Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

UNI ASSIST VAKASI

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 05, 2010 11:21 pm

o bolumde uni -assist ile basvuru yapmiyorsun, direk olarak akademisches auslandsamt a git personlich olaraktan =)

glsh

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen glsh » Pzt Tem 05, 2010 11:27 pm

aslinda uni assistin sayfasindan baktim,yani orda yazio ,ustelik gecen semester basvuru suresi gectikten hemen snra essen akademisches auslandsamt a gittigimde onlar da solemislerdi uni assitle yapmam gerektigini...baska turlu olmuomus..ama yine de tesekkurler en azindan birisi cvp verdi:)bi de bahsettigim sure ile ilgili bisiler biliomusun?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Tem 06, 2010 1:53 am

15 Haziran gunu dahi basvuruda bulunabilirsin,gec degil.

glsh

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen glsh » Sal Tem 06, 2010 1:55 am

tesekkur edereiimm:)

zagreus81

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen zagreus81 » Sal Tem 06, 2010 4:02 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
15 Haziran gunu dahi basvuruda bulunabilirsin,gec degil.
[/quote]

15 Temmuz mu demek istedin acaba FuNdeRSchatteN?

glsh

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen glsh » Cmt Tem 10, 2010 4:09 pm

slm arkadaslar benim bi sorum daha var aslinda..bu ECTS kredi sistemi var ya ..ona gore kredimizin 144 kredi olmasi gerekiyomus,yani master yapmak icin bitirdigin bolumden 144 kredin olmasi gerekiomus.ben de istanbul uni de iktisat okudum ama toplam kredim 141.uni assiste bu sekilde ewraklarimi yollicam pazartesi, ama korkuyorum sizin krediniz yeterli degil derlerse..bu durumda,duzeltmek icin ne yapmak gerekio bilen var mi?basiniza bole bi durum geldi mi..lutfen birileri cvp versin,stress yaptim burdaa ..

masacuses

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen masacuses » Cmt Tem 31, 2010 11:18 am

Merhaba arkadaslar,
Benimde bir sorum olacakti.Uni-assistle 3 uni\'ye basvurdum(Goethe,GIessen ve Landau).Belgelerim hepsinin tam olmasina ragmen bugun bir mail aldim.Mailde osys belgenizin orjinalini yollamalisiniz diyor.Ben internet ckitisini yollamistim.2005 osys sonuc belgesini ancak ankaradan cikartabilirmisim.Sizce bu saatten sonra bu belgeyi ta ankaraya gidip cikartayimmi? 15 ocak sommer semester icinde basvurcam.O zamanda gene lazim olcak.Bide Uni-assist team demis biz genede basvurularinizi ilgili uni\'lere yollicaz.Onlar nihai karari vercek.
Sizce ankaraya gidip OSYS 2005 sonuc belgemi cikartip yolliyimmi? isi saglama alma acisindan...

deryaa

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen deryaa » Cmt Tem 31, 2010 11:22 am

Ankara\'ya gitmene gerek yok ki oSYM\'ye telefon et once durumu acikla. Bir dilekce yaz derler buyuk ihtimal ile yazip kargoya soyledikleri adrese gonder. Onlarda belgeni sana kargoyla geri gonderirler, kargo ucretini sen odersin tabi.

masacuses

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen masacuses » Cmt Tem 31, 2010 11:38 am

[quote]deryaa tarafindan yazilan metin:
Ankara\'ya gitmene gerek yok ki oSYM\'ye telefon et once durumu acikla. Bir dilekce yaz derler buyuk ihtimal ile yazip kargoya soyledikleri adrese gonder. Onlarda belgeni sana kargoyla geri gonderirler, kargo ucretini sen odersin tabi.[/quote]

Peki bu belge ankaradan bana geldikten sonra Uni-assiste yollasam kabul edilirmi? yani Uni assist isleme koyarmi gene ? yoksa gecmi kalir?

masacuses

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen masacuses » Cmt Tem 31, 2010 11:51 am

Ya osym\'nin sitesinde aynen soyle yaziyor \'\'Sinav Sonuc Belgesi (Ankara burosundan yalniz 2008 ve sonraki yillara ait Sinav Sonuc Belgeleri verilmektedir.)

