Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
görkemaslan01

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen görkemaslan01 » Çrş Eyl 22, 2021 12:37 pm

hilaliy yazdı: Çrş Eyl 22, 2021 12:30 pm merhaba 24unde vize randevum var duisburg essen universitesinden on kabul aldim simdi de dil okuluna gidicem. hesaba yatirmis oldugum para 3 aylik ve dil kursum da sadece c1 icin olacak o da aylik ama ben ulusal vizeye basvuruyorum sizce bir sikinti olur mu? ileride uzatmayi dusunuyorum almanyada konaklarken. 2.si lisans icin motivasyon mektubu ve oygecmis gerekmiyor diye gordum ama bu dogru mu? ona gore yazicam biraz eriniyorum dkhbksf cevap verebilirseniz cok sevinirim
1 paranın 3 aylık değil 1 yıllık olması lazım
2 Cv isteniyor yazmalısın

hilaliy

Mesaj gönderen hilaliy » Çrş Eyl 22, 2021 12:44 pm

görkemaslan01 yazdı: Çrş Eyl 22, 2021 12:37 pm 1 paranın 3 aylık değil 1 yıllık olması lazım
2 Cv isteniyor yazmalısın
yalnizca cv mi isteniyor? motivasyon mektubuna gerek yok mu yani? ayrica kaydoldugum kurs 3 aylik bunun icin 3 aylik meblag gerekmez mi?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Eyl 22, 2021 12:55 pm

hilaliy yazdı: Çrş Eyl 22, 2021 12:44 pm yalnizca cv mi isteniyor? motivasyon mektubuna gerek yok mu yani? ayrica kaydoldugum kurs 3 aylik bunun icin 3 aylik meblag gerekmez mi?
Motivasyon mektubuna gerek var tabii ki. 3 aylıkda olsa 1 yıllık bloke hesap istiyorlar evet biraz garip :)
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

353777

Mesaj gönderen 353777 » Çrş Eyl 22, 2021 1:00 pm

kurucu yazdı: Sal Eyl 21, 2021 2:58 pm Merhaba ben az önce pasaportun kargoya verildiği mailini aldım, darısı başınıza
Merhabaa ben de az önce kargoya verildiğine dair mail aldım. Ancak kargodan mesaj gelmedi uzun sürüyor mu yoksa hemen gelmiş miydi?(Aras kargo takip için mesaj atması gerekiyormuş mailde belirtmişler)

Umarım olumlu gelir, bekleyen herkese de bol şans darısı başınıza.
23 Ağustos da Ankara idata ofisinden 41 f vize türü için başvurmuştum. 22 Eylül de kargoya verilmiş.

kurucu

Mesaj gönderen kurucu » Çrş Eyl 22, 2021 1:02 pm

353777 yazdı: Çrş Eyl 22, 2021 1:00 pm Merhabaa ben de az önce kargoya verildiğine dair mail aldım. Ancak kargodan mesaj gelmedi uzun sürüyor mu yoksa hemen gelmiş miydi?(Aras kargo takip için mesaj atması gerekiyormuş mailde belirtmişler)

Umarım olumlu gelir, bekleyen herkese de bol şans darısı başınıza.
23 Ağustos da Ankara idata ofisinden 41 f vize türü için başvurmuştum. 22 Eylül de kargoya verilmiş.
Merhaba hayırlı olsun size de umarım vizemizi almışızdır, akşama doğru kargodan takip numarası geldi bu sabah da kuryenin dağıtıma çıktığı mesajı geldi bana.

353777

Mesaj gönderen 353777 » Çrş Eyl 22, 2021 1:21 pm

Ozaman biraz daha bekleyeyim ben de, hala gelmedi çünkü.
Inşallah almisizdir tam ümidi kestigim anda gördüm daha biletimi falan da almamıştım siz aldınız mı ?

seco20net

Mesaj gönderen seco20net » Çrş Eyl 22, 2021 1:40 pm

Arkadaşlar Merhaba benim Yüksek Lisans başvurum dil belgesi vs eksiklik yüzünden ret edildi,( aslında daha önce bu başlığa yazdığım uzunca bir metin vardı; telefonda memura söylediğim bir şeyden dolayı ret edildi biliyorum ama her neyse )ben hemen önümüzdeki başvuru dönemine kadar bir dil belgesi alacağım almancam normalde belge olmasada iyi. Fakat Berlinden 6 ay uğraşıp çıkardığımız garantör belgesinin orijinali Konsoloslukta ve bana geri iade edilmedi. Ben ret ile birlikte gönderirler diye düşündüm. Bunu tekrar oradan çıkarmamız için sanırım yeni başvuru yapmamız gerekiyor ama süreç çok uzun ve haklı olarak garantörüm uğraşmak istemez bende. Bir fotokopisi var bilgilerin göründüğü ne yapılabilir bilen var mı acaba ?

görkemaslan01

Mesaj gönderen görkemaslan01 » Çrş Eyl 22, 2021 1:43 pm

Arkadaşlar hiç Ağustos ayında 20-30 arası 39 F için girip vizesini alan varmı acaba ?

ssmauyr

Mesaj gönderen ssmauyr » Çrş Eyl 22, 2021 2:05 pm

tuldi yazdı: Çrş Eyl 22, 2021 11:22 am Maalesef. Bence gideceğiniz şehrin yabancılar şubesine mail atın.
Yazdım fakat bilgi veremiceklerini söylediler.

