Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyaya giden yolda izlemem gereken strateji

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
nacho

almanyaya giden yolda izlemem gereken strateji

Mesaj gönderen nacho » Çrş Eyl 01, 2021 1:03 am

Arkadaşlar selam bu sene haliç üniversitesi işletme kazandım bütün şartları koşulları biliyorum baya bilgiliyim fakat eksi yanlarım şu
-2 kere mezuna kalmam
-meslek liseli olmam
lise hayatım pek parlak geçmedi ve pişmanım aklımda çünkü yoktu hiç böyle şeyler ve yeni yeni akıllandım şöyle yapmayı düşünüyorum studienkollegden muaf olmak için üniversitenin bir senesini burada yüksek notlarla bitirip güzelde bi almanca yapmayı düşünüyorum ve seneyede başvurumu atmayı düşünüyorum siz bu stratejim hakkında ne düşünüyorsunuz bana vermek istediğiniz bir tavsiye varmı şöyle yap seneye bunları yapmaya çalış gibisinden almanyada desteğim sağlam teşekkürler

koloo

Re: almanyaya giden yolda izlemem gereken strateji

Mesaj gönderen koloo » Çrş Eyl 01, 2021 11:13 am

nacho yazdı: Çrş Eyl 01, 2021 1:03 am Arkadaşlar selam bu sene haliç üniversitesi işletme kazandım bütün şartları koşulları biliyorum baya bilgiliyim fakat eksi yanlarım şu
-2 kere mezuna kalmam
-meslek liseli olmam
lise hayatım pek parlak geçmedi ve pişmanım aklımda çünkü yoktu hiç böyle şeyler ve yeni yeni akıllandım şöyle yapmayı düşünüyorum studienkollegden muaf olmak için üniversitenin bir senesini burada yüksek notlarla bitirip güzelde bi almanca yapmayı düşünüyorum ve seneyede başvurumu atmayı düşünüyorum siz bu stratejim hakkında ne düşünüyorsunuz bana vermek istediğiniz bir tavsiye varmı şöyle yap seneye bunları yapmaya çalış gibisinden almanyada desteğim sağlam teşekkürler
Dedigin gibi, saglam bi ortalama ve iyi bir almancayla sorun yasayacagini sanmiyorum.

nacho

Mesaj gönderen nacho » Çrş Eyl 01, 2021 3:03 pm

koloo yazdı: Çrş Eyl 01, 2021 11:13 am Dedigin gibi, saglam bi ortalama ve iyi bir almancayla sorun yasayacagini sanmiyorum.
ne kadar bi almanca yapmayalıyım sizce

koloo

Mesaj gönderen koloo » Çrş Eyl 01, 2021 7:43 pm

nacho yazdı: Çrş Eyl 01, 2021 3:03 pm ne kadar bi almanca yapmayalıyım sizce
bunu kimse kesin olarak söyleyemez ama ben olsam minimum B2 yapmaya calisirdim

nacho

Mesaj gönderen nacho » Çrş Eyl 01, 2021 8:49 pm

koloo yazdı: Çrş Eyl 01, 2021 7:43 pm bunu kimse kesin olarak söyleyemez ama ben olsam minimum B2 yapmaya calisirdim
o kadar yapabileceğimi sanmıyorum minimum a2,b1 i zorlarım şartlı kabul vurup giderim diye düşünüyorum

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Çrş Eyl 01, 2021 10:54 pm

nacho yazdı: Çrş Eyl 01, 2021 8:49 pm o kadar yapabileceğimi sanmıyorum minimum a2,b1 i zorlarım şartlı kabul vurup giderim diye düşünüyorum
1 sene boyunca eğer ciddi bir çalışma ve yeri geldiğinde iyi bir hoca ile b2'yi havada karada alırsın ben sana söyleyeyim. Hiç de o kadar zor değil ancak bu dili öğrenmek disiplin gerektiriyor şimdiden kolay gelsin.