Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
karbonaterol

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen karbonaterol » Pzt Eyl 06, 2021 6:39 pm

tunuzn yazdı: Pzt Eyl 06, 2021 7:23 am Belgeleri vericektiniz büyük hata. Konsolosluk ona göre dönüş yapıyor.
Tamam da belgeyi verdikten sonra kısa bir süre sonra red alanlar var?

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Pzt Eyl 06, 2021 6:43 pm

karbonaterol yazdı: Pzt Eyl 06, 2021 6:39 pm Tamam da belgeyi verdikten sonra kısa bir süre sonra red alanlar var?
İlla red alacak diye bir şey yok? Sizin her şeyinize bakıyorlar. Tonlarca belge var orda. En az b1 ile girdiğinizi varsayıyorum yani.

zzcck

Mesaj gönderen zzcck » Pzt Eyl 06, 2021 8:08 pm

Saturnine Engineer yazdı: Cmt Eyl 04, 2021 9:48 pm 41-F Yüksek lisans başvurusu;
Ankara İDATA

Randevu talebi : 8 Temmuz
Randevu Atama : 12 Temmuz
Randevu günü : 3 Ağustos
Vize sonucu : 2 Eylül

Sonuç olumlu geldi. Vize esnasında 9 soru soruldu. Soruların cevaplarını kağıda yazmamı istediler. Yaklaşık 9 soru.

Toplam 6 aylık vize ulusal vize verildi. 1 Eylül başlangıç tarihi.

1. Niye bu okul ve bu bolum?
2. Mezun olduktan sonra ne yapacaksın?
3. Lisans bölümünden mezun olduktan sonra yaptığın aktiviteler
4. Almanya'da akraban var mı?
5. Okulun ismi ve bölümün ismi

Şuan aklıma gelenler bunlar. Problem yaşamadım İDATA tarafından gayet hızlı çalışıyorlardı benim başvurduğum sırada.
tebrikler. 9 soru demişsiniz de kalan diğer sorular ne oluyor bilen/hatirlayan varsa yazabilir mi? bir de ingilizce eğitimim ingilizce cevaplayabiliriz dimi almanca kursa katilim sertifikalarim var b2 bitirdim ama hangi dilde istiyorsak onu yaziyoruz sanirim

justwondering

Mesaj gönderen justwondering » Sal Eyl 07, 2021 8:32 am

39f için direk kabulle idata ofisinde görüşmeye gittiğimde başvuru almama ya da evrak imzalatma vs herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Sorunun şartlı kabullerde okulun bünyesi dışında gidilen dil kursları olduğu zaman çıktığını sanıyordum ama üstte okulun dil kursuna gideceğini belirtmesine rağmen sorun yaşadığını belirten arkadaşın durumu cidden şaşırtıcı. İdata görevlilerinin performansından ben de hiç memnun kalmadım. Evraklarımı verirken görevli beni resmen azarladı ve elimin ayağımın dolaşmasına sebep oldu. Ve eve geldiğimde baktığımda gördüm ki üniversite sınav sonuçlarımın çevirilerini bile almamış..

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Sal Eyl 07, 2021 9:56 am

justwondering yazdı: Sal Eyl 07, 2021 8:32 am 39f için direk kabulle idata ofisinde görüşmeye gittiğimde başvuru almama ya da evrak imzalatma vs herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Sorunun şartlı kabullerde okulun bünyesi dışında gidilen dil kursları olduğu zaman çıktığını sanıyordum ama üstte okulun dil kursuna gideceğini belirtmesine rağmen sorun yaşadığını belirten arkadaşın durumu cidden şaşırtıcı. İdata görevlilerinin performansından ben de hiç memnun kalmadım. Evraklarımı verirken görevli beni resmen azarladı ve elimin ayağımın dolaşmasına sebep oldu. Ve eve geldiğimde baktığımda gördüm ki üniversite sınav sonuçlarımın çevirilerini bile almamış..
Konsolosluk ister sizden merak etmeyin. Onlar da farkındadır durumun.

Beb277

Mesaj gönderen Beb277 » Sal Eyl 07, 2021 1:08 pm

Arkadaşlar, dün üniversiteden yurt çıkmadığını öğrendim ve bu hafta vize randevum var 41f için. Randevu başvuru formunda kalmayı planladığım yere ne yazmalıyım, sadece şehrin adını yazsam sıkıntı olur mu? Teşekkürler!

onurstr

Mesaj gönderen onurstr » Sal Eyl 07, 2021 2:11 pm

10 Ağustos’ta 41f için İstanbul idata’da vizem görüşmem vardı. Hala haber gelmedi ama merak ettiğim şey şu. Red olunca 15-20 gün içinde haber verilir deniyor. Hiç 1 ay sonra pasaportu alıp vize reddi alan oluyor mu?

seco20net

Mesaj gönderen seco20net » Sal Eyl 07, 2021 2:49 pm

:? :?

