Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lise Diplomasının Masterdaki Önemi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Aslickr

Lise Diplomasının Masterdaki Önemi

Mesaj gönderen Aslickr » Sal Eyl 07, 2021 8:43 pm

Arkadaşlar mastera başvuracağım. Lise diplomasının bir önemi var mı? Yani lise ortaması falan katılıyor mu hesaplamaya? Yani master a başvuru yaparken neden lise diploması istenir onu anlamadım.

magicpig

Re: Lise Diplomasının Masterdaki Önemi

Mesaj gönderen magicpig » Sal Eyl 07, 2021 8:55 pm

Aslickr yazdı: Sal Eyl 07, 2021 8:43 pm Arkadaşlar mastera başvuracağım. Lise diplomasının bir önemi var mı? Yani lise ortaması falan katılıyor mu hesaplamaya? Yani master a başvuru yaparken neden lise diploması istenir onu anlamadım.
benim bildiğim kadarıyla hiçbir etkisi yok. sadece bachelor ortalamasına bakılıyor diye biliyorum

lilas

Re: Lise Diplomasının Masterdaki Önemi

Mesaj gönderen lilas » Çrş Eyl 08, 2021 1:20 am

magicpig yazdı: Sal Eyl 07, 2021 8:55 pm benim bildiğim kadarıyla hiçbir etkisi yok. sadece bachelor ortalamasına bakılıyor diye biliyorum
Ben de aynı şekilde biliyorum. Lise diploma puanı ösym yerleştirme sonucuna ekleniyor, o şekilde barchelor eğitimi alıyorsunuz. Barchelor bittikten sonra artık o puan etkili oluyor. Tabii dikkat eden okul var mıdır bilmem ama genel anlamda Barchelor tranksripti etkili oluyor diye biliyorum.