Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vazgeçmelimiyim?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Cemal0092

vazgeçmelimiyim?

Mesaj gönderen Cemal0092 » Çrş Eyl 15, 2021 5:15 pm

Merhabalar öncelikle. Başlıktan az çok tahmin edeceğiniz üzere eğitim hayatım kötüydü lise diploma puanım 62 yksde de sınav anında sağlıksal sorun yaşadığım için beklediğimden çok kötü bir sonuç geldi b1 almanca almaya çalışıyorum birde ingilizcem hakkında belge eklemeyi düşünüyorum almanyada informatik için kabul almayı deneyeceğim eğer olur da kabul alırsam vizede red yeme oranım yüksek mi? Bu duruma önlem olarak harvarddaki bilgisayar sertifikasını almayı planlıyorum bu vizede ek bir artı sağlar mı yoksa boşa mı kürek çekmiş olurum herkese teşekkür ederim...

Cemal0092

Re: vazgeçmelimiyim?

Mesaj gönderen Cemal0092 » Çrş Eyl 15, 2021 5:36 pm

yani kısaca vize şansımı nasıl arttırabilirim? ne önerirsiniz

Hildegard

Mesaj gönderen Hildegard » Çrş Eyl 15, 2021 6:49 pm

Cemal0092 yazdı: Çrş Eyl 15, 2021 5:15 pm Merhabalar öncelikle. Başlıktan az çok tahmin edeceğiniz üzere eğitim hayatım kötüydü lise diploma puanım 62 yksde de sınav anında sağlıksal sorun yaşadığım için beklediğimden çok kötü bir sonuç geldi b1 almanca almaya çalışıyorum birde ingilizcem hakkında belge eklemeyi düşünüyorum almanyada informatik için kabul almayı deneyeceğim eğer olur da kabul alırsam vizede red yeme oranım yüksek mi? Bu duruma önlem olarak harvarddaki bilgisayar sertifikasını almayı planlıyorum bu vizede ek bir artı sağlar mı yoksa boşa mı kürek çekmiş olurum herkese teşekkür ederim...
Hocam siz dil eğitimi mi alacaksınız yoksa Lisans için üniversite başvurusu mu yapacaksınız ?

Cemal0092

Mesaj gönderen Cemal0092 » Çrş Eyl 15, 2021 7:02 pm

Lisans

Hildegard

Mesaj gönderen Hildegard » Çrş Eyl 15, 2021 7:50 pm

Cemal0092 yazdı: Çrş Eyl 15, 2021 7:02 pmLisans
Hocam yani okuldan kabulünü aldıktan sonra bir problem yaşayacağını sanmıyorum vize konusunda. Minimum B1 belgen zaten olacak. Vaktin varsa B2 için de hazırlanırsın. Bunların yanında motivasyon, referans mektupların ve ekleyeceğin başka sertifikaların ile vizeni zaten yeterince güçlendirebilirsin. Vazgeçmeni gerektirecek hiçbir şey yok, devammm

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Çrş Eyl 15, 2021 8:15 pm

Cemal0092 yazdı: Çrş Eyl 15, 2021 5:15 pm Merhabalar öncelikle. Başlıktan az çok tahmin edeceğiniz üzere eğitim hayatım kötüydü lise diploma puanım 62 yksde de sınav anında sağlıksal sorun yaşadığım için beklediğimden çok kötü bir sonuç geldi b1 almanca almaya çalışıyorum birde ingilizcem hakkında belge eklemeyi düşünüyorum almanyada informatik için kabul almayı deneyeceğim eğer olur da kabul alırsam vizede red yeme oranım yüksek mi? Bu duruma önlem olarak harvarddaki bilgisayar sertifikasını almayı planlıyorum bu vizede ek bir artı sağlar mı yoksa boşa mı kürek çekmiş olurum herkese teşekkür ederim...
Hiçbir şey boşa değildir hocam. En kötü ihtimal direkt kabul alırsınız öyle denersiniz şansınısı

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Çrş Eyl 15, 2021 9:17 pm

Dil olursa değil. Bende kötü aldım ama çalışarak iyi bir dil sertifikası aldım. Hiçbir şey için geç falan değil. Vazgeçme ve çalış. Bloke hesap için de paran olması lazım bu arada. Şöyle b1 Goethe'den 70 üzeri puanlar yaparsan güzel olur mesela.

Cemal0092

Mesaj gönderen Cemal0092 » Prş Eyl 16, 2021 11:11 am

herkese çok teşekkür ederim beni çok mutlu ettiniz inşallah sizde mutlu olursunuz b2 almanca için çablayacağım ve yanında toefl veya ielts sınavına da gireceğim... ekleyebileceğim sertifika önerir misiniz?