Arkadaşlar Selamlar bu konu özellikle farklı illerde başvuru yapmak isteyen arkadaşları ilgilendiriyor. Anlatacağım süreç tamamen benim başvurumla alakalı ve sizlere tecrübe olacaktır diye ümit ediyorum. 30 yaşına girdim geçen hafta, 3 yıldır İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Almanca Öğretmenliği bölümünden mezunum. Bu süreçte askerlik, biraz para biriktirme, pandemi vs. derken 2 yıldır Greifswald Üniversitesin'den aldığım kabul belgesini devamlı erteledim. Kasım 2020'de İzmir'den Ankara'ya iş vesilesiyle taşındım ve ikametgahımı oraya aldım. Gelgelim pandemi sürecinin zayıflaması ve kendimi tamamen hazır hissetmemden dolayı artık vizeye başvuru zamanının geldiğini düşündüm. İzmir'e Mayıs ayında geri taşındım ve başvurumu önce İzmir'den yaptım. Bu arada ikametgahım hâlâ Ankara'da. Vize Randevu atamam tam 45 gün boyunca gerçekleşmedi. Ben de Temmuz Ayına geldiğimiz için epey gerildim çünkü Almanca olarak sadece Üniversite Mezuniyet belgem elimde vardı; bu da şu anlama geliyor şartlı kabul başvurusu olduğu için okulun Vorkurs ( hazırlık kursu için ) 28 Eylül tarihinde Almanya'da olmam gerekiyor. Almanca öğretmeniyim ama 3 yılda tabii geriledi dil ama başvurduğum Master bölümü C2 istiyor. Ben de Vorkurs tarihine yetişemem diye İzmir'deki başvurumu bir gece yarısı iptal edip. Ankara'daki ikametgahım dolayısıyla Ankara'ya başvurdum. Ankara'dan ertesi gün öğlen saatlerinde randevum 20.08.2021 tarihine atandı. Tabii hem sevindim hem de kızdım çünkü İzmir'deki bekleyişe hâlâ anlam verememiştim.

