Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

41F Evrakları Hakkında

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Hildegard

41F Evrakları Hakkında

Mesaj gönderen Hildegard » Pzt Eyl 06, 2021 10:09 am

Yakında 41F randevum var arkadaşlar. Evraklar ve süreç ile ilgili aklıma takılan spesifik soruları burada size sormak istedim. Vize Anı defteri çok kabarık olduğu için gerekli bilgileri bulmak zaman alabiliyor. Anlayışınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

1. AT11 belgemi AOK'dan onaylatarak sağlık sigortamı yaptırdım. Buna ek olarak bir seyahat sağlık sigortası da yaptırmam gerekir mi vize için?

2. Konsolosluğa sunulacak CV'nin tam olarak nasıl gözükmesi gerekir? Okullara yolladığımız CV'lerden bir farkı olmalı mı ? Çok detaylı bir şey mi hazırlamalıyız ? (Liste halinde hazırlanmış eksiksiz kronolojik özgeçmiş)

3. Üniversitem diplomamı hala çıkarmadı. Noter tarafından onaylanmış ve tercüme edilmiş Mezuniyet Belgem geçerli olur mu ?

4. Aslı Gibidir türünde belgeler götürülür mü ? Dil belgemin orjinalini vermek zorunda mıyım ?

5. Garantör Belgem oldu da yetişmezse, taratılmış bir belge iş görür mü ? Yoksa bu saçma bir hayalden mi ibaret :oops:

Hande.B

Re: 41F Evrakları Hakkında

Mesaj gönderen Hande.B » Pzt Eyl 06, 2021 1:07 pm

Hildegard yazdı: Pzt Eyl 06, 2021 10:09 am Yakında 41F randevum var arkadaşlar. Evraklar ve süreç ile ilgili aklıma takılan spesifik soruları burada size sormak istedim. Vize Anı defteri çok kabarık olduğu için gerekli bilgileri bulmak zaman alabiliyor. Anlayışınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

1. AT11 belgemi AOK'dan onaylatarak sağlık sigortamı yaptırdım. Buna ek olarak bir seyahat sağlık sigortası da yaptırmam gerekir mi vize için?

2. Konsolosluğa sunulacak CV'nin tam olarak nasıl gözükmesi gerekir? Okullara yolladığımız CV'lerden bir farkı olmalı mı ? Çok detaylı bir şey mi hazırlamalıyız ? (Liste halinde hazırlanmış eksiksiz kronolojik özgeçmiş)

3. Üniversitem diplomamı hala çıkarmadı. Noter tarafından onaylanmış ve tercüme edilmiş Mezuniyet Belgem geçerli olur mu ?

4. Aslı Gibidir türünde belgeler götürülür mü ? Dil belgemin orjinalini vermek zorunda mıyım ?

5. Garantör Belgem oldu da yetişmezse, taratılmış bir belge iş görür mü ? Yoksa bu saçma bir hayalden mi ibaret :oops:
Merhaba CV'yi okullara verdiğim şekilde hazırladım sadece tarihsel olarak sıraya koydum ancak ben de henüz görüşmeye gitmedim o yüzden kesin bir şey diyemiyorum.

AT11 belgesini SGK'dan almak yeterli değil mi? AOK onayı gidince yapılıyor diye biliyorum ben yapmak mı gerekiyormuş?

Hildegard

Mesaj gönderen Hildegard » Pzt Eyl 06, 2021 1:28 pm

Hande.B yazdı: Pzt Eyl 06, 2021 1:07 pm Merhaba CV'yi okullara verdiğim şekilde hazırladım sadece tarihsel olarak sıraya koydum ancak ben de henüz görüşmeye gitmedim o yüzden kesin bir şey diyemiyorum.

AT11 belgesini SGK'dan almak yeterli değil mi? AOK onayı gidince yapılıyor diye biliyorum ben yapmak mı gerekiyormuş?
Okula kayıt olmak için göndermem gereken belgeler arasında vardı. O yüzden AOK'dan At11 belgemi onaylatarak bir sigorta numarası ve belge aldım ve bunları okuluma yolladım. Belki sizden bunu talep etmemişlerdir. Bazı üniversitelerin AT11 belgesini kabul ettiğini duymuştum. Yine de tekrar bir göz atın :roll:

Hande.B

Mesaj gönderen Hande.B » Pzt Eyl 06, 2021 1:29 pm

Hildegard yazdı: Pzt Eyl 06, 2021 1:28 pm Okula kayıt olmak için göndermem gereken belgeler arasında vardı. O yüzden AOK'dan At11 belgemi onaylatarak bir sigorta numarası ve belge aldım ve bunları okuluma yolladım. Belki sizden bunu talep etmemişlerdir. Bazı üniversitelerin AT11 belgesini kabul ettiğini duymuştum. Yine de tekrar bir göz atın :roll:
vize görüşmesi için değil okul kaydı için onaylattınız o zaman siz?

