Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sağlık Sigortası

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kaorer

Re: Sağlık Sigortası

Mesaj gönderen Kaorer » Cum Ağu 20, 2021 1:18 pm

Bir şey öğrenmek istiyorum. AT11 belgesi sömestre göre veriliyor. İki sömestr arası sağlık yönünde ne oluyor bilgisi olan arakadaşlar cevap verirse sevinirim.

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Cum Ağu 20, 2021 9:22 pm

Cautha yazdı: Prş Ağu 19, 2021 9:22 pm Bana direkt e-mail aracılığı ile bir gün sonra gönderdiler. Belki de benim şansımdır bilmiyorum. Şuan benim de iki ayrı yerden belgem var sorun olur mu bilmiyorum.
sanırım olmaz. tk da posta ile atacak gibi. otomatik mail geldi belgeleri, sertifikaları güvenlik açısından emaille değil posta ile yolluyoruz diye. Yeni kanun mu çıktı anlamadım.

Umarım Eylül başına kadar bu işi hallederim...

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Cum Ağu 20, 2021 9:25 pm

Kaorer yazdı: Cum Ağu 20, 2021 1:18 pm Bir şey öğrenmek istiyorum. AT11 belgesi sömestre göre veriliyor. İki sömestr arası sağlık yönünde ne oluyor bilgisi olan arakadaşlar cevap verirse sevinirim.
aslında bunu çoğu memur direkt 6 aylık veriyor ama pimpirikli bazıları bu sömestr olayına takıyor benim gördüğüm... benim de aynı şekilde oldu. ilk semester sonuna kadar kapsayan 4 aylık verdi at11'i. okula kayıt olduktan sonra öğrenci belgesiyle 6 ay 6 ay almayı düşünüyorum. Herhalde o zaman verir artık.

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Cum Ağu 20, 2021 9:45 pm

Cautha yazdı: Prş Tem 29, 2021 3:49 pm Merhaba benim AT11'im var ve okul kaydı için gerekli olan sigorta onayı yani "Versicherungsbestätigung" almak için TK'ya 5 kere mail göndermeme rağmen iki haftadır bir cevap alamıyorum. Bunun üzerine dün AOK'ye mail attım ve bugün gelen mail şu şekilde:

Yani özetle bir onayın gerekli olmadığını ve AT11'in okula sunulabileceğini söylüyor. Fakat forumdan okuduğum kadarıyla herkes bir "Versicherungsbestätigung" alıyor. Kafam karıştı yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Siz TK'nın hangi adresine mail göndermiştiniz acaba. Korktum şimdi :|
ben bu sabah versicherung@tk.de ye attım. mailinizi aldık en kısa sürede döneceğiz diye otomatik bildirim geldi. Uzun süre dönmeyeceklerse işim zor. Bi de tam en yoğun başvuru zamanı. Olmadı biraz paraya kıyıp telefonla arayıp görüşmeye çalışırım mecbur.

Cautha

Mesaj gönderen Cautha » Pzr Ağu 22, 2021 9:11 am

keinproblem yazdı: Cum Ağu 20, 2021 9:45 pm Siz TK'nın hangi adresine mail göndermiştiniz acaba. Korktum şimdi :|
ben bu sabah versicherung@tk.de ye attım. mailinizi aldık en kısa sürede döneceğiz diye otomatik bildirim geldi. Uzun süre dönmeyeceklerse işim zor. Bi de tam en yoğun başvuru zamanı. Olmadı biraz paraya kıyıp telefonla arayıp görüşmeye çalışırım mecbur.
Ben 4 mail adresine gönderdim.
versicherung@tk.de
kontakt@tk.de
insurance@tk.de
service@tk.de

Daha sonra telefonla Türkçe bilen biriyle görüştüm ve bana bu mail adresine mail atarsam, bu birimin bu konuyla ilgili yetkili olduğunu ve 2-3 güne cevap vereceklerini söyledi. "ambulant@tk.de "

Fakat hiçbirinden bir cevap alamadım :D
20 Temmuz'da mail atmaya başladım sürekli olarak, ve 19 Ağustos'ta sonunda "versicherung@tk.de" den istediğim belgeler pdf olarak alabildim. Ama ben okul kaydım için süper hızlı oldukları için DAK ile devam edeceğim.

