Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı kabulle okula başlamadan C1 almak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
architectde

Şartlı kabulle okula başlamadan C1 almak

Mesaj gönderen architectde » Pzr Eki 03, 2021 10:45 am

Merhaba arkadaşlar,

1-Almanyada x bir üniversiteden Master için temmuz başvurularında b2 ile şartlı kabul alıp daha sonra yani en geç eylül, ekim ayına kadar Telc C1 Hochschule veya TesDaf sınavını okula kayıt yaptırmadan önce yaz tatilinde vermiş olursak hazırlık okumadan direkt bölüme başlama şansımız var mı?

2-Direkt C1 ile kayıt alan bölümlere 15 temmuzdan sonra C1 sertifikasını sunma gibi bir şansımız var mı?

Bunu şundan dolayı soruyorum gideceğim özel kursun C1’i bitirme tarihleri neredeyse üniversitelerin son başvuru tarihinde yani 15 temmuzda bitiyor. Bu durumda C1 kursu bitmeden C1 sınavına girmem gerekecek olası bir sınavı kazanamama durumunda dönem kaybetmek istemiyorum. Kursu bitirdikten sonraki dönemde tekrar sınava girerek sertifikayı almayı planlıyorum. Tecrübeleri olan arkadaşlar fikir verirse sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

Silomilo

Re: Şartlı kabulle okula başlamadan C1 almak

Mesaj gönderen Silomilo » Çrş Eki 04, 2023 12:56 pm

Merhaba sorunuzun cevabını öğrendiniz mi benim elimde B1 sertifikam var ocakta üniversiteye başvuru yapacağım bu süreçte C1 sertifikası almayı düşünüyorum hatta denk gelirse Tesdaf'a girmeyi düşünüyorum sizce mümkün mü