali - Madde 4 - 1 hafta ban)

viewtopic.php?f=3&t=16500

Eraysari

Re: Studienkolleg zorunluluğu

Mesaj gönderen Eraysari » Prş Eki 14, 2021 5:50 pm

nacho yazdı: Prş Eki 07, 2021 9:38 pm hangi bölüm üzerinden başvurup şartlı kabul aldın
Bilgisayar mühendisliğinden yazılım mühendisliği ve yönetimi bölümüne başvurdum ama konuyu üniversiteyle de konuştum, yanlışlık olmuş sen sadece kimya ve almanca sınavlarına gireceksin dediler.