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Pzr Ağu 22, 2021 12:19 pm

Cautha yazdı: Pzr Ağu 22, 2021 9:11 am Ben 4 mail adresine gönderdim.
versicherung@tk.de
kontakt@tk.de
insurance@tk.de
service@tk.de

Daha sonra telefonla Türkçe bilen biriyle görüştüm ve bana bu mail adresine mail atarsam, bu birimin bu konuyla ilgili yetkili olduğunu ve 2-3 güne cevap vereceklerini söyledi. "ambulant@tk.de "

20 Temmuz'da mail atmaya başladım sürekli olarak, ve 19 Ağustos'ta sonunda "versicherung@tk.de" den istediğim belgeler pdf olarak alabildim. Ama ben okul kaydım için süper hızlı oldukları için DAK ile devam edeceğim.
:( :( Ararsam belki daha hızlı olur. Yarın aramayı deneyeceğim. Teşekkür ederim.

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Pzt Ağu 23, 2021 3:07 am

Cautha yazdı: Pzr Ağu 22, 2021 9:11 am Ben 4 mail adresine gönderdim.
versicherung@tk.de
kontakt@tk.de
insurance@tk.de
service@tk.de

Size bir şey daha sormak isterim. Ben dediğim gibi SBK'dan belge alabildim ama sorun şu ki versichertennummer (policy number) kısmı boş. Ama onun da yazılması lazım ve online kayıtta da bu numarayı yazmam gerekiyor zaten.

Size DAK tarafından verilen belgede bu kısmın olduğunu söylemiştiniz zaten TK'nın belgelerinde de oluyor. Merak ettiğim, bu numara AT11 üzerinde ön sayfada yazılı ebeveyne ait sigorta numarasının aynısı mı yoksa başka bir numara mı? Rica etsem ikisini bir karşılaştırabilir misiniz? Teşekkürler.

Cautha

Mesaj gönderen Cautha » Pzt Ağu 23, 2021 9:45 am

keinproblem yazdı: Pzt Ağu 23, 2021 3:07 am Size bir şey daha sormak isterim. Ben dediğim gibi SBK'dan belge alabildim ama sorun şu ki versichertennummer (policy number) kısmı boş. Ama onun da yazılması lazım ve online kayıtta da bu numarayı yazmam gerekiyor zaten.

Size DAK tarafından verilen belgede bu kısmın olduğunu söylemiştiniz zaten TK'nın belgelerinde de oluyor. Merak ettiğim, bu numara AT11 üzerinde ön sayfada yazılı ebeveyne ait sigorta numarasının aynısı mı yoksa başka bir numara mı? Rica etsem ikisini bir karşılaştırabilir misiniz? Teşekkürler.
Yok malesef aynı numara değil. Onların kendi oluşturduğu bir numara bu.

osmancalisir

Mesaj gönderen osmancalisir » Pzt Ağu 23, 2021 5:09 pm

Herkese selamlar,

Eşim bu sene TUM'dan yüksek lisans için kabul aldı. Biraz forumu okuyunca Fintiba'yı buldum. Fintiba özel sağlık sigortası sunuyor. Ancak AOK'u aradığımızda 109 Euro/Aylık ödeme ile devlete bağlı sigorta yaptırmamızı istediler.

TUM özelinde konuşacak olursak, -ya da Münich'deki diğer üniversitelerde de farklı değildir sanırım- Fintiba üzerinden -ya da başka bir özel sağlık sigortası yapan şirket üzerinden- aylık ortalama 33 Euro ile yaptırılan özel sağlık sigortasının öğrenci sigortası için bir hükmü var mıdır?

Yani, biz yine 109 Euro'luk sigortayı mı yaptırmamız gerekiyor yoksa 33 Euro'luk özel sigorta yaptırmamız yeterli olacak mıdır?

