Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

trdeki not ortalamam ne olmalı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
nacho

trdeki not ortalamam ne olmalı

Mesaj gönderen nacho » Pzr Eyl 26, 2021 2:32 am

arkadaşlar selam bu sene işletmeye başlıyorum(stk muaf olmak için) sorum şu acaba bu sene içinde ne kadar başarılı olarak geçmeliyim 1 dersden felan kalsam sıkıntı olurmu ne kadar yüksek bitirmeliyim sizce bu seneyi teşekkürler

Kullanıcı avatarı
aariftr

Re: trdeki not ortalamam ne olmalı

Mesaj gönderen aariftr » Pzr Eyl 26, 2021 2:37 am

nacho yazdı: Pzr Eyl 26, 2021 2:32 am arkadaşlar selam bu sene işletmeye başlıyorum(stk muaf olmak için) sorum şu acaba bu sene içinde ne kadar başarılı olarak geçmeliyim 1 dersden felan kalsam sıkıntı olurmu ne kadar yüksek bitirmeliyim sizce bu seneyi teşekkürler
Derslerin %75'ini geçmek gerekiyormuş, sitedeki makalede böyle yazıyor. Ancak düşük bir ortalama vizede olumsuz bir imaj yaratabilir mi emin değilim

nacho

Mesaj gönderen nacho » Pzr Eyl 26, 2021 2:51 am

aariftr yazdı: Pzr Eyl 26, 2021 2:37 am Derslerin %75'ini geçmek gerekiyormuş, sitedeki makalede böyle yazıyor. Ancak düşük bir ortalama vizede olumsuz bir imaj yaratabilir mi emin değilim
Evet bazı kaynaklardan bende böyle okudum fakat bu sene 1 sınıf olucağım için matematikde varmış bende bi ondan korkuyorum diğerlerini geçerim gibide acaba tek dersten felan kalsak noluyor bi sıkıntı olurmu

görkemaslan01

Mesaj gönderen görkemaslan01 » Pzt Eyl 27, 2021 12:25 pm

nacho yazdı: Pzr Eyl 26, 2021 2:32 am arkadaşlar selam bu sene işletmeye başlıyorum(stk muaf olmak için) sorum şu acaba bu sene içinde ne kadar başarılı olarak geçmeliyim 1 dersden felan kalsam sıkıntı olurmu ne kadar yüksek bitirmeliyim sizce bu seneyi teşekkürler
Benim sana önerim tüm derslerde başarılı ol hepsinden geç ve ortalamanı yüksek tut 3.0 ve üzeri yararını fazlası ile görürsün birde yanına B1 sertifikasını da aldın mı bal kaymak olur

lilas

Mesaj gönderen lilas » Pzt Eyl 27, 2021 1:47 pm

görkemaslan01 yazdı: Pzt Eyl 27, 2021 12:25 pm Benim sana önerim tüm derslerde başarılı ol hepsinden geç ve ortalamanı yüksek tut 3.0 ve üzeri yararını fazlası ile görürsün birde yanına B1 sertifikasını da aldın mı bal kaymak olur
kesinlikle katılıyorum. dersi alacağın hocaya mail at ders için hazırlık yapmak istediğini söyle, hangi konuları bilmem fayda sağlar, hangi konuları göreceğiz de; muhtemelen yardımcı olur sen de çalışmaya başlarsın. Diğer derslerini çok iyi tutarsan, geçmen yeterli olur. Ben de ilk sene çok işletme dersi aldım, düşündüğün kadar zor değil, endişelenme.

nacho

Mesaj gönderen nacho » Pzt Eyl 27, 2021 3:10 pm

lilas yazdı: Pzt Eyl 27, 2021 1:47 pm kesinlikle katılıyorum. dersi alacağın hocaya mail at ders için hazırlık yapmak istediğini söyle, hangi konuları bilmem fayda sağlar, hangi konuları göreceğiz de; muhtemelen yardımcı olur sen de çalışmaya başlarsın. Diğer derslerini çok iyi tutarsan, geçmen yeterli olur. Ben de ilk sene çok işletme dersi aldım, düşündüğün kadar zor değil, endişelenme.
hayır işletmeden değil matematik dersi var ondan çekiniyorum ben diğer dersleri yaparım zatende matım kötüdür o yüzden sordum tek dersden felan kalsak sıkıntı olurmu diye acaba

görkemaslan01

Mesaj gönderen görkemaslan01 » Pzt Eyl 27, 2021 4:07 pm

nacho yazdı: Pzt Eyl 27, 2021 3:10 pm hayır işletmeden değil matematik dersi var ondan çekiniyorum ben diğer dersleri yaparım zatende matım kötüdür o yüzden sordum tek dersden felan kalsak sıkıntı olurmu diye acaba
Ben Elektrik bölümü mezunuyum benimde matematiğin berbattı ve birde bizim bölümde nerdeyse tüm derslerde matematik var türevi,integrali,limiti hırs ettim bölümü 4 üzerinden 3.46 ile bitirdim çalışırsan başarırsın

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Pzt Eyl 27, 2021 4:08 pm

nacho yazdı: Pzt Eyl 27, 2021 3:10 pm hayır işletmeden değil matematik dersi var ondan çekiniyorum ben diğer dersleri yaparım zatende matım kötüdür o yüzden sordum tek dersden felan kalsak sıkıntı olurmu diye acaba
Almanyaya gidebilecek kadar sorumluluk aliyorsan bence yaparsın.

nacho

Mesaj gönderen nacho » Pzt Eyl 27, 2021 9:47 pm

görkemaslan01 yazdı: Pzt Eyl 27, 2021 4:07 pm Ben Elektrik bölümü mezunuyum benimde matematiğin berbattı ve birde bizim bölümde nerdeyse tüm derslerde matematik var türevi,integrali,limiti hırs ettim bölümü 4 üzerinden 3.46 ile bitirdim çalışırsan başarırsın
ilk sınıfda genel olarak zaten herkes bölümünün dışında dersler alıyor 2.3 sınıfta kendi bölümüne yönelik dersleri almaya başlıyorsun bakalım artık yapıcaz bizim matematikte neler var sanırsam türev integral limit felan vardır heralde daha bilmiyorum hiç

nacho

Mesaj gönderen nacho » Pzt Eyl 27, 2021 9:47 pm

tunuzn yazdı: Pzt Eyl 27, 2021 4:08 pm Almanyaya gidebilecek kadar sorumluluk aliyorsan bence yaparsın.
evet kararlıyım bu yolda sadece tek dersten kalmak sıkıntı yaparmı die merak etmiştimde