Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

yine idata yine 39f

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
karbonaterol

yine idata yine 39f

Mesaj gönderen karbonaterol » Cmt Eyl 04, 2021 12:33 am

Bugün yaklaşık 4 saat 45 dakikalık bekleme sırasının ardından idatanın 39f kurbanları arasına katılmış bulunmaktayım. Gişedeki hanımefendiye defaatle soru ağacında en küçük yalnış veya farklı işaretleme yapmadığımı, şimdi tekrar o soru ağacını yaparsam 39f çıkacağımı söylememe rağmen "bakın beyefendi sizi anlıyorum ama en küçük yorum yapamam" diye defalarca söyledi. Bu arada belki fark yaratır diye gideceğim dil kursunun da şartlı kabul aldığım üni bünyesinde olduğunu söylememe rağmen sonuç değişmedi. Dedim ki: "bari gerekli vizeyi almam için soru ağacında neyi farklı işaretlemem gerek onu söyleyin" buna da aynı cevap. Bildiğiniz 3 maymunu oynuyorlar. Aracı kurum oldukları için hiçbir sorumluluk almak istememeleri çok doğaldır ancak bu kadar salağa da yatmaya gerek yok. Neyse sormak istediğim birşey var, anladığım kadarıyla bu 36f benim almam gereken vize türü doğru mudur? Peki bunu almam için soru ağacında neyi farklı cevaplamam gerek? Yalnış birşeyi işaretleyerek yine kapıdan dönmekten korkuyorum zaten şu anda da zaman için acaip bir kumar içindeyim (dil kursu 25 ekimde başlayacak, üninin enrollmenti için de son gün (deadline) 15 ekim ve belge olarak vize fotokopisi de istiyorlar). Bu arada sorusu olan arkadaşlar da varsa sorularını herhangi bir cevap almaksızın cevaplayabilirim maksat yardım olsun :)

rammsteinLBR

Re: yine idata yine 39f

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Cmt Eyl 04, 2021 10:45 am

karbonaterol yazdı: Cmt Eyl 04, 2021 12:33 am Bugün yaklaşık 4 saat 45 dakikalık bekleme sırasının ardından idatanın 39f kurbanları arasına katılmış bulunmaktayım. Gişedeki hanımefendiye defaatle soru ağacında en küçük yalnış veya farklı işaretleme yapmadığımı, şimdi tekrar o soru ağacını yaparsam 39f çıkacağımı söylememe rağmen "bakın beyefendi sizi anlıyorum ama en küçük yorum yapamam" diye defalarca söyledi. Bu arada belki fark yaratır diye gideceğim dil kursunun da şartlı kabul aldığım üni bünyesinde olduğunu söylememe rağmen sonuç değişmedi. Dedim ki: "bari gerekli vizeyi almam için soru ağacında neyi farklı işaretlemem gerek onu söyleyin" buna da aynı cevap. Bildiğiniz 3 maymunu oynuyorlar. Aracı kurum oldukları için hiçbir sorumluluk almak istememeleri çok doğaldır ancak bu kadar salağa da yatmaya gerek yok. Neyse sormak istediğim birşey var, anladığım kadarıyla bu 36f benim almam gereken vize türü doğru mudur? Peki bunu almam için soru ağacında neyi farklı cevaplamam gerek? Yalnış birşeyi işaretleyerek yine kapıdan dönmekten korkuyorum zaten şu anda da zaman için acaip bir kumar içindeyim (dil kursu 25 ekimde başlayacak, üninin enrollmenti için de son gün (deadline) 15 ekim ve belge olarak vize fotokopisi de istiyorlar). Bu arada sorusu olan arkadaşlar da varsa sorularını herhangi bir cevap almaksızın cevaplayabilirim maksat yardım olsun :)
Geçmiş olsun hocam inşallah yetişirsiniz.

36f türü vize almak için:

-dil kursuna gitmek istiyorum
-Almanya’da bir dil kursuna katılıp akabinde üniversite’de okumak istiyorum. EVET
-sıradaki 2 soruyu kendine göre yapman lazım (Benim ikiside HAYIR idi)
-ÖSYM sonuç belgem ve bir Alman üniversitesinden seçtiğim bölüm için kabul belgem veya üniversiteden bir yazım var, örneğin başvuru onayı veya Uni Assist onayı.(HAYIR)
-Almanya’daki herhangi bir üniversite’den henüz bir kabul belgem yok, ancak katıldığım dil okulu sertifikası(1) ile girmek istediğim üniversite bölümüne hazır olduğumu belgeleyebilirim.(HAYIR)
-Almanya’da üniversiteye hazırlık olarak dil okuluna katılmak istiyorum.(EVET)

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Cmt Eyl 04, 2021 12:53 pm

rammsteinLBR yazdı: Cmt Eyl 04, 2021 10:45 am Geçmiş olsun hocam inşallah yetişirsiniz.

