Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DEUTSCHE POST AG -TAHMİNİ KARGO TESLİM SÜRESİ

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
keinproblem

DEUTSCHE POST AG -TAHMİNİ KARGO TESLİM SÜRESİ

Mesaj gönderen keinproblem » Cum Ağu 27, 2021 12:18 am

Merhaba arkadaşlar,
almanya'dan DAK bana kayıt için 10 ağustos'ta sağlık sigortası belgesi attı. takip numaraları olmuyormuş, o yüzden takip edemiyorum da. 17 gündür hala ses seda yok. sizce bu deutsche post için normal bir süre mi? daha ne kadar beklemeliyim?

bir de deutsche post burada ptt ile çalışıyor sadece değil mi? yani başka bir kargo şirketi olma ihtimali yok. Çünkü ben verdiğim adresteki ptt'yi arada arıyorum adıma kargo var mı diye. henüz onlara gelen bir şey yok da acaba başka şirketle dağıtıma çıkarıldı da beni bulamadılar ve geri mi gönderdiler acaba diyorum? (bulamazlarsa arayamazlar çünkü telefon numaram da yok ellerinde çünkü dak istememişti....)

yigitguvenc

Re: DEUTSCHE POST AG -TAHMİNİ KARGO TESLİM SÜRESİ

Mesaj gönderen yigitguvenc » Cum Ağu 27, 2021 12:58 am

Reis moralini bozmak istemem ama benim akraba da 10 Ağustos tarihinde Deutsche Post ile bana garantör belgesi atmıştı 17 gündür takip ediyorum Deutsche Post’un international postaları için toplanma merkezi logikzentrum Frankfurtta bekliyor. Aradım kendilerini Türkiye’ye gidecek olan Brieflerin yüzde 80 i şu an takılmış durumda olduğunu bu konuyla alakalı sürekli telefon geldiğini söyledi bi sebep de yok biz bilmiyoruz dedi. Telefon numarası var internette sen de bi yokla bence. Ben çok acil olduğunu söyleyince internetten Sendungsnachforschung yap dedi. Ben işe yaramayacağını düşünüp yapmadım ama yeni belge çıkattırıp ups ile biraz tuzlu göndrttirdim.

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Cum Ağu 27, 2021 1:28 am

yigitguvenc yazdı: Cum Ağu 27, 2021 12:58 am Reis moralini bozmak istemem ama benim akraba da 10 Ağustos tarihinde Deutsche Post ile bana garantör belgesi atmıştı 17 gündür takip ediyorum Deutsche Post’un international postaları için toplanma merkezi logikzentrum Frankfurtta bekliyor. Aradım kendilerini Türkiye’ye gidecek olan Brieflerin yüzde 80 i şu an takılmış durumda olduğunu bu konuyla alakalı sürekli telefon geldiğini söyledi bi sebep de yok biz bilmiyoruz dedi. Telefon numarası var internette sen de bi yokla bence. Ben çok acil olduğunu söyleyince internetten Sendungsnachforschung yap dedi. Ben işe yaramayacağını düşünüp yapmadım ama yeni belge çıkattırıp ups ile biraz tuzlu göndrttirdim.
Tüh ya! Ben bunları arasam takip numaram falan da yok ki vermiyor DAK, öyle bir sistemimiz yok diyor. sadece isim ve şehirle ne yapar bilmiyorum. Yıldım vallahi. Siz başka yöntem bulmuşsunuz ama belki bizim belgeler aynı uçakla gelecektir takip etmeye devam etseniz arada .s. yola çıkarsa buraya yazarsınız en azından bir karşılaştırma yapma şansım olur.

