Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 8 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
chadgashp

Mesaj gönderen chadgashp » Çrş Ağu 04, 2010 11:39 am

14 nisan da basvuru yaptim 30 temmuzda ret aldim
marmara uni 2 yillik mezunuyum 4 yilliga tamamlamak istiyorum. stutgart ve nurnberg unilerinden kabul aldim hamburg colon dil kursuna kayit yaptirdim ve vizeye baswurdum.
ret alana kadar 3 kere eksik ewrak gonderdiler bunlar uni gecici mezuniyet belgesi yada diplomasi
niyet mektubu
we unilerin basvuru kabul formu bunlarin hepsi zaten vize basvurusunda benden zorunlu istenen belgelerdi.
ret werme sebebleride bilmiorum biliomusunuz marmara uniden mezun oldugun zaman 3-4 senen sora diploma alabiliosun o zamana kadar gecici mezuniyet belgesi weriolar.
konsolosluk mezun olali 2 sene oldugu icin we elimde diplomam olmadigi icin benim uni den mezun olduguma inanmamis.
2. olarak lise uni de almanca okudum sorada kursa gittim ne kadar da cok ii olmasamda b-2 sertifikasi aldim. bunun ustune konsolosluk bana sen o kadar almanca okumussun sertifika almissin daha nie kursa gidiosun die ret wermis.
bir daha vize baswurusu yapmayi dusunuorum we bu sefer munich teknik universitesinde de kabul formum geldi sizce nasil bi yontem izlemeliyim.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Çrş Ağu 04, 2010 2:29 pm

[quote]chadgashp tarafindan yazilan metin:
14 nisan da basvuru yaptim 30 temmuzda ret aldim
marmara uni 2 yillik mezunuyum 4 yilliga tamamlamak istiyorum. stutgart ve nurnberg unilerinden kabul aldim hamburg colon dil kursuna kayit yaptirdim ve vizeye baswurdum.
ret alana kadar 3 kere eksik ewrak gonderdiler bunlar uni gecici mezuniyet belgesi yada diplomasi
niyet mektubu
we unilerin basvuru kabul formu bunlarin hepsi zaten vize basvurusunda benden zorunlu istenen belgelerdi.
ret werme sebebleride bilmiorum biliomusunuz marmara uniden mezun oldugun zaman 3-4 senen sora diploma alabiliosun o zamana kadar gecici mezuniyet belgesi weriolar.
konsolosluk mezun olali 2 sene oldugu icin we elimde diplomam olmadigi icin benim uni den mezun olduguma inanmamis.
2. olarak lise uni de almanca okudum sorada kursa gittim ne kadar da cok ii olmasamda b-2 sertifikasi aldim. bunun ustune konsolosluk bana sen o kadar almanca okumussun sertifika almissin daha nie kursa gidiosun die ret wermis.
bir daha vize baswurusu yapmayi dusunuorum we bu sefer munich teknik universitesinde de kabul formum geldi sizce nasil bi yontem izlemeliyim.[/quote]

diploma konusunu bence bir uniyle gorus ya sana diplomayi erken cikarmaya ugrasirlar yada mezun olusmur gibisinden imzali falan bir belge verebilirler onun haricinde diger konulari nasi cozucegine bir fikrim yok :S birde mezun olali kac yil oldu fazla aralik birakilmasina pek sicak bakmiyorlar sanirim

chadgashp

Mesaj gönderen chadgashp » Çrş Ağu 04, 2010 4:09 pm

mezun olali 2 seneye yakin oldu ama baswurusarimi okullara yazismaya 2009 da basladim
ewet ayricada okuldan islemlere basladim diplomami haftaya yetistircekler antetli kagit ta aldim gene konsolosluga vermek icin ama sacma olan adamalarin bana sen zaten almanca okumussun bir daha niye almanca kursuna gidiyorsun demeleri cok mantiksiz

lion0686

Mesaj gönderen lion0686 » Çrş Ağu 04, 2010 9:25 pm

Arkadaslar vize gorusmesinden cikali tam 20 gun oldu az once bi mesaj aldim gonderiniz 05.08.2010 tarihinde teslim edilecektir die nedersiniz sure normalmi yoksa anormalmi?