36f türü vize almak için:

-dil kursuna gitmek istiyorum
-Almanya’da bir dil kursuna katılıp akabinde üniversite’de okumak istiyorum. EVET
-sıradaki 2 soruyu kendine göre yapman lazım (Benim ikiside HAYIR idi)
-ÖSYM sonuç belgem ve bir Alman üniversitesinden seçtiğim bölüm için kabul belgem veya üniversiteden bir yazım var, örneğin başvuru onayı veya Uni Assist onayı.(HAYIR)
-Almanya’daki herhangi bir üniversite’den henüz bir kabul belgem yok, ancak katıldığım dil okulu sertifikası(1) ile girmek istediğim üniversite bölümüne hazır olduğumu belgeleyebilirim.(HAYIR)
-Almanya’da üniversiteye hazırlık olarak dil okuluna katılmak istiyorum.(EVET)
Umarım hocam yetişirim geçmiş mesajlara baktığımda sizin de 36f almak için başvurduğunuzu görüyorum. Sizde bir gelişme var mı? Bir de belki önceki araştırmalarınızdan biliyorsunuzdur, 36f idataya çıkıyor mu?

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Cmt Eyl 04, 2021 1:19 pm

karbonaterol yazdı: Cmt Eyl 04, 2021 12:53 pm Umarım hocam yetişirim geçmiş mesajlara baktığımda sizin de 36f almak için başvurduğunuzu görüyorum. Sizde bir gelişme var mı? Bir de belki önceki araştırmalarınızdan biliyorsunuzdur, 36f idataya çıkıyor mu?
11 gün oldu herhangi bir şey yok benimle ilgili.Forumda 36fye başvuran yaklaşık 4 kişi var ve yanlış hatırlamıyorsam hepsi konsolosluktaydı.

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Cmt Eyl 04, 2021 6:55 pm

rammsteinLBR yazdı: Cmt Eyl 04, 2021 1:19 pm 11 gün oldu herhangi bir şey yok benimle ilgili.Forumda 36fye başvuran yaklaşık 4 kişi var ve yanlış hatırlamıyorsam hepsi konsolosluktaydı.
Tamamdır cevaplarınız için teşekkürler.

Yıldızlar Geçidi

Mesaj gönderen Yıldızlar Geçidi » Prş Eyl 30, 2021 9:51 pm

karbonaterol yazdı: Cmt Eyl 04, 2021 12:33 am Bugün yaklaşık 4 saat 45 dakikalık bekleme sırasının ardından idatanın 39f kurbanları arasına katılmış bulunmaktayım. Gişedeki hanımefendiye defaatle soru ağacında en küçük yalnış veya farklı işaretleme yapmadığımı, şimdi tekrar o soru ağacını yaparsam 39f çıkacağımı söylememe rağmen "bakın beyefendi sizi anlıyorum ama en küçük yorum yapamam" diye defalarca söyledi. Bu arada belki fark yaratır diye gideceğim dil kursunun da şartlı kabul aldığım üni bünyesinde olduğunu söylememe rağmen sonuç değişmedi. Dedim ki: "bari gerekli vizeyi almam için soru ağacında neyi farklı işaretlemem gerek onu söyleyin" buna da aynı cevap. Bildiğiniz 3 maymunu oynuyorlar. Aracı kurum oldukları için hiçbir sorumluluk almak istememeleri çok doğaldır ancak bu kadar salağa da yatmaya gerek yok. Neyse sormak istediğim birşey var, anladığım kadarıyla bu 36f benim almam gereken vize türü doğru mudur? Peki bunu almam için soru ağacında neyi farklı cevaplamam gerek? Yalnış birşeyi işaretleyerek yine kapıdan dönmekten korkuyorum zaten şu anda da zaman için acaip bir kumar içindeyim (dil kursu 25 ekimde başlayacak, üninin enrollmenti için de son gün (deadline) 15 ekim ve belge olarak vize fotokopisi de istiyorlar). Bu arada sorusu olan arkadaşlar da varsa sorularını herhangi bir cevap almaksızın cevaplayabilirim maksat yardım olsun :)
28 Eylül de 39 F kurbanı olarak aranıza katıldım.Aynı şekilde üniversiteden onay belgem,B 1 sertifikam,okul bünyesinde dil kursu olmasına rağmen.Şimdi kesin olarak randevumu iptal edip yeniden bu anlamsız soru ağacını doldurup 36 F başvurusu mu yapmam gerekir.Bu arada sizin başvuru sonuçları belli oldu mu.Görüşme yapabildiniz mi