Yani simdi ben 2005 yilina ait OSYS belgemi cikartamicammi? Of be gelde simdi bunu Uni-Assiste anlat:zoh

Mechanical

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen Mechanical » Cmt Tem 31, 2010 2:07 pm

arkadasim oss 2005te girdiysen buyuk ihtimal universitede okudun trde ve mezun oldun,hemen fakultenin ogrenci islerine mail at oss sinav sonuc belgeni iste.eger mezunsan yollarlar ama mezun degil de okul dondurma vs gibi seyler varsa sorun cikarabilirler.ben mezun oldugum an mail atip istedim hemen yolladilar sagolsunlar

masacuses

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen masacuses » Cmt Tem 31, 2010 2:21 pm

Yok tamam mezun oldum gecen donem...sagol mechanicel arkadasim...Hemen mail atcam...tesekkurler
Bu arada bu site cok faydali...Bu sitede emegi gecen butun \'\'Freundlara\'\' ;) tesekkurler.

kadir12

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen kadir12 » Cmt Eyl 29, 2012 1:09 am

uni assist\'in sitesinde turkce olarak belgeleri yazmislar.

Turk vatandasi olarak genelde asagidaki belgeleri gondermek mecburiyetindesiniz

Lise diplomasinin onayli kopyasi +onayli tercumesi
cok onemli: OSYM SINAV SONUC BELGESI nin onayli kopyasi + onayli tercumesi
(OSS SINAV SONUC BELGESI yeterli degildir !!!)
yuksek meslek okulundan aldiginiz diplomanin ve transkripin onayli kopyasi +onayli tercumesi
Ozgecmis
pasaport un fotokopisi +onayli tercumesi
dil kursunun diplomasi (onayli kopyasi)
1 x fotograf
universiteye kayitliysaniz: notlarin dokumu (transkrip)
universite mezunu olarak: On Lisans ya da Lisans Diplomasinin onayli fotokopisi + onayli tercumesi
kayit basvurusu

Ayrica bazi universitelerin ozel giris sartlari var. Ayrintili bilgileri yuksek okullarin web sayfalarindan temin edebilirsiniz. Genelde butun belgeler onayli olmali.

lise diplomami universiteye vermistim, osym belgemi de. Osym ile ilgili yukarida biseyler yazmissiniz da Lise diplomami okuldan mi istetmeliyim? Asli mi olmasi gerekiyor? Bir de kayit belgesi dedigi nedir? dil kursunun diplomasi, orada gidecegim dil kursu ile mi alakali, yoksa testdaf/dsh sinav sonucu mu?

simdiden tesekkurler!

Kullanıcı avatarı
welly275

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Eyl 29, 2012 4:20 am

[quote]kadir12 tarafindan yazilan metin:

uni assist\'in sitesinde turkce olarak belgeleri yazmislar.

Turk vatandasi olarak genelde asagidaki belgeleri gondermek mecburiyetindesiniz

Lise diplomasinin onayli kopyasi +onayli tercumesi
cok onemli: OSYM SINAV SONUC BELGESI nin onayli kopyasi + onayli tercumesi
(OSS SINAV SONUC BELGESI yeterli degildir !!!)
yuksek meslek okulundan aldiginiz diplomanin ve transkripin onayli kopyasi +onayli tercumesi
Ozgecmis
pasaport un fotokopisi +onayli tercumesi
dil kursunun diplomasi (onayli kopyasi)
1 x fotograf
universiteye kayitliysaniz: notlarin dokumu (transkrip)
universite mezunu olarak: On Lisans ya da Lisans Diplomasinin onayli fotokopisi + onayli tercumesi
kayit basvurusu

Ayrica bazi universitelerin ozel giris sartlari var. Ayrintili bilgileri yuksek okullarin web sayfalarindan temin edebilirsiniz. Genelde butun belgeler onayli olmali.

