Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
uskbass

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen uskbass » Sal Eyl 14, 2021 8:39 pm

Gokhn yazdı: Sal Eyl 14, 2021 8:17 pm Teşekkürederim bilgiler için
Bide soruların hepsine almanca cevap vermeliyiz değilmi
Evet. Yani oradaki görevli öyle demişti. Başka şekilde cevaplayan varsa bilmiyorum

dizzyxxox

Mesaj gönderen dizzyxxox » Çrş Eyl 15, 2021 2:09 am

Merhaba arkadaşlar,
Bachelor için 39f başvurusu yaptım.
13 eylülde görüşmeye gittim. Öncelikle garantör belgem ksrgodaydı sadece scani vardı ve evrak düzenleme kısmında bunu belirttim problem etmeden evrakları ayırdılar. Sonrasında bana 9 tane sorunun olduğu bir kağıt getirdi ve almancam a2 olduğundan soruları ingilizce cevapladım bu sıkıntı olur mu bilmiyorum okuyacağım bölümün dili almanca. Ve son olarak gerekli evrak listesinde presence letter yoktu bu sıkıntı olur mu bilen varsa lütfen söylesin. Diğer evraklar eksiksizdi. Bu arada ösd A2 den yüksek skor yaptım diploma notum 96 ve ösym sayısal puanım 430 . Yani belli bir sebepten red yeme ihtimalim var mıdır sizce?

görkemaslan01

Mesaj gönderen görkemaslan01 » Çrş Eyl 15, 2021 11:43 am

dizzyxxox yazdı: Çrş Eyl 15, 2021 2:09 am Merhaba arkadaşlar,
13 eylülde görüşmeye gittim. Öncelikle garantör belgem ksrgodaydı sadece scani vardı ve evrak düzenleme kısmında bunu belirttim problem etmeden evrakları ayırdılar. Sonrasında bana 9 tane sorunun olduğu bir kağıt getirdi ve almancam a2 olduğundan soruları ingilizce cevapladım bu sıkıntı olur mu bilmiyorum okuyacağım bölümün dili almanca. Ve son olarak gerekli evrak listesinde presence letter yoktu bu sıkıntı olur mu bilen varsa lütfen söylesin. Diğer evraklar eksiksizdi. Bu arada ösd A2 den yüksek skor yaptım diploma notum 96 ve ösym sayısal puanım 430 . Yani belli bir sebepten red yeme ihtimalim var mıdır sizce?
Sanmıyorum ayrıca o kağıdı ingilizce de doldurabilirsiniz

serhads65

Mesaj gönderen serhads65 » Çrş Eyl 15, 2021 1:48 pm

Arkadaşlar UPS attığı mesajda pasaportunuz teslim alınmıştır tarzda bir şey yazıyor mu? Yoksa ****** nolu paket size kısa sürede ulaştırılacaktır mı diyor?

tuldi

Mesaj gönderen tuldi » Çrş Eyl 15, 2021 2:36 pm

Merhaba,

Ben 6 haftadır 41F'le başvurduğum vizemi bekliyorum. İki gün önce konsolosluğa yazdım (Ankara), hiçbir cevap gelmedi. Bugün de gideceğim şehrin (Chemnitz) yabancılar şubesine yazdım. Bana evraklar postayla gönderileceği için sürecin 4 haftayı bulabileceğini söylediler. Ben zaten 6 hafta oldu deyince, Ankara'dan vize bilgilerinin kendileriyle 13 Eylül'de (mail attığım gün) paylaşıldığını, belgelerin postayla gelmesinin de 4 hafta sürebileceğini yazdılar. Ben mi paranoyaklık yapıyorum yoksa Ankara'daki konsolosluk ben mesaj atana kadar, 6 hafta boyunca belgeleri unutmuş, sallamış olabilir mi? Yoksa zaten inceleme sırasının gelmesi bu kadar mı sürüyor? Bu konuda konsolosluğa mesaj atsam sorun olur mu? Belgeler Chemnitz'e gidince eğer eksik belgem varsa bir de oradan belge talep ederler mi yoksa belgeleri kontrol etme kısmı Türkiye'deyken mi halloluyor? Zaten vizenin gelmesinden de ümidi kestim artık. Çok soru sordum, kusura bakmayın ama canım sıkıldı. Forumu epey kurcalıyorum, belki benzer durumda olanlar olmuştur ama göremedim.

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Çrş Eyl 15, 2021 2:53 pm

Merhabalar herkese, ben 7 temmuzda istanbul idata'da randevuya girdim(39F lisans şartlı kabül) 2 gün sonra konsolosluk mail atıp 2 eksik evrak istedi 23 temmuz'da maille ilettim eksik evrakları. Başka bi hareket olmadı. Gidiş tarihini 15 eylül yazmıştım, pasaportun kargoya verildiğine dair mail vs. gelmedi daha. 4-8 Ekim arası üniversite kursunun Einstufungstest'i var orda olmam zorunlu, bu belgeyi de verdim zaten randevuda, biliyorlar yani.

