Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da İkinci Yüksek Lisans Vize Şansı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ozgeyesilot

Almanya'da İkinci Yüksek Lisans Vize Şansı

Mesaj gönderen ozgeyesilot » Cum Şub 19, 2021 9:56 pm

Merhabalar herkese, foruma yeni katıldım.

Ben 2014 yılında İşletme Yüksek Lisans mezunuyum Türkiye'den. Şimdi de Berlin'den özel bir üniversiteden International Business Management dalında kabul aldım yine Yüksek Lisans.

Vize başvurusunda bu bir sorun yaratır mı acaba? İkinci kez niye Yüksek lisans yapıyorsun diyip red verirler mi?

Benim gibi bu şekilde başvuran var mi acaba?

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum.

netline

Re: Almanya'da İkinci Yüksek Lisans Vize Şansı

Mesaj gönderen netline » Pzr Tem 18, 2021 1:37 pm

Merhaba,

Ben de 2015'te Almanya'da başka bir üni nin master programını bitirdim, TR'ye döndüm, şimde tekrar Almanya'ya gitmek istiyorum. Freiburg Üni den, yine master için kabul aldım, 3 hafta önce master için vize başvurusu yaptım. Henüz sonuç gelmedi.

İnternette araştırma yapınca gördüğüm kadarıyla ikinci master için yapılan vize başvurularının reddedilme durumu olabiliyormuş. Sizin diğer mesajlarınızdan gördüğüm kadarıyla, ikinci yüksek lisansınız için vize alabilmişsiniz. (Öncelikle hayırlı olsun) Kendim için endişeleniyorum şu anda, bu konuda bana verebileceğiniz bir bilgi, fikir vs var mı acaba?

Teşekkür ederim.

Güneş

Mesaj gönderen Güneş » Sal Ağu 03, 2021 5:58 pm

Selam Arkadaşlar,
Aynı durum bende de var. Acaba ikinci Master gerçekten de vize de red alma sebebi olabilir mi?

Güneş

Mesaj gönderen Güneş » Çrş Eyl 08, 2021 2:30 pm

Selam Arkadaşlar,
Sanırım ikinizde vizeden olumlu yanıt aldınız değil mi? Ben de aynı konumdayım ve yıl sonunda vizeye başvurmayı düşünüyorum.

ozgeyesilot

Mesaj gönderen ozgeyesilot » Cum Eyl 10, 2021 10:22 pm

Güneş yazdı: Çrş Eyl 08, 2021 2:30 pm Selam Arkadaşlar,
Sanırım ikinizde vizeden olumlu yanıt aldınız değil mi? Ben de aynı konumdayım ve yıl sonunda vizeye başvurmayı düşünüyorum.
Selamlar,

Ben olumlu sonuç aldım.

Güneş

Mesaj gönderen Güneş » Çrş Eyl 15, 2021 5:29 pm

Teşekkür ederim. Hayırlı olsun

tuldi

Mesaj gönderen tuldi » Prş Eki 07, 2021 8:30 am

netline yazdı: Pzr Tem 18, 2021 1:37 pm Merhaba,

Ben de 2015'te Almanya'da başka bir üni nin master programını bitirdim, TR'ye döndüm, şimde tekrar Almanya'ya gitmek istiyorum. Freiburg Üni den, yine master için kabul aldım, 3 hafta önce master için vize başvurusu yaptım. Henüz sonuç gelmedi.

İnternette araştırma yapınca gördüğüm kadarıyla ikinci master için yapılan vize başvurularının reddedilme durumu olabiliyormuş. Sizin diğer mesajlarınızdan gördüğüm kadarıyla, ikinci yüksek lisansınız için vize alabilmişsiniz. (Öncelikle hayırlı olsun) Kendim için endişeleniyorum şu anda, bu konuda bana verebileceğiniz bir bilgi, fikir vs var mı acaba?

Teşekkür ederim.
Merhaba. Nasılsınız? Umarım yerleşmişsinizdir gideceğğiniz şehre.
Ben size Almanca belgelerin onayıyla ilgili bir soru soracaktım. Humboldt'ten aldığım DSH-2 belgemi ve mezuniyet belgemi Türkiye'de nasıl onaylatabilirim bilmiyorum. Konsoloslukta randevu yok. Almanya'da onaylatırım diyordum ama vizem yok hala. Dersleri şimdilik online takip edeceğim. Yeminli tercümandan Türkçe'ye çevirttim, bunları noterde onaylatırım diye. En uygun yöntem bu gibi duruyor ama biraz da pahalı tabii. Siz nasıl yaptınız?

TheRedJohn

Mesaj gönderen TheRedJohn » Cum Eki 08, 2021 4:07 am

Arkadaslar merhaba,
Bilgi olmasi acisindan soyleme geregi duydum. Ben ucuncu yuksek lisansim icin vize aldim. Vize alamam diye basvurudan vazgecmeyin, deneyin.