Achso

Mesaj gönderen Achso » Çrş Eyl 22, 2021 2:24 pm

seco20net yazdı: Çrş Eyl 22, 2021 1:40 pm Arkadaşlar Merhaba benim Yüksek Lisans başvurum dil belgesi vs eksiklik yüzünden ret edildi,( aslında daha önce bu başlığa yazdığım uzunca bir metin vardı; telefonda memura söylediğim bir şeyden dolayı ret edildi biliyorum ama her neyse )ben hemen önümüzdeki başvuru dönemine kadar bir dil belgesi alacağım almancam normalde belge olmasada iyi. Fakat Berlinden 6 ay uğraşıp çıkardığımız garantör belgesinin orijinali Konsoloslukta ve bana geri iade edilmedi. Ben ret ile birlikte gönderirler diye düşündüm. Bunu tekrar oradan çıkarmamız için sanırım yeni başvuru yapmamız gerekiyor ama süreç çok uzun ve haklı olarak garantörüm uğraşmak istemez bende. Bir fotokopisi var bilgilerin göründüğü ne yapılabilir bilen var mı acaba ?
Bence konsolosluğa bir mail atın orijinalini istediğinize dair.

ferrero

Mesaj gönderen ferrero » Çrş Eyl 22, 2021 2:42 pm

Son 1-2 hafta içerisinde vize başvurusu kabul olan arkadaşların konsoloslukta yada idata ofislerinde olan randevu tarihlerini paylaşabilirler mi? Ayrıca eksik belge talebi olduysa onuda belirtirseniz sevinirim

seco20net

Mesaj gönderen seco20net » Çrş Eyl 22, 2021 3:13 pm

Achso yazdı: Çrş Eyl 22, 2021 2:24 pm Bence konsolosluğa bir mail atın orijinalini istediğinize dair.
teşekkürler , itiraz ettiğim için vizeye extra onu da yazmak istemedim. Umarım geri alabilirim bilmiyorum daha önce böyle bir şey yaşayan oldu mu

merdoan

Mesaj gönderen merdoan » Çrş Eyl 22, 2021 3:45 pm

seco20net yazdı: Çrş Eyl 22, 2021 3:13 pm teşekkürler , itiraz ettiğim için vizeye extra onu da yazmak istemedim. Umarım geri alabilirim bilmiyorum daha önce böyle bir şey yaşayan oldu mu
Benim garantör belgemi de aldılar konsolosluk geri gondericek pasaportla birlikte diye bilgi verdiler ama başvurum henüz sonuçlanmadı

hilaliy

Mesaj gönderen hilaliy » Çrş Eyl 22, 2021 3:56 pm

merhaba motivasyon mektubu yazdim ama hic emin degilim nasil oldugundan. soyle bir goy gezdirip bir kac sey soyleyebilir misiniz rica etsem? iyi mi kotu mu nasil vize alabilir miyim vs

To: Die Deutschen Vertretungen in der Türkei
Subject: Motivation Letter
24.09.2021
To whom it may concern
I'm writing this letter to represent myself as an aplicant for the German National Visa. I am Hilal S and I was born on 16.08.2001. Currently i'm a 1st year student in Material Wissenschaft und Technologie at Turkish-German University in Istanbul.
Throughout my whole life, i always wanted to get the best chances for the things i want to achieve and worked hard for it. Therefore i studied hard during my secondary school years and had the chance to study at Pertevniyal High School by entering the %1 of students, one of the best high schools in Turkey.
Since my highschool years, i have always been interested in Nano Tecnology and i wanted to do studies in this field during my university years. Especially, the chance to visit CERN when i was a highschool student reminded me once again what i want to do and where i see myself in the future. When i was visiting CERN, i remember myself thinking that In the following years, i want to come here to do research rather than as a student who came to visit. My desire to learn this department in the best way, all the research i've done and also the financial advantage of my father living in Germany shown me that the best option for me to get the education i want is Germany.
As a result of my research, I have seen that Duisburg-Essen University is one of the schools that provides the best opportunities for its students in the field of Nanotechnology, and also the ease of application and the ideal location of the school in terms of internship opportunities were the main reasons for me to apply to this school.
Due to all these reasons I have mentioned, I applied to the Duisburg-Essen University, Department of Nano Engineering and got a preliminary acceptance. I am able to speak German as I have had German preparatory education for 2 years at Turkish-German University, but I registered for a language course in Germany because I needed to reach C1 level and take an exam and have a certificate for it in order to start my Bachelor.
I have stated all my reasons why I am applying for a National Visa with all the necessary documents as listed in the formal website of the embassy.
If you need any further information do not hesitate to contact me.
Sincerely,
Hilal S