Yaklaşık 70 gündür bekliyorum ama orda olmam gereken tarihe daha en az 20 gün var. 10 gün kala geleni bu başlıkta gördüm öyle yakınım da var hatta 3 gün kala geleni de gördüm bu başlıkta. Ama gitmesi gereken tarih geçip sınavına kursuna vs geç kalanlar da var burda. Ne yapmalıyım sizce, ben 5 gün daha bekleyip eğer gelmesse türkçe mail atıp durumu sormayı düşünüyorum. Tavsiyelere açığım. Bu süreçte olan herkese sabır ve kolaylıklar diliyorum.
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"

dizzyxxox

Mesaj gönderen dizzyxxox » Çrş Eyl 15, 2021 3:58 pm

görkemaslan01 yazdı: Çrş Eyl 15, 2021 11:43 am Sanmıyorum ayrıca o kağıdı ingilizce de doldurabilirsiniz
Preaence letterın olmayışı aksama yaratmaz mı

görkemaslan01

Mesaj gönderen görkemaslan01 » Çrş Eyl 15, 2021 4:46 pm

Bu konu hakkında kesin bir bilgim yok malesef

eereniscann

Mesaj gönderen eereniscann » Prş Eyl 16, 2021 12:56 pm

dizzyxxox yazdı: Çrş Eyl 15, 2021 2:09 am Merhaba arkadaşlar,
O kağıttaki soruları hatırlıyorsanız yazabilir misiniz?
Teşekkürler

dizzyxxox

Mesaj gönderen dizzyxxox » Prş Eyl 16, 2021 1:35 pm

eereniscann yazdı: Prş Eyl 16, 2021 12:56 pm O kağıttaki soruları hatırlıyorsanız yazabilir misiniz?
Teşekkürler
Yani tam hatırlamıyorum ama genel olarak
almanyada akrabanız var mı adı ne varsa nerede
Eğitiminizden sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz
Dil seviyeleriniz
Vs.

kocaoğlan06

Mesaj gönderen kocaoğlan06 » Prş Eyl 16, 2021 2:04 pm

Arkadaşlar selam benim aklımı kurcalayan bir sorunum var.
3 hafta önce Ankara'da konsoloslukta görüşmeye girdim,dün gideceğim şehrin yabancılar dairesine okulum başlamak üzere olduğu için vizemin durumunu sorduğum bir mail attım.Onlarda bana bu sabah vizenizi zaten onayladık,artık karar büyükelçilikte diye bir şey yazdılar.Yani burada ne demek istiyor ben anlamadım,vizem onaylanıp tekrar ankaraya'mı geldi yoksa başka bir şey mi var, daha önce başına gelen varsa veya bilen arkadaşlar cevaplar mısınız? teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Prş Eyl 16, 2021 2:18 pm

kocaoğlan06 yazdı: Prş Eyl 16, 2021 2:04 pm Arkadaşlar selam benim aklımı kurcalayan bir sorunum var.
3 hafta önce Ankara'da konsoloslukta görüşmeye girdim,dün gideceğim şehrin yabancılar dairesine okulum başlamak üzere olduğu için vizemin durumunu sorduğum bir mail attım.Onlarda bana bu sabah vizenizi zaten onayladık,artık karar büyükelçilikte diye bir şey yazdılar.Yani burada ne demek istiyor ben anlamadım,vizem onaylanıp tekrar ankaraya'mı geldi yoksa başka bir şey mi var, daha önce başına gelen varsa veya bilen arkadaşlar cevaplar mısınız? teşekkür ederim.
Başvurunuz sonrası evraklar online olarak ikamet edeceğiniz yere gidiyor , onlar inceleme sonrası OK veriyor ve konsolosluk kalan işlemleri yapıyor. Söylemek istedikleri bu aslında. İkamet edeceğiniz yer neresiydi ? Şartlı kabul ya da direk kabulunuz mu var ?
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)

kocaoğlan06

Mesaj gönderen kocaoğlan06 » Prş Eyl 16, 2021 2:23 pm

mutluay yazdı: Prş Eyl 16, 2021 2:18 pm Başvurunuz sonrası evraklar online olarak ikamet edeceğiniz yere gidiyor , onlar inceleme sonrası OK veriyor ve konsolosluk kalan işlemleri yapıyor. Söylemek istedikleri bu aslında. İkamet edeceğiniz yer neresiydi ? Şartlı kabul ya da direk kabulunuz mu var ?
Anladım hocam şartlı kabulum var,ama ben görüşme esnasında 2 suret götürdüğümüz evrakların birini ups poşetine koyduğunu görmüştüm,online olarak iletildiğine emin misiniz hocam?