Teşekkürler

yigitguvenc

Mesaj gönderen yigitguvenc » Cum Ağu 27, 2021 2:15 am

keinproblem yazdı: Cum Ağu 27, 2021 1:28 am Tüh ya! Ben bunları arasam takip numaram falan da yok ki vermiyor DAK, öyle bir sistemimiz yok diyor. sadece isim ve şehirle ne yapar bilmiyorum. Yıldım vallahi. Siz başka yöntem bulmuşsunuz ama belki bizim belgeler aynı uçakla gelecektir takip etmeye devam etseniz arada .s. yola çıkarsa buraya yazarsınız en azından bir karşılaştırma yapma şansım olur.

Teşekkürler
Evet büyük ihtimal aynı zamanda gelir belgeler. Olur yazarım şu an tekrar baktım hala değişiklik yok 17.gün facebook grubunda da son postlarda sormuş biri yine DP ile yollanmış bekliyormuş. Herkes PTTyi suçlamış, ilk başta ben de öyle yaptım her yere mail attım ama malesef öyle değil Tükiye'ye inince max 1 haftada evinde oluyor ama daha ordan çıkmamış bile. Eğer Arayacaksanız önce Takip numarasını telesekretere tek tek söylemeniz gerekiyor bikaç defa yanlış söyleyin faklı numaralar sallayın 3. sünde sizi yetkili kişiye aktarıyor.

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Cum Ağu 27, 2021 2:20 am

yigitguvenc yazdı: Cum Ağu 27, 2021 2:15 am Evet büyük ihtimal aynı zamanda gelir belgeler. Olur yazarım şu an tekrar baktım hala değişiklik yok 17.gün facebook grubunda da son postlarda sormuş biri yine DP ile yollanmış bekliyormuş. Herkes PTTyi suçlamış, ilk başta ben de öyle yaptım her yere mail attım ama malesef öyle değil Tükiye'ye inince max 1 haftada evinde oluyor ama daha ordan çıkmamış bile.
Teşekkür ederim. En kötü DAK'a bunu söylerim, kayıt zamanını geçirmemek için okula yollattırırım belgeyi. Herhalde almanya içinde de bu kadar gecikmez.

gutesgewissen

Mesaj gönderen gutesgewissen » Cum Ağu 27, 2021 9:47 am

Hocam şimdi aklıma bir şey takıldı. Ben diyelim DAK ya AOK'dan belgemi çıkarttım. Bana da değil de Almanya'daki abime posta yollamalarını istesem bu kabul edilir mi ? Ardından abim de Türkiye'ye değil de direkt üniversiteme yollasa ? :D Çok kolay durdu düşününce. Bu kadar basit olamaz diye düşündüm. Kesin olmaz o yüzden

gutesgewissen

Mesaj gönderen gutesgewissen » Cum Ağu 27, 2021 9:50 am

keinproblem yazdı: Cum Ağu 27, 2021 2:20 am Teşekkür ederim. En kötü DAK'a bunu söylerim, kayıt zamanını geçirmemek için okula yollattırırım belgeyi. Herhalde almanya içinde de bu kadar gecikmez.
Arkadaş benden önce söylemiş zaten. Bu işe yarar mı hocam ? Direkt okula yollatsak olur mu ?

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Cum Ağu 27, 2021 12:47 pm

gutesgewissen yazdı: Cum Ağu 27, 2021 9:50 am Arkadaş benden önce söylemiş zaten. Bu işe yarar mı hocam ? Direkt okula yollatsak olur mu ?
Olur niye olmasın. Önceden mail atarsın size yollatıyorum diye. uluslararası kayıt ofisine göndertirsin.

gutesgewissen

Mesaj gönderen gutesgewissen » Cum Ağu 27, 2021 2:37 pm

Bazı arkadaşlar sadece AT11 belgelerini okula göndererek bu işi halletmişler. Ben de okula sorduğumda '' Bitte reichen Sie die Bescheinigung „zur Vorlage bei der Hochschule“ ein mit Angabe der Betriebsnummer der Krannkenkasse. '' cevabını aldım. Anladığım kadarıyla benim de AOK ya da DAK gibi şirketlerden bu belgeyi onaylatmam gerekiyor, değil mi ?