353777

Mesaj gönderen 353777 » Çrş Eyl 22, 2021 4:42 pm

kurucu yazdı: Çrş Eyl 22, 2021 1:02 pm Merhaba hayırlı olsun size de umarım vizemizi almışızdır, akşama doğru kargodan takip numarası geldi bu sabah da kuryenin dağıtıma çıktığı mesajı geldi bana.
Gelmedi hala 😔

kurucu

Mesaj gönderen kurucu » Çrş Eyl 22, 2021 4:56 pm

353777 yazdı: Çrş Eyl 22, 2021 4:42 pm Gelmedi hala 😔
Baya akşam saatlerinde gelmişti bana mesaj Zincirlikuyu şubesinden araca yüklenince saat 7’ye doğru. Gelir sizin de bugün içerisinde idata mail attıysa.

kurucu

Mesaj gönderen kurucu » Çrş Eyl 22, 2021 5:08 pm

Merhaba herkese ben de işin başında olan arkadaşlar için umut olabilmesi açısından yaşadığım süreci biraz anlatmak istiyorum. Öncelikle şu an kabul bekleyen arkadaşlar için veri olması açısından tarihlerimi yazayım.
Randevu talep tarihi: 2 Ağustos
Randevu atanma tarihi: 6 Ağustos
Vize görüşmesi tarihi: 23 Ağustos
İdata’dan pasaport kargoya verildi maili: 21 Eylül
Pasaportun elime ulaşması: 22 Eylül

Yaklaşık 3 senelik okul arama, başvuru, planlama süreci vesaireden sonra Şubatta başvurup kabul aldığım Potsdam Üniversitesi Matematik bölümü Master için bütün itibariyle vizem onaylandı.

Her şeyden önce buraya tecrübelerini aktaran herkese çok teşekkür ederim hiçbir şey bilmeden girdiğim bu yolda hem yol gösterici hem de bekleme süreçlerinde bilgi akışıyla oyalayıcı oldular.

Bu başlık altında vize görüşmesi için birçok ve detaylı aktarım yapılmıştı, benim görüşmem de 41F içindi. Aslen daha önce bir arkadaşın belirttiği gibi nüfus dairesinden farksızdı benim için de. İstenen belgeleri toplayıp, başvuru formunu eksiksiz doldurduğunuz takdirde sizin de farklı olmayacaktır.

Ben bunlardan ziyade akademik geçmişle ilgili bir şeyler söylemek istiyorum. Almanya’da master yapmak için ilk araştırma ve internette okuma yapmaya başladığımda hiçbir umudum yoktu ve kabul almamın alırsam da vizemin onaylanmasının imkanı yoktu okuduklarıma göre. Ama bu şartlara rağmen inandığım yoldan gitmeyi tercih ettim ve umarım bölümü de başarıyla bitireceğim.

2009 senesi üniversite girişliyim ve okulu maksimum okuma süresinde yani 8 senede tamamladım. Okul bitirme notum 2.08’di. Eğitim dili İngilizceydi. Okulu bitirdikten sonra bölümümle ilgili hiçbir işte çalışmadım. Ama okuduğum düşük not ortalamasıyla kabul almak çok zor kabul alsan da vizeden okumayacağını düşünerek red alma ihtimalin yüksek temalı yazılara rağmen 30 yaşımda master için Almanya’ya gitme imkanına eriştim ve bir aksilik olmazsa en azından 2 sene orada olacağım.

Yolun başında, sonunda her neresinde olursa olsun kendine yol çizmiş bütün arkadaşlarıma eğitim kariyerlerinde ve adaptasyonda başarılar diliyorum. Moralinizi bozacak sizi sekteye uğratacak hiçbir yazıya boyun eğmeyin. Her şey gönlünüzce olsun.

Cihate73

Mesaj gönderen Cihate73 » Çrş Eyl 22, 2021 5:47 pm

helal olsun bütün olumsuzluklara negatiflige rağmen inanmışsiniz ve almışsınız 😊

Cihate73

Mesaj gönderen Cihate73 » Çrş Eyl 22, 2021 5:47 pm

helal olsun

hectorwolki

Mesaj gönderen hectorwolki » Çrş Eyl 22, 2021 8:49 pm

Sevgili arkadaşlar, mülakata iData'da değil de direkt Ankara Konsolosluğunda girdim. UPS veya iData'nın web sitesinden pasaport sorgu yaptığımda görünmüyor. Bu durum normal mi?

Kilitli