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Cum Eki 01, 2021 12:44 am

Yıldızlar Geçidi yazdı: Prş Eyl 30, 2021 9:51 pm 28 Eylül de 39 F kurbanı olarak aranıza katıldım.Aynı şekilde üniversiteden onay belgem,B 1 sertifikam,okul bünyesinde dil kursu olmasına rağmen.Şimdi kesin olarak randevumu iptal edip yeniden bu anlamsız soru ağacını doldurup 36 F başvurusu mu yapmam gerekir.Bu arada sizin başvuru sonuçları belli oldu mu.Görüşme yapabildiniz mi
Zaten 39f krizi başlığında size ben cevap vermistim. Görüşme yaptım bugün kursun kaydı ve tekrar istedikleri 06 bloke onayını attım. Beklemedeyim. 39f mi 36f mi diye soracak olursanız, üninin dil kursuna kaydı yapabiliyorsanız 36f almanız konsoloslukta olması acısından daha iyi olabilir. Oradaki memurun da idatadakinden pek farklı olduğunu düsünmeyin, hatta bana "yükseköğrenime hazırlık kursu" diye bahsedilen yükseköğrenimin master olduğunu söyledi ben de tabii ilköğrenim ortaöğrenim ve yükseköğrenim diye tek tek kapsamlarını anlattım neyse bir sakatlık çıkmaması için hem 36f hem de 39f bilgi notundan istenilenlerin yazıldığı pdf'in çıktısını alıp götürün orada durum izahı yaparken belki lazım olur(bende oldu). Son olarak sizde olur mu olmaz mı hiçbir fikrim yok ama 36f için 4 eylül akşamından ıdata onlinedan randevu talebinde buldum ve 15 eylülde konsoloslukta görüşmeye gittim. 39f'de bu 10 iş günü süren süreç 24 gün sürmüştü, resmen zaman kaybetmedim gibi birşey oldu. Umarım anlamışsındır uzun yazılar yazmakta biraz özürlüyüm. Hangi üni kursuna gideceksin? Geç kalmazsın umarım çoğu ekimde başlıyor

Yıldızlar Geçidi

Mesaj gönderen Yıldızlar Geçidi » Cum Eki 01, 2021 4:26 pm

karbonaterol yazdı: Cum Eki 01, 2021 12:44 am Zaten 39f krizi başlığında size ben cevap vermistim. Görüşme yaptım bugün kursun kaydı ve tekrar istedikleri 06 bloke onayını attım. Beklemedeyim. 39f mi 36f mi diye soracak olursanız, üninin dil kursuna kaydı yapabiliyorsanız 36f almanız konsoloslukta olması acısından daha iyi olabilir. Oradaki memurun da idatadakinden pek farklı olduğunu düsünmeyin, hatta bana "yükseköğrenime hazırlık kursu" diye bahsedilen yükseköğrenimin master olduğunu söyledi ben de tabii ilköğrenim ortaöğrenim ve yükseköğrenim diye tek tek kapsamlarını anlattım neyse bir sakatlık çıkmaması için hem 36f hem de 39f bilgi notundan istenilenlerin yazıldığı pdf'in çıktısını alıp götürün orada durum izahı yaparken belki lazım olur(bende oldu). Son olarak sizde olur mu olmaz mı hiçbir fikrim yok ama 36f için 4 eylül akşamından ıdata onlinedan randevu talebinde buldum ve 15 eylülde konsoloslukta görüşmeye gittim. 39f'de bu 10 iş günü süren süreç 24 gün sürmüştü, resmen zaman kaybetmedim gibi birşey oldu. Umarım anlamışsındır uzun yazılar yazmakta biraz özürlüyüm. Hangi üni kursuna gideceksin? Geç kalmazsın umarım çoğu ekimde başlıyor
Çok teşekkür ederim.Sayende iyice netleşti kafam.Bugün diğer randevumu iptal edip 36 F den yeniden randevu olusturacagım.Marburg Philips Üniversitesinden kabul aldım.onun bünyesindeki dil kursuna katılacağım.Bloke paranın dekontu zaten gelmişti.Şimdi sadece kurs kayıt belgesini istemek kaldı.

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Cum Eki 01, 2021 6:30 pm

Yıldızlar Geçidi yazdı: Cum Eki 01, 2021 4:26 pm Çok teşekkür ederim.Sayende iyice netleşti kafam.Bugün diğer randevumu iptal edip 36 F den yeniden randevu olusturacagım.Marburg Philips Üniversitesinden kabul aldım.onun bünyesindeki dil kursuna katılacağım.Bloke paranın dekontu zaten gelmişti.Şimdi sadece kurs kayıt belgesini istemek kaldı.
Tekrardan söyleyeyim, kurstan kayıt belgesini kesin olarak alabileceğini düşünüyorsan 36f'e basvur umarım süreç hızlı işler bol şans!

Yıldızlar Geçidi

Mesaj gönderen Yıldızlar Geçidi » Cum Eki 01, 2021 10:27 pm

karbonaterol yazdı: Cum Eki 01, 2021 6:30 pm Tekrardan söyleyeyim, kurstan kayıt belgesini kesin olarak alabileceğini düşünüyorsan 36f'e basvur umarım süreç hızlı işler bol şans!
Bugün yeniden randevu oluşturdum.36 F .Kurs kayıt belgesini alacağımı düşünüyorum.Görüşme İdata ofisi mi olur konsolosluk mu bakalım.Umarım iyi haberler iletirim sizlere de.