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Çrş Ağu 04, 2010 9:53 pm

[quote]lion0686 tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar vize gorusmesinden cikali tam 20 gun oldu az once bi mesaj aldim gonderiniz 05.08.2010 tarihinde teslim edilecektir die nedersiniz sure normalmi yoksa anormalmi?[/quote]

insallah vize almissindir lion0686..bende basvurdugum zaman cok stres yasamistim ama hemen hemen senin bekledigin gun kadar bekledim cikmisti vizem. beklemekten baska care yok.

lion0686

Mesaj gönderen lion0686 » Çrş Ağu 04, 2010 10:02 pm

Insallah almisimdir ya sure normal demekki 15.07.2010 tarihinde basvurmustum yarin tam 21 gun oluyor gercekten cok stres yasiyor insan ama ne olursa olsun herseyin hayirlisini diliyorum red olsada vize almis olsamda Allah vizeyi bekleyenlere sabir versin..

nurullahturizm

Mesaj gönderen nurullahturizm » Prş Ağu 05, 2010 8:58 am

slm ya gercektende bu alman hukumeti dedikleri kadar milliyetci bir ulke mi ?*???? vize ani def. okudum ne bu millete kok sokturuyor resmen:D bende sizin araciliginz ile aralik 2011 kayit yapmayi dusunuyorum vizede bu kadar sorun cikariyorlarsa insan simdiden urkuyor sewki kiriliyor acikcasi ...\'!!! gerci ewraklarin tamam olduktan sonra sorun yok ama adamlar resmen psikolojik harp ilan etmisler sanki :) ama durmak yok yola dewam yilmayacagiz :)

ybrk

Mesaj gönderen ybrk » Prş Ağu 05, 2010 10:53 am

[quote]nurullahturizm tarafindan yazilan metin:
slm ya gercektende bu alman hukumeti dedikleri kadar milliyetci bir ulke mi ?*???? vize ani def. okudum ne bu millete kok sokturuyor resmen:D bende sizin araciliginz ile aralik 2011 kayit yapmayi dusunuyorum vizede bu kadar sorun cikariyorlarsa insan simdiden urkuyor sewki kiriliyor acikcasi ...\'!!! gerci ewraklarin tamam olduktan sonra sorun yok ama adamlar resmen psikolojik harp ilan etmisler sanki :) ama durmak yok yola dewam yilmayacagiz :)[/quote]

Eskiden giden Turklerin dogru durust / hatta hic entegre olamamasinin, kacak girenlerin, uyaniklik yapmaya kalkanlarin cefasini biz cekiyoruz. Adamlar da hakli olarak yeni gidecek olanlara kok sokturuyor. Dedigin gibi psikolojik bir tepki var, bircok sey istiyorlar, yeter ki gelmeyesin :)

lion0686

Mesaj gönderen lion0686 » Prş Ağu 05, 2010 4:07 pm

Arkadaslar az once ups den pasaportumu aldim ve Vizemi almis bulunmaktayim:):) Bu gune kadar geldigim noktaya DS sayesinde geldim tum arkadaslara tesekkur ederim ozelliklede FuNdeRSchatteN (tekin) her konudaki bilgilendirmeleri vizemi almamda cok etkili oldu.. Bundan sonraki vize basvurusu yapacak arkadaslara basarilar diliyorum..

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Prş Ağu 05, 2010 4:42 pm

lion hayirli olsun vizen umarim niyet mektubunda da yazdigin gibi ilerde cok daha iyi yerlerde goruruz seni :)

mcclaynn

Mesaj gönderen mcclaynn » Prş Ağu 05, 2010 5:50 pm

arkadaslar bende bugn itibariyle vizemi aldim 1 ayda cikti tam olarak yalniz bi kac sorum var vizede aciklamalarda

Type of visa : D (ogrenci vizesi bu D tipi vizemi oluyor)
Numberof entries:MULT (birden cok giris cikis yapabilme mi demek?)

Master studium hochschule aachen

ERWERBSTATIGKEIT NICHT GESTATTET (sanirim calisma iznim yok)
AUFENTHALTSANZEIGE NACH EINREISE ZIEGLER ( burda ziegler ne oluyor onu cozemedim

lion0686

Mesaj gönderen lion0686 » Prş Ağu 05, 2010 7:34 pm

[quote]mohsen tarafindan yazilan metin:
lion hayirli olsun vizen umarim niyet mektubunda da yazdigin gibi ilerde cok daha iyi yerlerde goruruz seni :)[/quote]

Cok tesekkurler mohsen hepimizin amaci iyi yerlerde olmak,, gun gelecek hepimiz istedigimiz yerlerde olacaz:)

lion0686

Mesaj gönderen lion0686 » Prş Ağu 05, 2010 7:45 pm

[quote]mcclaynn tarafindan yazilan metin:
arkadaslar bende bugn itibariyle vizemi aldim 1 ayda cikti tam olarak yalniz bi kac sorum var vizede aciklamalarda

Type of visa :D (ogrenci vizesi bu D tipi vizemi oluyor)
Numberof entries:MULT (birden cok giris cikis yapabilme mi demek?)

