Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AÖF Yönetim Bilişim Sistemleri Okuyan İçin Yollar Nelerdir?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
nonamer123

AÖF Yönetim Bilişim Sistemleri Okuyan İçin Yollar Nelerdir?

Mesaj gönderen nonamer123 » Çrş Eyl 22, 2021 6:09 pm

Merhabalar,
bu bölüm ve konu hakkında forumda bir sürü konuya göz gezdirdim fakat bazı durumlar kafama takıldığı için buraya yazıyorum. Öncelikle ben AÖF Web tasarım ve kodlama mezunuyum. DGS ile tekrardan AÖF Yönetim Bilişim Sistemlerine kaydımı yaptırdım. 23 Yaşındayım ve sürekli Açıköğretim fakültesi seçmemin sebebi kendimi yazılım konusunda geliştiriyor ve işler yapıyorum. Bu yüzden eğitim hayatımı bitirip sadece çalışmaya odaklandım. Şimdi size sorularım şunlar;

1-) AÖF Mezunu ve DGS ile yerleşmiş, AÖF Yönetim bilişim sistemleri okuyan bir öğrenci, isterse Almanya'da lisans tamamlayabilir mi?

2-) Türkiye'de AÖF Yönetim Bilişim Sistemi mezunu Almanya'da denklik alabilir mi? (Alırsa diplomanın AÖF olması ne kadar sorun yaratır?)

3-) AÖF Yönetim Bilişim Sistemi mezunu, Almanya'da yazılım ile ilgili bir iş arayışına girip ve bir iş bulursa diplomanın AÖF olmasının artı veya eksi yönü var mı?

4-) Sizce bu kafası karmakarışık olan kardeşinize öneriniz ne olur ? :D

Sorularım bunlar. Ne kadar birbirleriyle çok fazla alakalı olmasa da öğrenmek istediğim maddeler bunlar. Alakaları olmamasının nedeni tamamen kafamın bu konularda çok karışmış olması. Almanya'da yaşayıp orada çalışmayı, hayatımı orada kurmayı çok istiyorum fakat eğitim önüme çok fazla engel çıkartır diye korkuyorum. Sizin önerileriniz ve düşünceleriniz benim için çok önemli.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

nonamer123

Re: AÖF Yönetim Bilişim Sistemleri Okuyan İçin Yollar Nelerdir?

Mesaj gönderen nonamer123 » Cmt Eyl 25, 2021 8:19 pm

Konu cevaplanmadığı ve çok fazla geriye gittiği için güncelleme postu bırakıyorum...

yilmazberlin1

Re: AÖF Yönetim Bilişim Sistemleri Okuyan İçin Yollar Nelerdir?

Mesaj gönderen yilmazberlin1 » Prş Tem 28, 2022 11:10 pm

ne yaptınız informatik bölümleri kabul oluyor mu lisans için ne yol izlediniz ??