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Prş Eyl 16, 2021 2:24 pm

kocaoğlan06 yazdı: Prş Eyl 16, 2021 2:23 pm Anladım hocam şartlı kabulum var,ama ben görüşme esnasında 2 suret götürdüğümüz evrakların birini ups poşetine koyduğunu görmüştüm,online olarak iletildiğine emin misiniz hocam?
Evet eminim , bende bu süreç içerisindeyim çünkü.
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund

tuldi

Mesaj gönderen tuldi » Prş Eyl 16, 2021 2:50 pm

mutluay yazdı: Prş Eyl 16, 2021 2:24 pm Evet eminim , bende bu süreç içerisindeyim çünkü.
Ben dün gideceğim yerin yabancılar dairesiyle yazıştım. Başvuruyu online iletiyorlar ama evraklar postayla da gönderiliyor, bu da yaklaşık dört hafta sürer diye yazmışlar.

kocaoğlan06

Mesaj gönderen kocaoğlan06 » Prş Eyl 16, 2021 3:52 pm

mutluay yazdı: Prş Eyl 16, 2021 2:24 pm Evet eminim , bende bu süreç içerisindeyim çünkü.
Hocam bu kalan işlemler nedir ve kaç gün sürer bilginiz var mı, ben bütün işlemlerin yabancılar dairesinde bitip oradan adresime teslim edileceğini sanıyordum süreç böyle değil miydi?

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Prş Eyl 16, 2021 4:46 pm

kocaoğlan06 yazdı: Prş Eyl 16, 2021 3:52 pm Hocam bu kalan işlemler nedir ve kaç gün sürer bilginiz var mı, ben bütün işlemlerin yabancılar dairesinde bitip oradan adresime teslim edileceğini sanıyordum süreç böyle değil miydi?
Vize , başvurduğunuz konsolosluktan veriliyor. Pasaporta orda basılıyor. Fakat süreç herkes için değişken , kimse şu kadar gün sürer diyemez. Tüm sürecin ortalaması 4-6 hafta.
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund

Hildegard

Mesaj gönderen Hildegard » Prş Eyl 16, 2021 6:04 pm

Istanbul'da başvurusunu yapıp 6 haftaya kadar bekleyen oldu mu hiç ?

353777

Mesaj gönderen 353777 » Prş Eyl 16, 2021 6:52 pm

tuldi yazdı: Çrş Eyl 15, 2021 2:36 pm Merhaba,

Ben 6 haftadır 41F'le başvurduğum vizemi bekliyorum. İki gün önce konsolosluğa yazdım (Ankara), hiçbir cevap gelmedi. Bugün de gideceğim şehrin (Chemnitz) yabancılar şubesine yazdım. Bana evraklar postayla gönderileceği için sürecin 4 haftayı bulabileceğini söylediler. Ben zaten 6 hafta oldu deyince, Ankara'dan vize bilgilerinin kendileriyle 13 Eylül'de (mail attığım gün) paylaşıldığını, belgelerin postayla gelmesinin de 4 hafta sürebileceğini yazdılar. Ben mi paranoyaklık yapıyorum yoksa Ankara'daki konsolosluk ben mesaj atana kadar, 6 hafta boyunca belgeleri unutmuş, sallamış olabilir mi? Yoksa zaten inceleme sırasının gelmesi bu kadar mı sürüyor? Bu konuda konsolosluğa mesaj atsam sorun olur mu? Belgeler Chemnitz'e gidince eğer eksik belgem varsa bir de oradan belge talep ederler mi yoksa belgeleri kontrol etme kısmı Türkiye'deyken mi halloluyor? Zaten vizenin gelmesinden de ümidi kestim artık. Çok soru sordum, kusura bakmayın ama canım sıkıldı. Forumu epey kurcalıyorum, belki benzer durumda olanlar olmuştur ama göremedim.
Merhaba, Ben de Chemnitz için ankara idatadan 41 f ile yaklaşık 4 hafta önce başvurumu yaptım az önce sizin bu yorumunuzu görünce endişelendim. Acaba vizeniz geldi mi ?benimle rica etsem yazıştığınız email adersini paylaşır mısınız?

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Prş Eyl 16, 2021 8:20 pm

Hildegard yazdı: Prş Eyl 16, 2021 6:04 pm Istanbul'da başvurusunu yapıp 6 haftaya kadar bekleyen oldu mu hiç ?
Yukarda yazdım 70 gündür bekliyorum, 120 gün bekleyeni bile gördüm ben.
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"

Kilitli