Hildegard

Mesaj gönderen Hildegard » Pzt Eyl 06, 2021 1:33 pm

Hande.B yazdı: Pzt Eyl 06, 2021 1:29 pm vize görüşmesi için değil okul kaydı için onaylattınız o zaman siz?
Evet aynen öyle. Vize görüşmesinde AT11 belgesi tek başına yeterli oluyor

Hande.B

Mesaj gönderen Hande.B » Pzt Eyl 06, 2021 1:38 pm

Hildegard yazdı: Pzt Eyl 06, 2021 1:33 pm Evet aynen öyle. Vize görüşmesinde AT11 belgesi tek başına yeterli oluyor
Teşekkürler başarılar görüşmezde

Hildegard

Mesaj gönderen Hildegard » Pzt Eyl 06, 2021 5:33 pm

İngilizce apostilli transkriptimi Almanca'ya çevirmek zorunda mıyım ? Yoksa bu tek başına yeterli olacak mı ?

uukocak

Mesaj gönderen uukocak » Sal Eyl 07, 2021 11:07 am

Evrakların İngilizce veya Almanca olması yeterli. İngilizce olan hiçbir şeyi Almanca'ya çevirmedim 41F icin.

bgnner

Mesaj gönderen bgnner » Sal Eyl 07, 2021 11:46 pm

A/T 11 belgesi için de noterden 2 adet aslı gibidir + apostil yaptırmak gerekiyor mu? Gerekli belgelerde "Lütfen ayrıca aşağıdaki belgelerin orijinalini ve iki adet fotokopisini yanınızda getiriniz." dediği için emin olamadım. Umarım tek başına yeterli oluyordur :)

mertyiyitt

Mesaj gönderen mertyiyitt » Çrş Eyl 15, 2021 4:00 pm

Hildegard yazdı: Pzt Eyl 06, 2021 10:09 am Yakında 41F randevum var arkadaşlar. Evraklar ve süreç ile ilgili aklıma takılan spesifik soruları burada size sormak istedim. Vize Anı defteri çok kabarık olduğu için gerekli bilgileri bulmak zaman alabiliyor. Anlayışınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Hocam kendi sorduğun soruların cevabını randevun geçtiyse şayet cevaplayabilir misin? Teşekkürler.

Hildegard

Mesaj gönderen Hildegard » Çrş Eyl 15, 2021 4:42 pm

bgnner yazdı: Sal Eyl 07, 2021 11:46 pm A/T 11 belgesi için de noterden 2 adet aslı gibidir + apostil yaptırmak gerekiyor mu? Gerekli belgelerde "Lütfen ayrıca aşağıdaki belgelerin orijinalini ve iki adet fotokopisini yanınızda getiriniz." dediği için emin olamadım. Umarım tek başına yeterli oluyordur :)
Belgenin orjinali ve 2 adet fotokopisi diyor, 2 adet aslı gibidir demiyor ki. O yüzden sadece gidip bir kırtasiyeden fotokopi çekmek yeterli olacaktır. Ben aslı gibidir yapıldığını duymadım hiçbir yerde hocam

Hildegard

Mesaj gönderen Hildegard » Çrş Eyl 15, 2021 4:43 pm

mertyiyitt yazdı: Çrş Eyl 15, 2021 4:00 pm Hocam kendi sorduğun soruların cevabını randevun geçtiyse şayet cevaplayabilir misin? Teşekkürler.
hocam randevum 22 Eylül'de. Daha tamı tamına her şeyi öğrenemedim ama bitince yazacağım senin için buraya

ismettirpan

Mesaj gönderen ismettirpan » Çrş Eyl 15, 2021 7:21 pm

Merhaba 23 Eylül de gayrettepede benimde vize görüşmem var tecrübelerini merakla bekliyorum. Umarım vizenizi alırsınız :)

mertyiyitt

Mesaj gönderen mertyiyitt » Prş Eki 07, 2021 6:27 pm

Hildegard yazdı: Çrş Eyl 15, 2021 4:43 pm hocam randevum 22 Eylül'de. Daha tamı tamına her şeyi öğrenemedim ama bitince yazacağım senin için buraya
Hocam soruların cevaplarını öğrenebildin mi? Umarım görüşmen güzel geçmiştir. :D

Hildegard

Mesaj gönderen Hildegard » Cum Eki 08, 2021 9:49 am

mertyiyitt yazdı: Prş Eki 07, 2021 6:27 pm Hocam soruların cevaplarını öğrenebildin mi? Umarım görüşmen güzel geçmiştir. :D

Gerekmiyormuş

Okullara yolladığım CV'ye ek olarak mezun olduktan sonraki 1 yıl için de bir bilgilendirme yaptım. 2020-2021 : Sprachkurs yazdım. Bu kadar hocam

3. Üniversite, diplomamı hala çıkarmadı. Noter tarafından onaylanmış ve tercüme edilmiş Mezuniyet Belgem geçerli olur mu ?

Hiçbir problem yaşamadım, noter tasdikli ve tercüme edilmiş mezuniyet belgem yeterli oldu

Riske girip götürmedim. Dil belgemin orjinalini götürdüm ve tüm belgelerin asıllarını kontrol edip bana geri vermelerine rağmen dil belgemin aslını vermediler. Bence Aslı Gibi götürülmese daha iyi olur

5. Garantör Belgem oldu da yetişmezse, taratılmış bir belge iş görür mü ? Yoksa bu saçma bir hayalden mi ibaret

Garantör belgem vize tarihimden 3 gün önce çıktı. Şansıma o gün garantörüm Türkiye'ye gelecekti. 1 gün içinde elime ulaşmış oldu yani. Bu yüzden bunun da cevabını bilemiyorum. Vizede o an bunları sormak ve bilgi almak hiç aklıma gelmedi