Gelgelelim İzmir'Den Vize randevum için o gün Ankara'ya gittim. Kadın tüm belgelerimi kontrol etti. Son an'da oradaki yurt başvurumu ve seyahat sağlık belgemi koymadığım aklıma geldi bir endişelendim. Kadın farketmeden kendim belirteyim istedim, memur ketum bir memurdu gayet açık arar gibiydi ama ben sakin ve rahattı m. '' Ben seyahat sağlık sigortamı sanırım iletmedim size onu e-posta ile gönderebilir miyim '' dedim. O ise '' ona çok gerek yok zaten ulusal olduğu için orada yapacaksınız bir sigorta '' dedi. Bu içimi tam rahatlatmadı çünkü gereken evraklarda seyahat sağlıkta vardı. Neyse görüşmemiz bitti orta halli bir görüşmeydi. Evraklarımı teslim edip çıkacağım derken durdu ve şu soruyu sordu; '' Neden İzmir'den başvurmadınız, orada doğmuş büyümüşsünüz, şu an geri oraya taşındığınız ve çalıştığınızı görebiliyorum kağıtlarda diye. Ben de İzmirde'ki işimin mobil olduğunu daha iyi bir maaş teklif ettikleri için o işi kabul ettiğimi söyledim. Sonra hiç Türkçe bilmeye daha genç ama daha güler yüzlü bir kadını çağırıp almanca soru - cevap yaptırdı bana. O kadında hem neden Ankara'da başvurduğumu hem de ikametgah belgemi neden yanıma almadığımı sordu. Bende'' istenen evraklarda bu yoktu '' ben de bana böyle bir talep geleceğini düşünemedim dedim. En son mırın kırınla belgelerimi evraklarımı kabul edip gitti. Sonra tabii bir stres sardı beni ve geri İzmir'e döndüm. 2 Eylül Tarihinde beni konsolosluktan görüştüğüm memur aradı. Eksik evrak talep etti 1.si İkametgahımı kanıtlamam gerektiği, 2.si ise 17 yıldır babam işçi olarak oraya gitti ve annemde son 4 yıldır daveti üzerine orada yaşıyor bunla ilgili bir açıklama yapmamı istedi yazılı. Ben de 30 yaşındayım neden böyle bir şeyi açıklamam gerektiğini anlamadığımı söyledim fakat '' Amirim istiyor'' deyince çok uzatmadan . Güzel bir dilekçe yazıp yanına ikametgah belgemi, Ankara'daki kira sözleşmemi, iş evraklarımı, iş izin belgemi Ankara'yla alakalı ne varsa ilettim kısacası. Ailemin de bana destek olması için en az belli bir meblanın üzerinde gelirlerinin olması gerektiğini ama bunu şu an sağlamayadıkları için bir aile dostumuzun garantör olduğunu açıklayan ek dilekçemle birlikte ilettim. Sonrasında için bir rahat etti çünkü eksik evrak için aranmadan ana pasaportum gelseydi ret yiyeceğimi düşünüyordum. Bugün 7 Eylül ve öğlen saatlerinde bu memur arkadaş 60 yaşında dinozor bir teyze yine beni aradı. Neden bir sürü evrak ilettiğimi, içinde niye ikametgahın olmadığını ve nüfus kayıt örneğini ona iletmem gerektiğini çok itici bir şekilde belirtti. Ben de artık dayanamadım, verdim veriştirdim yani size İkametgahımı ilettim evrakların arasında görebiliyorsunuz, nüfus kayıt belgesini benden talep etmediniz dedim, '' O bana talep ettim dedi (yalan)'' yine göndereyim ama bunları ne amaçla istiyorsunuz dedim, ''amirim istiyor dedi'', ben de ağzımı bozacaktım ki başka türlü ters tepki vermeyi tercih ettim, '' Siz bana mobbing yapıyorsunuz istediğiniz belgeler durumumla alakasız ve size ikametgahımı ilettim diyorum yok diyorsunuz, '' Bana o ara Almanca'nız var değil mi Meldebescheinigung istiyoruz ''dedi, yahu ''zaten bu ikametgah belgesi Hanımefendi siz de Türkçe biliyorsunuz '' dedim. Üstüne de bu mobbing avukata iletmem gerekiyor artık süreci okulum 28 Eylül'de başlayacak dedim. Siz bilirsiniz, ben sizi daha aramayacağım bilginiz olsun deyip kapattı telefonu. Ben yine de onlara mailden muhtardan aldığımız ıslak imzalı mühürlü ikametgahı ve nüfus kayıt örneğini ilettim.

Şimdi vizemi beklerken bugünkü tartışma üzerine artık ret yemeyi bekliyorum. Aslında öyle bir hakları yok Garantör belgem, Okul kabulüm ve tarihi, diplomam olan belgelerin hepsi tam. İncik incik eliyorlar ve ciddi mobbing yaptıkları için ben kadına böyle bir tepki verdim. Sizin başınıza gelirse de benim gibi yapın ya da yapmayın diyemiyorum. Çünkü ret mi gelir kabul mü gelir emin değilim? Ama artık bugün itibarıyla biraz daha ümitsiz bekliyorum. 18 gün oldu bugünle birlikte son dönemde 1 ay'dan daha kısa sürede herkese vizesi çıkmış. Yine de sizlerden tahmin bekliyorum vizem çıkar mı, yoksa çıkmaz mı diye?.. Teşekkürler.

sezai16

Mesaj gönderen sezai16 » Sal Eyl 07, 2021 9:58 pm

Merhabalar,

şartlı kabul ile önce dil kursuna gideceğim. vizemi bekliyorum ve vize başvuru formuna kurs başlangıç tarihini yani 11 ekimi yazdım. Vize geldikten sonra öğrenğin 1 gün önce 10 ekim pazar günü gidebilir miyim?

egecan98

Mesaj gönderen egecan98 » Sal Eyl 07, 2021 10:42 pm

seco20net yazdı: Sal Eyl 07, 2021 2:49 pm :? :?