Teşekkürler;

gutesgewissen

Mesaj gönderen gutesgewissen » Prş Ağu 26, 2021 6:36 pm

Cautha yazdı: Prş Ağu 19, 2021 9:22 pm Bana direkt e-mail aracılığı ile bir gün sonra gönderdiler. Belki de benim şansımdır bilmiyorum. Şuan benim de iki ayrı yerden belgem var sorun olur mu bilmiyorum.
Hocam DAK'dan bu belgeyi almak için nasıl bir yol izlediniz ? Mitglied Werden ile ilk önce siteye üye olmak zorunda mıyız ? Yoksa App üzerinden mi hallettiniz ? Cahilliğimi mazur görün lütfen

Cautha

Mesaj gönderen Cautha » Prş Ağu 26, 2021 6:56 pm

gutesgewissen yazdı: Prş Ağu 26, 2021 6:36 pm Hocam DAK'dan bu belgeyi almak için nasıl bir yol izlediniz ? Mitglied Werden ile ilk önce siteye üye olmak zorunda mıyız ? Yoksa App üzerinden mi hallettiniz ? Cahilliğimi mazur görün lütfen
service763000@dak.de adresine üniversite kabulümü ve A/T11 belgemi gönderdim. Hiçbir yere kayıt olmadım. Ertesi sabah direkt gerekli olan belgeyi gönderdiler.

gutesgewissen

Mesaj gönderen gutesgewissen » Prş Ağu 26, 2021 6:57 pm

Cautha yazdı: Prş Ağu 26, 2021 6:56 pm service763000@dak.de adresine üniversite kabulümü ve A/T11 belgemi gönderdim. Hiçbir yere kayıt olmadım. Ertesi sabah direkt gerekli olan belgeyi gönderdiler.
Hocam valla sen hayattaki tüm şansını kullanmışsın gibi geldi. Aylarca bekleyen olmuş bu belgeyi almak için :D Çok teşekkür ederim

Cautha

Mesaj gönderen Cautha » Prş Ağu 26, 2021 6:58 pm

gutesgewissen yazdı: Prş Ağu 26, 2021 6:57 pm Hocam valla sen hayattaki tüm şansını kullanmışsın gibi geldi. Aylarca bekleyen olmuş bu belgeyi almak için :D Çok teşekkür ederim
Bana da öyle geldi arkadaşların yazdıklarından sonra :D Fakat şunu belirtmem gerek ben Dortmund'a gideceğim için bu Dortmund'un mail adresi. Belki o yüzden hızlı olmuştur. Gideceğiniz şehir neresiyse XXX Dak yazıp kontakt kısmından e-mail adresini görebilirsiniz. Direkt orası ile iletişim kurun bence.

gutesgewissen

Mesaj gönderen gutesgewissen » Prş Ağu 26, 2021 7:08 pm

Cautha yazdı: Prş Ağu 26, 2021 6:58 pm Bana da öyle geldi arkadaşların yazdıklarından sonra :D Fakat şunu belirtmem gerek ben Dortmund'a gideceğim için bu Dortmund'un mail adresi. Belki o yüzden hızlı olmuştur. Gideceğiniz şehir neresiyse XXX Dak yazıp kontakt kısmından e-mail adresini görebilirsiniz. Direkt orası ile iletişim kurun bence.
Hocam bu da çok yararlı bir detay oldu gerçekten eline ağzına sağlık. Yarın belgemi taratıp bu maili atacağım. Umarım senin kadar şanslı olabilirim

Cautha

Mesaj gönderen Cautha » Prş Ağu 26, 2021 8:10 pm

gutesgewissen yazdı: Prş Ağu 26, 2021 7:08 pm Hocam bu da çok yararlı bir detay oldu gerçekten eline ağzına sağlık. Yarın belgemi taratıp bu maili atacağım. Umarım senin kadar şanslı olabilirim
Umarım işleriniz yolunda gider :) Rica ederim

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Cum Ağu 27, 2021 12:23 am

ilgilenenlere duyrulur, AOK da yasa gereği bu belgeyi sadece posta yoluyla atabileceğini söyledi. TK daha dönmedi ama o da muhtemelen aynısını diyecek. AT11'liler bu işi sona bırakmayın da kargo bekleme stresi yaşamayın benim gibi. teşekkürler...

