Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni Gießen ve TH Mittelhessen şartlı kabul karmaşası

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Klorac98

Uni Gießen ve TH Mittelhessen şartlı kabul karmaşası

Mesaj gönderen Klorac98 » Çrş Eki 06, 2021 1:07 am

Başlıktaki iki üniversiteye yaz dönemi için master başvurusunda bulunacağım. İki üni de A1 seviyesinden itibaren almanca kursları veriyor ve bende Goethe B1 sertifikası var. Şartlı kabul almayı planlıyordum fakat TH Mittelhessen'in web sayfasında şöyle bir yazıyla karşılaştım:

Bitte beachten: Das Mindestniveau Deutsch für die Bewerbung an der THM ist seit dem WiSe 2020 das Niveau B2 des Gemeinsamen Europäischen Referenzrahmens. Bewerbungen unterhalb dieses Niveaus werden von uni assist nicht an die Hochschule weitergeleitet.
Wenn Sie sich für einen Kurs der Stufen A1, A2, B1 oder B2 interessieren, so bewerben Sie sich bitte direkt über das uni assist Portal an der Justus Liebig Universität Gießen.

Yani bu B2 sertifikam olmadığı için bölüme başvuramayacağım ve dolayısıyla şartlı kabul alamayacağım anlamına mı geliyor? Eğer böyle bir durum varsa neden üniversite A1 seviyesinden itibaren kurs veriyor? Yardımcı olabilir misiniz?

lilas

Re: Uni Gießen ve TH Mittelhessen şartlı kabul karmaşası

Mesaj gönderen lilas » Çrş Eki 06, 2021 11:01 am

Ben de bu konuyu anlayamadım, bilen birileri yardımcı olursa çok sevinirim.

Silomilo

Re: Uni Gießen ve TH Mittelhessen şartlı kabul karmaşası

Mesaj gönderen Silomilo » Çrş Eki 04, 2023 1:02 pm

Merhaba bilgi alabildiniz mi okula başladınız mı