Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize için:

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bukettsahiin

Vize için:

Mesaj gönderen bukettsahiin » Pzt Eki 04, 2021 3:04 pm

Merhaba,

Vize için gerekli olan "Türkiye’de SGK tarafından düzenlenen yurt dışı sağlık sigortası belgesi (A/T 11belgesi) veya Almanya’da öğrenci sağlık sigortasının başlayacağı tarihe kadargeçerli sağlık sigortası." bilgisini anlayamadim yardimci olabilir misiniz?

AT/11 alamiyorum gidene kadar çalışıyor olacağım için. ve sanırım yükseklisans kabulümde verdiğim online olarak AOK'la iletişime geçip verdiğim belge olan "krankenversicherungsnachweis" daha geçerli sayılmadığı için bu da geçerli değil.

Turistik vize olsaydı, gider herhangi bir sigorta şirketinden bir gün önce başlamalı bir gün sonra bitmeli bir sigorta yaptırıyorduk; ama bu başka bir şey sanıyorum. AT 11 alamadığım dünyada bunun ne olduğunu anlayamadim. konsolosluğa ulaşamıyorum, yardım rica ederim.

Kullanıcı avatarı
aariftr

Re: Vize için:

Mesaj gönderen aariftr » Sal Eki 05, 2021 2:48 am

Merhaba, bahsedilen şey seyahat sağlık sigortası. Allianz'dan vs. 6 aylık yaptırabilirsiniz.

bukettsahiin

Mesaj gönderen bukettsahiin » Sal Eki 05, 2021 10:22 am

aariftr yazdı: Sal Eki 05, 2021 2:48 am Merhaba, bahsedilen şey seyahat sağlık sigortası. Allianz'dan vs. 6 aylık yaptırabilirsiniz.
selamlar, çok teekkür ederim.

eğer 1 senelik yaptırırsam vizemi de 1 sene verirler diye düşündüm.

Kullanıcı avatarı
aariftr

Mesaj gönderen aariftr » Sal Eki 05, 2021 2:08 pm

Rica ederim, AT-11 gibi bir sağlık sigortanız yoksa Almanya'da zaten sağlık sigortası yaptıracaksınız. Bu seyahat sağlık sigortası vize belgeleri için istenen bir şey