lise diplomami universiteye vermistim, osym belgemi de. Osym ile ilgili yukarida biseyler yazmissiniz da Lise diplomami okuldan mi istetmeliyim? Asli mi olmasi gerekiyor? Bir de kayit belgesi dedigi nedir? dil kursunun diplomasi, orada gidecegim dil kursu ile mi alakali, yoksa testdaf/dsh sinav sonucu mu?

simdiden tesekkurler![/quote]

mezunsan ogrenci islerinden orijinalini alirsin, mezun degilsen onayli fotokopisini verirler. baska bi yolu da olabilir.

almanyada diploma denkligi olsun, okul basvurusu olsun hicbirine orjinalini gonderme, onayli suretini gonder.

nerde geciyo kayit belgesi ? yukarda yazdiklarinda goremedim.

dil kursu diplomasi alman kurumlari tarafindan gecerli bir dil sertifikasi olarak soylenmis sanirim. testdaf/dsh da bu kategori icindedir. gidecegin kursla degil de zaten elinde olan sertifikayi soylemis bence.

kadir12

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen kadir12 » Cmt Eyl 29, 2012 8:57 am

kayit basvurusunu soracaktim. bu kayit basvurusu dedigi universiteye kayit yapmak icin doldurdugum formlar mi oluyor acaba?
dil kursunun diplomasi acaba daha once istanbulda gittigim dil kursundan alabilecegim su kadar saat almanca gormustur belgesi de olabilir mi?

Kullanıcı avatarı
welly275

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Eyl 29, 2012 12:44 pm

[quote]kadir12 tarafindan yazilan metin:

kayit basvurusunu soracaktim. bu kayit basvurusu dedigi universiteye kayit yapmak icin doldurdugum formlar mi oluyor acaba?
dil kursunun diplomasi acaba daha once istanbulda gittigim dil kursundan alabilecegim su kadar saat almanca gormustur belgesi de olabilir mi?[/quote]

valla kayit basvurusu dedigi basvuru formuysa uni-assist in sitesinde var formlar. okul icin basvuru yapman gerektigini soyluyosa daha garip :)

ben basvuru formlarini direk okullara basvurdugumda online-formu doldurdum ve en sonunda imzalamam icin bi cikti verdi sistem. o da basvuru formuydu.

dil kursu belgesi dedigi, bolumun egitim diline gore universitenin talep ettigi dil sertifikasidir. kabul edilenler de okulun sitesinde yabanci ogrenciler bolumunde gerekli sartlar altinda verilir.

kadir12

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen kadir12 » Cmt Eyl 29, 2012 9:36 pm

cok tesekkurler ama ben biseyi anlamadim.

ben wupperal universitesine basvurup sartli kabul almak istiyorum ama once hangi isi halletmem lazim;

okulun sitesine girip basvuru belgesi master icin bulup yuklemek istedim, bulamadim.

ilk once kursu mu ayarlamak gerekiyor cunku okulun kursunu da bulamadim internet siresinde

okulun kursu icin 500 euro yazmislar bu blogda ama diyelim ki ben oraya gitmek istemiyorum baska bir kursa gitsem almanyada olur mu? yoksa ille de okulun kursuna kayit yaptirmak zorunda miyim kayit icin?

yani diyelim ki ben wuppertalde degil de berlinde kurs buldum, sikinti yasarmiyim vize ve basvuru surecinde?

uni assistle basvuru yapinca okulla da hic muhatap olmuyorum degil mi?
simdiden tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eyl 30, 2012 12:33 pm

once uni assist e basvuru yapiyorsun, ordan kabul gelirse evraklarin wuppertale iletiliyor. Ordan dan onay gelince istersen wuppertalin kursuna istersen baska bir kursa kayit olursun.

kadir12

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen kadir12 » Pzr Eyl 30, 2012 3:02 pm

cok ama cok tesekkurler

caramel

UNI ASSIST VAKASI

Mesaj gönderen caramel » Çrş Kas 14, 2012 11:48 am

wupperttal, Paderborn, Diusburg Essen disinda bildiginiz sifir almanca ile sartli kabul veren universite var mi?
veya A1 ile?