Arkadaşlar Selamlar bu konu özellikle farklı illerde başvuru yapmak isteyen arkadaşları ilgilendiriyor. Anlatacağım süreç tamamen benim başvurumla alakalı ve sizlere tecrübe olacaktır diye ümit ediyorum. 30 yaşına girdim geçen hafta, 3 yıldır İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Almanca Öğretmenliği bölümünden mezunum. Bu süreçte askerlik, biraz para biriktirme, pandemi vs. derken 2 yıldır Greifswald Üniversitesin'den aldığım kabul belgesini devamlı erteledim. Kasım 2020'de İzmir'den Ankara'ya iş vesilesiyle taşındım ve ikametgahımı oraya aldım. Gelgelim pandemi sürecinin zayıflaması ve kendimi tamamen hazır hissetmemden dolayı artık vizeye başvuru zamanının geldiğini düşündüm. İzmir'e Mayıs ayında geri taşındım ve başvurumu önce İzmir'den yaptım. Bu arada ikametgahım hâlâ Ankara'da. Vize Randevu atamam tam 45 gün boyunca gerçekleşmedi. Ben de Temmuz Ayına geldiğimiz için epey gerildim çünkü Almanca olarak sadece Üniversite Mezuniyet belgem elimde vardı; bu da şu anlama geliyor şartlı kabul başvurusu olduğu için okulun Vorkurs ( hazırlık kursu için ) 28 Eylül tarihinde Almanya'da olmam gerekiyor. Almanca öğretmeniyim ama 3 yılda tabii geriledi dil ama başvurduğum Master bölümü C2 istiyor. Ben de Vorkurs tarihine yetişemem diye İzmir'deki başvurumu bir gece yarısı iptal edip. Ankara'daki ikametgahım dolayısıyla Ankara'ya başvurdum. Ankara'dan ertesi gün öğlen saatlerinde randevum 20.08.2021 tarihine atandı. Tabii hem sevindim hem de kızdım çünkü İzmir'deki bekleyişe hâlâ anlam verememiştim.

Gelgelelim İzmir'Den Vize randevum için o gün Ankara'ya gittim. Kadın tüm belgelerimi kontrol etti. Son an'da oradaki yurt başvurumu ve seyahat sağlık belgemi koymadığım aklıma geldi bir endişelendim. Kadın farketmeden kendim belirteyim istedim, memur ketum bir memurdu gayet açık arar gibiydi ama ben sakin ve rahattı m. '' Ben seyahat sağlık sigortamı sanırım iletmedim size onu e-posta ile gönderebilir miyim '' dedim. O ise '' ona çok gerek yok zaten ulusal olduğu için orada yapacaksınız bir sigorta '' dedi. Bu içimi tam rahatlatmadı çünkü gereken evraklarda seyahat sağlıkta vardı. Neyse görüşmemiz bitti orta halli bir görüşmeydi. Evraklarımı teslim edip çıkacağım derken durdu ve şu soruyu sordu; '' Neden İzmir'den başvurmadınız, orada doğmuş büyümüşsünüz, şu an geri oraya taşındığınız ve çalıştığınızı görebiliyorum kağıtlarda diye. Ben de İzmirde'ki işimin mobil olduğunu daha iyi bir maaş teklif ettikleri için o işi kabul ettiğimi söyledim. Sonra hiç Türkçe bilmeye daha genç ama daha güler yüzlü bir kadını çağırıp almanca soru - cevap yaptırdı bana. O kadında hem neden Ankara'da başvurduğumu hem de ikametgah belgemi neden yanıma almadığımı sordu. Bende'' istenen evraklarda bu yoktu '' ben de bana böyle bir talep geleceğini düşünemedim dedim. En son mırın kırınla belgelerimi evraklarımı kabul edip gitti. Sonra tabii bir stres sardı beni ve geri İzmir'e döndüm. 2 Eylül Tarihinde beni konsolosluktan görüştüğüm memur aradı. Eksik evrak talep etti 1.si İkametgahımı kanıtlamam gerektiği, 2.si ise 17 yıldır babam işçi olarak oraya gitti ve annemde son 4 yıldır daveti üzerine orada yaşıyor bunla ilgili bir açıklama yapmamı istedi yazılı. Ben de 30 yaşındayım neden böyle bir şeyi açıklamam gerektiğini anlamadığımı söyledim fakat '' Amirim istiyor'' deyince çok uzatmadan . Güzel bir dilekçe yazıp yanına ikametgah belgemi, Ankara'daki kira sözleşmemi, iş evraklarımı, iş izin belgemi Ankara'yla alakalı ne varsa ilettim kısacası. Ailemin de bana destek olması için en az belli bir meblanın üzerinde gelirlerinin olması gerektiğini ama bunu şu an sağlamayadıkları için bir aile dostumuzun garantör olduğunu açıklayan ek dilekçemle birlikte ilettim. Sonrasında için bir rahat etti çünkü eksik evrak için aranmadan ana pasaportum gelseydi ret yiyeceğimi düşünüyordum. Bugün 7 Eylül ve öğlen saatlerinde bu memur arkadaş 60 yaşında dinozor bir teyze yine beni aradı. Neden bir sürü evrak ilettiğimi, içinde niye ikametgahın olmadığını ve nüfus kayıt örneğini ona iletmem gerektiğini çok itici bir şekilde belirtti. Ben de artık dayanamadım, verdim veriştirdim yani size İkametgahımı ilettim evrakların arasında görebiliyorsunuz, nüfus kayıt belgesini benden talep etmediniz dedim, '' O bana talep ettim dedi (yalan)'' yine göndereyim ama bunları ne amaçla istiyorsunuz dedim, ''amirim istiyor dedi'', ben de ağzımı bozacaktım ki başka türlü ters tepki vermeyi tercih ettim, '' Siz bana mobbing yapıyorsunuz istediğiniz belgeler durumumla alakasız ve size ikametgahımı ilettim diyorum yok diyorsunuz, '' Bana o ara Almanca'nız var değil mi Meldebescheinigung istiyoruz ''dedi, yahu ''zaten bu ikametgah belgesi Hanımefendi siz de Türkçe biliyorsunuz '' dedim. Üstüne de bu mobbing avukata iletmem gerekiyor artık süreci okulum 28 Eylül'de başlayacak dedim. Siz bilirsiniz, ben sizi daha aramayacağım bilginiz olsun deyip kapattı telefonu. Ben yine de onlara mailden muhtardan aldığımız ıslak imzalı mühürlü ikametgahı ve nüfus kayıt örneğini ilettim.

