Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almayada lisans egitimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
silva

almayada lisans egitimi

Mesaj gönderen silva » Cum Tem 27, 2012 12:06 am

arkadaslar merhaba,ben uzun zamandir siteyi takip ediyorum,bi kac konuda sizlerin yardim ve goruslerinize ihtiyacim var.

1)ben myo mezunuyum ve dgs sinavina girdim ve bu sinavda ozel veya devlet bi yer tutturup almanya vizesi ici basvurmayi dusunuyorum,yasim 23,almancam yok,ve garantorle basvuru yapmayi dusunuyorum sizce tabi kimse bunu bilemez ama vize alma sansim bu durumda ne kadar yani vize verebilirlermi,

2)bir baska konuysa almanya, ben duisburg essen uni yi yazmayi dusunuyrum ve orda part time bi is bulup tum yuku aileme birakmayi dusunmuyorum dedigim gibi yasim 23 ,sizce is bulabilirmi almancam olmadan turklerin yaninda falan,

3)bir diger konuysa dsh 10 ayda cok kasmadan dersleri dinleyere ve anlayarak bir dsh sinavi verilebilirmi

4)birde almanyada yasamak var o konu hakkinda herkes benzer seyleri soylyor aslinda almanya iyidir diye fakat arada begenmeyenlerde cikiyor,sizin dusunceniz nedir almanya gercekten bir turk ogrenci icin diger ulkelere gore daha avantajlimi

bu konularla ilgili yardmlarinizi bekliyorum

GK

almayada lisans egitimi

Mesaj gönderen GK » Cum Tem 27, 2012 1:26 am

1-burda kimse emin bi cevap veremez sole diyim trde 2 yilliga sinavsiz gecis yapip okumus olan bir insanla tanistim kabul alip buraya gelmis bende sasirmistim normalde bole birsey olmuyor vize konusunda herkesin basina farkli seyler gelebiliyor.

2- buna guvenip gelme bence ben akraba yaninda kaliyordum baya bi sure calismama gerek yoktu ama tek kalinca 400 euro kazansan bile evden para alman sart baska turlu olmuyor.
Ben turklerin yaninda toplamda 4 gun calistim bidaha calismam sacma sapan seylerden tartisma cikiyor ve bi yerde birakiyosun :)

3-orasi senin calismana bagli verebilirsin yani imkansiz diye birsey yok :) ben siegen da verdim sinavi baya gec bi surede verdim diyebilirim ama burda sadece dsh hazirlik kursuna gidip sinavi gectim turkiyeden b1 le gelip 4 ayda gecen cocuklar var burda hem sinavin kolayligi hemde derste yaptiklarindan dolayi hocalarin yardimiyla oldu bi sekilde.

4- 19 yasimda geldim keske turkiyede lisans okuyup gelseydim lafini cok ettim ama yinede almanyada halimden memnunum,avantajini okul bittikten sonra gorucez tabi biterse.

silva

almayada lisans egitimi

Mesaj gönderen silva » Cum Tem 27, 2012 1:43 am

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:

1-burda kimse emin bi cevap veremez sole diyim trde 2 yilliga sinavsiz gecis yapip okumus olan bir insanla tanistim kabul alip buraya gelmis bende sasirmistim normalde bole birsey olmuyor vize konusunda herkesin basina farkli seyler gelebiliyor.

2- buna guvenip gelme bence ben akraba yaninda kaliyordum baya bi sure calismama gerek yoktu ama tek kalinca 400 euro kazansan bile evden para alman sart baska turlu olmuyor.
Ben turklerin yaninda toplamda 4 gun calistim bidaha calismam sacma sapan seylerden tartisma cikiyor ve bi yerde birakiyosun :)

3-orasi senin calismana bagli verebilirsin yani imkansiz diye birsey yok :) ben siegen da verdim sinavi baya gec bi surede verdim diyebilirim ama burda sadece dsh hazirlik kursuna gidip sinavi gectim turkiyeden b1 le gelip 4 ayda gecen cocuklar var burda hem sinavin kolayligi hemde derste yaptiklarindan dolayi hocalarin yardimiyla oldu bi sekilde.

4- 19 yasimda geldim keske turkiyede lisans okuyup gelseydim lafini cok ettim ama yinede almanyada halimden memnunum,avantajini okul bittikten sonra gorucez tabi biterse.[/quote]

oncelikle cevap verdigin icin cok tesekkur ederim ,ilk soruma verdigin cevaplailgili bilmiyorum belki bilgin yoktur,belki baska bisey soylemek istemissindir ama 2 yllik uni bitirenlerin almanyada lisans yapma haklari var konsoloslugun internet sitesinde oyle yaziyor ,ben buna arti olarak birde dgs ile lisans kazanip vize almayi deneyecegim bilmiyorum sansim olurmu ama insallah ilk denemede verirler,
birde benim almanya da bildigim ogrencilerin cogunun almanyada calistigi,alman olsun yabanci olsun cogu bi sekilde calisiyormus bende aileme ne kadar az yuk olursam o kadar iyi olur dusuncesindeyim,
ve beni en cok dusunduren herhangi bi sekilde almanca bilgimin olmamasi a1 belgem olsa en azindan cok iyi olur ama su anda ona ayiracak ne maddiyatim nede zamanm var,sizce bu bi sorun yaratirmi

GK

almayada lisans egitimi

Mesaj gönderen GK » Cum Tem 27, 2012 4:16 am

ben haklari yok demedim oss puaniyla giren kisiler yapabiliyor diye biliyorum o direk lise puaniyla girmis olan bir kisiydi.
calisma konusuda sana kalmis ben sadece bildigim gordugumu yazdim :)