Galadriel

Mesaj gönderen Galadriel » Pzr Ağu 29, 2021 6:41 pm

Merhaba, daha önce çok konuşulmuş ama tam olarak aradığım sorulara cevap bulamadım. Bu sebeple birisi yardımcı olabilirse çok sevinirim.
Master kabulü aldım ve kayıt için okul sigorta yaptırmamı istiyor. Bu sebeple, aldığım AT11 belgemle AOK veya TK ile iletişime geçeceğim. Ancak sigorta başvurusu şeklinde mi, yoksa direk mail atarak mı AT11 belgemi onaylatmak için en hızlı iletişime geçebilirim? Ayrıca, bu sigorta şirketlerinden alacağım belgeyi okul kaydında kullanabilmem adına hangi ibarelerin bulunması gerekiyor, nelere dikkat etmem gerekiyor bilen varsa yardımcı olabilir mi? Şimdiden zamanınız için çok teşekkür ederim.

Cautha

Mesaj gönderen Cautha » Pzt Ağu 30, 2021 12:19 pm

Galadriel yazdı: Pzr Ağu 29, 2021 6:41 pm Merhaba, daha önce çok konuşulmuş ama tam olarak aradığım sorulara cevap bulamadım. Bu sebeple birisi yardımcı olabilirse çok sevinirim.
Master kabulü aldım ve kayıt için okul sigorta yaptırmamı istiyor. Bu sebeple, aldığım AT11 belgemle AOK veya TK ile iletişime geçeceğim. Ancak sigorta başvurusu şeklinde mi, yoksa direk mail atarak mı AT11 belgemi onaylatmak için en hızlı iletişime geçebilirim? Ayrıca, bu sigorta şirketlerinden alacağım belgeyi okul kaydında kullanabilmem adına hangi ibarelerin bulunması gerekiyor, nelere dikkat etmem gerekiyor bilen varsa yardımcı olabilir mi? Şimdiden zamanınız için çok teşekkür ederim.
Sigorta başvurusu şeklinde yapmayacaksınız. Çünkü siz zaten Türkiye'de sigortalısınız ve A/11 belgesi bunu gösteriyor. A/T11 belgesini ilettiğinizde size sigortadan muaf olduğunuzu belirten bir belge verilecek. Bu belgenin üzerinde isim, adres, doğum tarihi, Betriebsnummer, Versichertennummer bulunmalı ve buna ek olarak okuldan okula göre değişiklik gösteren (sormanız gerek) sigortadan muaftır ibaresi bulunması gerekiyor. Benim aldığım belgenin üzerinde versicherungsfrei, von der Versicherungspflicht befreit oder nicht versicherungspflichtig yazıyor. Umarım yardımı olmuştur.

Galadriel

Mesaj gönderen Galadriel » Pzt Ağu 30, 2021 1:41 pm

Yardımınız için çok teşekkür ederim. Okulun istediği belge Bescheinigung für die Einschreibung an einer (deutschen) Hochschule olarak geçiyor. Sizin yazdıklarınıza da dikkat ederek ilgili şirketlerle iletişime geçeceğim.

gutesgewissen

Mesaj gönderen gutesgewissen » Pzt Ağu 30, 2021 1:53 pm

Galadriel yazdı: Pzt Ağu 30, 2021 1:41 pm Yardımınız için çok teşekkür ederim. Okulun istediği belge Bescheinigung für die Einschreibung an einer (deutschen) Hochschule olarak geçiyor. Sizin yazdıklarınıza da dikkat ederek ilgili şirketlerle iletişime geçeceğim.
Ben AOK'ya 3 gün önce şu maili attım :

Sehr geehrte Damen und Herren,

zuerst wünsche ich Ihnen einen schönen Tag. Ich hoffe alles gut bei Ihnen. Ich schreibe Ihnen, um eine Bestätigung und Krankenversicherungsnummer für den Versicherungsnachweis zu erhalten, den XXX Universität von mir verlangt. Ich habe gehört, dass Ihr Unternehmen bei diesem Dokument sehr schnell und akribisch ist.

Wenn ich dieses Dokument und die Versicherungsnummer nicht innerhalb von 3 Tagen erreiche, kann ich mich nicht an der Universität einschreiben. Ich würde mich sehr freuen, wenn Sie mir helfen könntet.

Vielen Dank im Voraus !

Mit den besten Grüßen

Xxxx

A/T11 belgemi ve master kabul mektubumu da ekledim. Bugün websiteleri üzerinden imzalı dosyayı yolladılar bana. Bazı arkadaşların aylarca beklediği olmuş. Kimine posta ile göndermişler vs. Gideceğiniz şehrin AOK'sına mail atın kesinlikle. Umarım hızlıca hallolur işiniz