Şimdi vizemi beklerken bugünkü tartışma üzerine artık ret yemeyi bekliyorum. Aslında öyle bir hakları yok Garantör belgem, Okul kabulüm ve tarihi, diplomam olan belgelerin hepsi tam. İncik incik eliyorlar ve ciddi mobbing yaptıkları için ben kadına böyle bir tepki verdim. Sizin başınıza gelirse de benim gibi yapın ya da yapmayın diyemiyorum. Çünkü ret mi gelir kabul mü gelir emin değilim? Ama artık bugün itibarıyla biraz daha ümitsiz bekliyorum. 18 gün oldu bugünle birlikte son dönemde 1 ay'dan daha kısa sürede herkese vizesi çıkmış. Yine de sizlerden tahmin bekliyorum vizem çıkar mı, yoksa çıkmaz mı diye?.. Teşekkürler.
İkametgahı iletmiştim ama görmediniz sanırım tekrar nüfus kayıtla beraber yollayacağım. Diyip geçmek varken neden böyle bir gerilim yarattınız ki. Konsolosluk çalışanlarının vize sonucunda büyük insiyatifi olduğunu duydum ben. iData çalışanı falan olsa aracı kurumdur pek bişey etkilemez diyeceğim de ben red gelebileceğini düşünüyorum..

Beb277

Mesaj gönderen Beb277 » Çrş Eyl 08, 2021 8:57 am

Arkadaşalr merhaba,
Vize randevusunda bloke hesapla ilgili sadece 06 nolu belgenin çıktısı ve iki fotokopisi yeterli mi? Teşekkürler!

Hande.B

Mesaj gönderen Hande.B » Çrş Eyl 08, 2021 10:20 am

Merhabalar,
41f vize başvurusuyla bugün görüşmemi Ankara İdata’da gerçekleştirdim.
13 ağustos’ta randevu talebi oluşturmuştum 20 ağustos’ta 8 eylül için randevu verildi.
Bahsedildiği gibi 9 sorunun yazılı olduğu kağıtlar vardı.
Hangi dili biliyorsun?
Eğitim geçmişin?
Hangi konu?
hangi okul ve şehir?
eğitim dili?
neden bu konu ?
Mezun olduktan sonra neler yaptın?
gelecek planın?
akraban var mı? soruları soruldu ingilizce ya da almanca yanıtlamak gerekiyor.
Yardımcı olan tüm herkese teşekkür ederim.

