Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lise Diploması Orjinali Yok

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
alpkrbl

Lise Diploması Orjinali Yok

Mesaj gönderen alpkrbl » Pzt Ağu 30, 2021 9:19 pm

Merhabalar benim lise diplomam depremde yıkılan evimle birlikte gitti. Liseme gidip tekrar diploma çıkarmalarını rica ettim fakat yapamayacaklarını söylediler bunun yerine müdür imzalı ve mühürlü bir yazı çıkarttılar liseden mezun olduğuma dair. Islak imzalı oldugundan dolayı bu belge diploma yerine gecer dediler fakat ben emin olamadım postayla göndereceğim üniversiteler bunu kabul etmezse ne yaparım diye kara kara düşünüyorum. Bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim.

Computer_Berkay

Re: Lise Diploması Orjinali Yok

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Ağu 30, 2021 10:12 pm

alpkrbl yazdı: Pzt Ağu 30, 2021 9:19 pm Merhabalar benim lise diplomam depremde yıkılan evimle birlikte gitti. Liseme gidip tekrar diploma çıkarmalarını rica ettim fakat yapamayacaklarını söylediler bunun yerine müdür imzalı ve mühürlü bir yazı çıkarttılar liseden mezun olduğuma dair. Islak imzalı oldugundan dolayı bu belge diploma yerine gecer dediler fakat ben emin olamadım postayla göndereceğim üniversiteler bunu kabul etmezse ne yaparım diye kara kara düşünüyorum. Bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim.
E devletten de alınıyor diye biliyorum.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

gutesgewissen

Mesaj gönderen gutesgewissen » Pzt Ağu 30, 2021 10:12 pm

alpkrbl yazdı: Pzt Ağu 30, 2021 9:19 pm Merhabalar benim lise diplomam depremde yıkılan evimle birlikte gitti. Liseme gidip tekrar diploma çıkarmalarını rica ettim fakat yapamayacaklarını söylediler bunun yerine müdür imzalı ve mühürlü bir yazı çıkarttılar liseden mezun olduğuma dair. Islak imzalı oldugundan dolayı bu belge diploma yerine gecer dediler fakat ben emin olamadım postayla göndereceğim üniversiteler bunu kabul etmezse ne yaparım diye kara kara düşünüyorum. Bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim.
Hocam geçmiş olsun öncelikle.

Kabul etmeyeceklerini düşünmüyorum. O belgeye ek olarak E-Devlet'ten Lise Mezuniyet Belgesi de çıkarabilirsin. Ona da noter onayı yapıp apostilletirsin ve olay çözülür. Benim de Üniversite diplomam yoktu. Geçici Mezuniyet Belgesi çıkardım E-Devletten ve almancaya çevirip noter onayı bastım. Hiç sorun olmadı :)))

alpkrbl

Mesaj gönderen alpkrbl » Pzt Ağu 30, 2021 10:14 pm

Çok teşekkürler yardımınız için.

yusufaknn

Mesaj gönderen yusufaknn » Prş Eyl 02, 2021 3:59 pm

gutesgewissen yazdı: Pzt Ağu 30, 2021 10:12 pm Hocam geçmiş olsun öncelikle.

Kabul etmeyeceklerini düşünmüyorum. O belgeye ek olarak E-Devlet'ten Lise Mezuniyet Belgesi de çıkarabilirsin. Ona da noter onayı yapıp apostilletirsin ve olay çözülür. Benim de Üniversite diplomam yoktu. Geçici Mezuniyet Belgesi çıkardım E-Devletten ve almancaya çevirip noter onayı bastım. Hiç sorun olmadı :)))
Iyi günler,
Benim de dün Izmir idata’da vize görüşmem vardı, kabul aldığım okul 22.05.2022’ ye kadar lisans diplomamı istedi fakat bugün konsolosluktan mezuniyet belgesi olmadan işlemlerin devam etmeyeceğini belirtti. Resmi olarak 14 eylülde mezun görüneceğim. Diplomamım çıkması çok uzun sürecek.
Siz hangi şehirde girdiniz ve e devletten aldığınız belgeyi önce çevirip mi onaylattınız yoksa e devlet türkçe çıktısını da çevirtmeden önce onaylattınız mı, bir de apostil isteniyor mu ?
Cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

alpkrbl

Mesaj gönderen alpkrbl » Prş Eyl 02, 2021 5:21 pm

Ben e devletten aldığım mezuniyet belgesini diğer belgelerle birlikte önce tercüme bürosuna oradan notere oradan da apostilletmeye gittim. Tüm belgelerin Türkçesini de İngilizcesini de noterde tasdiklettim. Bu yolu izlerseniz sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.

batuhan.gunduz

Mesaj gönderen batuhan.gunduz » Pzr Haz 12, 2022 2:26 pm

gutesgewissen yazdı: Pzt Ağu 30, 2021 10:12 pm Hocam geçmiş olsun öncelikle.

Hocam selamlar. Ben de sizin gibi geçici mezuniyet belgesi ile master şartlı kabule başvuracağım. Geçici mezuniyet belgesine apostil yaptırdınız mı? Apostil yaptırdığınız belgelerde tercüme, noter onayı, apostil sırası nasıl olmalı? Yardımcı olabilir misiniz?

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzr Haz 12, 2022 9:26 pm

Merhabalar, 2008 sonrası mezunları e-okuldan diploma görüntüleyebiliyor diye biliyorum. Bir kontrol edin isterseniz okulun verdiği belge ile aynı mı.