Master studium hochschule aachen

ERWERBSTATIGKEIT NICHT GESTATTET (sanirim calisma iznim yok)
AUFENTHALTSANZEIGE NACH EINREISE ZIEGLER ( burda ziegler ne oluyor onu cozemedim
[/quote]

Hayirli lsun mcclayn vizen ayni gun aldik umarim ugur getirir,, benim vizede studiumvisium yazio ama ben dil kursunada gidecegim direk ogrenci vizesi almisim neden direk ogrenci vizesi verdiler acaba?

nurullahturizm

Mesaj gönderen nurullahturizm » Cum Ağu 06, 2010 10:43 am

hayirli olsun lion kardes darisi basimiza :)) insallah bizde o zewki tadariz dualarini eksik etme ilerki hayatinda basarilar simdiden :)

serhadyuce

Mesaj gönderen serhadyuce » Cum Ağu 06, 2010 10:59 am

arkadaslar hepiniz vize almissiniz hayirli olsun size soracaklarim var simdi benim alman universitesinden kabul mmektubum gelmis ve almanyada konaklama hersey hazir butun evraklar elimde fakat kafami kurecalayan bisey var 16 sinda gorusmem var ve hersey hazir sadece benim burda okudugum universiteden transkript almam gerektigi soylendi ve transkript berbat durumsda sizce bunun icin sorun cikaracaklar mio? s,imdiden tesekkurler iiii gunleer
[/b

lion0686

Mesaj gönderen lion0686 » Cum Ağu 06, 2010 6:34 pm

[quote]nurullahturizm tarafindan yazilan metin:
hayirli olsun lion kardes darisi basimiza :)) insallah bizde o zewki tadariz dualarini eksik etme ilerki hayatinda basarilar simdiden :)[/quote]

Tesekkurler nurullah insallah alicaksin sende vizeni..

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cum Ağu 06, 2010 8:24 pm

[quote]serhadyuce tarafindan yazilan metin:
arkadaslar hepiniz vize almissiniz hayirli olsun size soracaklarim var simdi benim alman universitesinden kabul mmektubum gelmis ve almanyada konaklama hersey hazir butun evraklar elimde fakat kafami kurecalayan bisey var 16 sinda gorusmem var ve hersey hazir sadece benim burda okudugum universiteden transkript almam gerektigi soylendi ve transkript berbat durumsda sizce bunun icin sorun cikaracaklar mio? s,imdiden tesekkurler iiii gunleer[/quote]

vize alan arkadaslara simdiden buradaki yasamlarinda basarilar diliyorum...serhadyuce trankriptin berbat diyorsun ama zaten uni seni o trankriptle kabul etmedimi ? diger vize sartlarinin hepsinide yerine getirmissin anladigim kadariyla, sana sorun cikarma ihtimalleri ufakta olsa herzaman vardir bu sadece senin degil herkes icin gecerli ve senin oraya tamamen okumaya egitim icin gidecegine inandirmanla alakali

soziolog

Mesaj gönderen soziolog » Cmt Ağu 07, 2010 2:53 pm

kardes universite transktriptimi istemedi aliyuksel ben serhad sifremi kaybettim yeni giris yapiyorum.........iii gunler

duffie

Mesaj gönderen duffie » Pzt Ağu 09, 2010 11:50 am

lion0686 hayirli olsun darisi basimiza. Kac gunde cikti vizen? Pasaportunla birlikte UPS e verdigin adrese mi geliyor belgeler?

lion0686

Mesaj gönderen lion0686 » Pzt Ağu 09, 2010 9:06 pm

[quote]duffie tarafindan yazilan metin:
lion0686 hayirli olsun darisi basimiza. Kac gunde cikti vizen? Pasaportunla birlikte UPS e verdigin adrese mi geliyor belgeler?[/quote]

Saol insallah alirsin sende vizeyi,, benim tam 21. gunde ups ile eveden teslim aldim..

Kilitli