**burda başlık açmıştım hem Türkiye’de hem Almanya’da master yapmakla ilgili aynı durumda olan arkadaşlar faydalanır diye ekliyorum. Master ögrenci belgemi ve transkriptimi de dosyama eklemiştim ancak görevli bunların zorunlu evrak olmadığını söyledi ben de saklıyormuşum gibi algılansın istemediğim için eklediğimi söyledim tekrardan zorunlu olmadığını ve zaten hakkınızda araştırma yapılacak ama kararı size bırakıyorum dedi. Ben de bununla evrakları teslim etmedim sonradan eğer istenirse iletebileceğimi düşündüm. En son sorulan sorularda yine master eğitimine burda başladığımdan bahsettim. Sonucu nasıl etkiler bilemiyorum ama bu şekilde gerçekleşti vize kabul edilirse yine güncellerim.

kurucu

Mesaj gönderen kurucu » Çrş Eyl 08, 2021 11:18 am

Beb277 yazdı: Sal Eyl 07, 2021 1:08 pm Arkadaşlar, dün üniversiteden yurt çıkmadığını öğrendim ve bu hafta vize randevum var 41f için. Randevu başvuru formunda kalmayı planladığım yere ne yazmalıyım, sadece şehrin adını yazsam sıkıntı olur mu? Teşekkürler!
Einzelzimmer işaretleyip gideceğiniz şehri posta kodu ile yazmanız yeterli, idatada çalışan hanımefendi de bana bu şekilde doldurtmuştu

kurucu

Mesaj gönderen kurucu » Çrş Eyl 08, 2021 11:19 am

Beb277 yazdı: Çrş Eyl 08, 2021 8:57 am Arkadaşalr merhaba,
Vize randevusunda bloke hesapla ilgili sadece 06 nolu belgenin çıktısı ve iki fotokopisi yeterli mi? Teşekkürler!
06 belge çıktısı ve 2 adet fotokopisi yeterli evet

kurucu

Mesaj gönderen kurucu » Çrş Eyl 08, 2021 11:21 am

sezai16 yazdı: Sal Eyl 07, 2021 9:58 pm Merhabalar,

şartlı kabul ile önce dil kursuna gideceğim. vizemi bekliyorum ve vize başvuru formuna kurs başlangıç tarihini yani 11 ekimi yazdım. Vize geldikten sonra öğrenğin 1 gün önce 10 ekim pazar günü gidebilir miyim?
Konsolosluğun vize başlangıç tarihi eğer 10 ekim veya daha öncesi ise gidebilirsiniz, fakat 11 ekim itibariyle vize başlatmışlarsa pek mümkün görünmüyor.

Beb277

Mesaj gönderen Beb277 » Çrş Eyl 08, 2021 11:36 am

kurucu yazdı: Çrş Eyl 08, 2021 11:18 am Einzelzimmer işaretleyip gideceğiniz şehri posta kodu ile yazmanız yeterli, idatada çalışan hanımefendi de bana bu şekilde doldurtmuştu
Çok teşekkür ederim!

Hgunes

Mesaj gönderen Hgunes » Çrş Eyl 08, 2021 11:52 am

Arkadaşlar selamlar, yukarıdaki yazılanlar kafamı karıştırdı. Türkiye'den yüksek lisans mezunuyum ve Almanya'dan başka bir bölümden yüksek lisans için kabul aldım. Cv de yüksek lisanstan bahsetmeyi düşünmüyorum. Vize de konsolosluk problem çıkarır mı? Daha önce yaşayan veya konuyla ilgili bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum

solow

Mesaj gönderen solow » Çrş Eyl 08, 2021 12:27 pm

Hgunes yazdı: Çrş Eyl 08, 2021 11:52 am Arkadaşlar selamlar, yukarıdaki yazılanlar kafamı karıştırdı. Türkiye'den yüksek lisans mezunuyum ve Almanya'dan başka bir bölümden yüksek lisans için kabul aldım. Cv de yüksek lisanstan bahsetmeyi düşünmüyorum. Vize de konsolosluk problem çıkarır mı? Daha önce yaşayan veya konuyla ilgili bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum
Merhaba,

Neden bahsetmek istemiyorsunuz? Vize için gerekli belgeler arasında eksiksiz özgeçmiş ve bachelor haricinde varsa yüksekokul diplomanız isteniyor.

Beb277

Mesaj gönderen Beb277 » Çrş Eyl 08, 2021 12:44 pm

Arkadaşlar,
Vize başvuru formundan 2 adet el yazısıyla doldurdum. Onların da 2'şer tane fotokopisini çektirilecek mi? Teşekkürler!

tuldi

Mesaj gönderen tuldi » Çrş Eyl 08, 2021 1:24 pm

Beb277 yazdı: Çrş Eyl 08, 2021 12:44 pm Arkadaşlar,
Vize başvuru formundan 2 adet el yazısıyla doldurdum. Onların da 2'şer tane fotokopisini çektirilecek mi? Teşekkürler!
Onların fotokopisine gerek yok. Kolay gelsin.

Kilitli