Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU KAİSERSLAUTERN Kabul geldi ama

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ismettirpan

TU KAİSERSLAUTERN Kabul geldi ama

Mesaj gönderen ismettirpan » Sal Eyl 07, 2021 9:13 pm

Arkadaşlar Merhaba,

Umarım bilen veya soruma cevap birilerini bulabilirim. Yardımcı olmanıza ihtiyacım var çünkü.

Guten Tag

anbei erhalten Sie die Zulassung.

Bitte senden Sie die geforderten Unterlagen und den Sozialbeitrag erst nach der Einreise in Deutschland bis spätestens 30.09.2021 per Email.

Sollte es Ihnen nicht mehr möglich sein, fristgerecht die Unterlagen zur Einschreibung vorzulegen, können Sie die Zulassung um ein weiteres Semester verlängern. Bitte teilen Sie uns dies jedoch per Mail mit.

Bugün böyle mail aldım ve sonunda hayalini kurduğumun yaşantımın ilk adımlarını attım diyebilirim. Fakat şöyle sorunum var mailde söylediği gibi 30.09.2021 tarihinde vizemin alınması gerekiyor Kış dönemini kaçırmamak için. Bugün iData'ya randevu ataması için ödeme yaptım bekliyorum. Yarın ise Konsoloslugu arayıp derdimi anlatıcam. Sizce yetişebilir miyim? bu Süre zarfında nelere dikkate etmem gerekiyor. Benim gibi ya da benzer yaşanmış tecrübeli arkadaşlarımdan yardım talep ediyorum.

İyi akşamlar.

Kuss

Re: TU KAİSERSLAUTERN Kabul geldi ama

Mesaj gönderen Kuss » Çrş Eyl 08, 2021 12:05 am

ismettirpan yazdı: Sal Eyl 07, 2021 9:13 pm Arkadaşlar Merhaba,

Umarım bilen veya soruma cevap birilerini bulabilirim. Yardımcı olmanıza ihtiyacım var çünkü.

Guten Tag

anbei erhalten Sie die Zulassung.

Bitte senden Sie die geforderten Unterlagen und den Sozialbeitrag erst nach der Einreise in Deutschland bis spätestens 30.09.2021 per Email.

Sollte es Ihnen nicht mehr möglich sein, fristgerecht die Unterlagen zur Einschreibung vorzulegen, können Sie die Zulassung um ein weiteres Semester verlängern. Bitte teilen Sie uns dies jedoch per Mail mit.

Bugün böyle mail aldım ve sonunda hayalini kurduğumun yaşantımın ilk adımlarını attım diyebilirim. Fakat şöyle sorunum var mailde söylediği gibi 30.09.2021 tarihinde vizemin alınması gerekiyor Kış dönemini kaçırmamak için. Bugün iData'ya randevu ataması için ödeme yaptım bekliyorum. Yarın ise Konsoloslugu arayıp derdimi anlatıcam. Sizce yetişebilir miyim? bu Süre zarfında nelere dikkate etmem gerekiyor. Benim gibi ya da benzer yaşanmış tecrübeli arkadaşlarımdan yardım talep ediyorum.

İyi akşamlar.
Merhaba,

Okula durumunuzu anlatırsanız randevu tarihinizi söylerseniz tarih konusunda esneklik sağlayacaklardır. Bu konuda anlayışlı oluyorlar. Okulun yüz yüze olacağını belirten bir belge isteyebilirsiniz. Bu belge ve okulunuzun başlangıç tarihinin yazılı olduğu bir belgeyle ve hatta belki bu maille vizeye gitmeniz de vizenizin sonucunu hızlandıracağını düşünüyorum.

Kolay gelsin

ismettirpan

Re: TU KAİSERSLAUTERN Kabul geldi ama

Mesaj gönderen ismettirpan » Çrş Eyl 08, 2021 12:35 pm

Teşekkür ederim. Dediklerinizi de yapacağım bana da okulun esneklik yapacağını bende düşünüyorum :)