Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ptt yurtdışı kargo

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
jusnum

Ptt yurtdışı kargo

Mesaj gönderen jusnum » Çrş Eyl 29, 2021 2:46 pm

Arkadaşlar merhaba, 16 Eylül'de Almanya'ya (Münster) bazı evraklarımı yolladım, okulum zarfın üzerinde adresimin yazılı olmasını istediğinden Turpex ile yollayamadım. 13 gün oldu hala sistemde "the item was forwarded to the destination country (otb)" olarak gözüküyor. Bu konuda tecrübesi olanlar varsa kaç günde varmıştı kargonuz? Çok acil önemli değil fakat yine de kısa sürede gitmesini istediğim belgelerdi. Bir de ptt'yi arıyorum fakat sistemdeki yazandan başka bir bilgi vermiyorlar. Başka bu konuda nereden bilgi alabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

efeaydin

Re: Ptt yurtdışı kargo

Mesaj gönderen efeaydin » Çrş Eyl 29, 2021 7:06 pm

İyi günler,
Bu mesaj, postanızın Deutsche Post'a aktarıldığı anlamına geliyor. Postanızın varış süresi Alman Posta'sının hızına bağlı. PTT'deki çalışan bana böyle söylemişti.
Benim postam 7 günde ulaşmıştı, ancak bence endişelenmeyin bi' problem olduğunu zannetmiyorum.

jusnum

Mesaj gönderen jusnum » Çrş Eyl 29, 2021 9:07 pm

efeaydin yazdı: Çrş Eyl 29, 2021 7:06 pm İyi günler,
Bu mesaj, postanızın Deutsche Post'a aktarıldığı anlamına geliyor. Postanızın varış süresi Alman Posta'sının hızına bağlı. PTT'deki çalışan bana böyle söylemişti.
Benim postam 7 günde ulaşmıştı, ancak bence endişelenmeyin bi' problem olduğunu zannetmiyorum.
Cevap için teşekkür ederim.

Hande.B

Mesaj gönderen Hande.B » Çrş Eki 13, 2021 9:24 am

Merhaba,
Ben de kargomu Almanya’ya ptt aracılığı ile gönderdim. 27.09’da teslim ettim ancak hala teslim edilmemiş 5 ekim’den beri pick up point noktasında ancak doğrudan kuruma teslim edilmesi gerekiyor. Bununla ilgili yapabileceğim bir şey var mı biliyor musunuz?