Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Studienkolleg yapabilir miyim ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yolkoepx

Studienkolleg yapabilir miyim ?

Mesaj gönderen yolkoepx » Prş Eyl 09, 2021 9:17 pm

Açık Lise mezunuyum, TYT-AYT sınavlarından ortalama 250 üzeri puan yaparak Türkiye'de 4 yıllık bir lisans bölümü kazandım. Almanya'da admission restriction olmayan bazı bölümlere girebiliyorum fakat vize alma ihtimalim düşük olduğu için ve kendimi gelişitirip daha sağlam bir altyapıya sahip olmak istediğim için Studienkolleg yapmak istiyorum. 4 yıllık bölüm kazanmam Studienkolleg yapmama engel mi ?

Kullanıcı avatarı
aariftr

Re: Studienkolleg yapabilir miyim ?

Mesaj gönderen aariftr » Prş Eyl 09, 2021 10:16 pm

yolkoepx yazdı: Prş Eyl 09, 2021 9:17 pm Açık Lise mezunuyum, TYT-AYT sınavlarından ortalama 250 üzeri puan yaparak Türkiye'de 4 yıllık bir lisans bölümü kazandım. Almanya'da admission restriction olmayan bazı bölümlere girebiliyorum fakat vize alma ihtimalim düşük olduğu için ve kendimi gelişitirip daha sağlam bir altyapıya sahip olmak istediğim için Studienkolleg yapmak istiyorum. 4 yıllık bölüm kazanmam Studienkolleg yapmama engel mi ?
Elbette engel değil hatta zaten kazanmış olmanız gerekiyor Studienkolleg için. Siz o bölümde bir yıl okuyup derslerin %75'inden geçerseniz Studienkolleg'den muaf olup direkt üniversiteye başlama şansı elde edersiniz. Onun dışında şu an Studienkolleg için hakkınız var, sadece vize için en az B1 mümkünse B2 almaya bakın.

nacho

Re: Studienkolleg yapabilir miyim ?

Mesaj gönderen nacho » Cum Eyl 10, 2021 12:34 am

yolkoepx yazdı: Prş Eyl 09, 2021 9:17 pm Açık Lise mezunuyum, TYT-AYT sınavlarından ortalama 250 üzeri puan yaparak Türkiye'de 4 yıllık bir lisans bölümü kazandım. Almanya'da admission restriction olmayan bazı bölümlere girebiliyorum fakat vize alma ihtimalim düşük olduğu için ve kendimi gelişitirip daha sağlam bir altyapıya sahip olmak istediğim için Studienkolleg yapmak istiyorum. 4 yıllık bölüm kazanmam Studienkolleg yapmama engel mi ?
Merhaba bende meslek liseliyim studienkolleg bence bir masraf en iyisi 1 yılını burada yüksek notlarla bitirmek ve almanca öğrenmekki vize şansımız artsın böyle yaparsanızda şansınızda artar benim tavsiyem bu şekilde çünkü bende böyle yapacağım sen bilirsin tabi :)