Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Computer_Berkay

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Ağu 23, 2021 8:37 pm

io94 yazdı: Pzt Ağu 23, 2021 8:31 pm Evet İstanbul Konsolosluğu :)
Peki belgeleri ataçladım ben. Poşet dosyalar aldım.
Belgeleri nasıl teslim edeceğimi bilmiyorum. Poşet dosyalarla mı, zımbalı mı yoksa ataçlı mı?
Ataçlı olacak zımbayı bazı belgelerde görevli vuracak.Gotürürken yine poşet dosya goturebilirsiniz siz bilirsiniz ama sunu bilin poset dosyayı almıyor konsolosluk.Yani oyle her belgeyi poşet dosyaya koymamaya calisin derim.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Pzt Ağu 23, 2021 8:41 pm

io94 yazdı: Pzt Ağu 23, 2021 8:31 pm Evet İstanbul Konsolosluğu :)
Peki belgeleri ataçladım ben. Poşet dosyalar aldım.
Belgeleri nasıl teslim edeceğimi bilmiyorum. Poşet dosyalarla mı, zımbalı mı yoksa ataçlı mı?
Hocam benim de yarin istanbulda sabah 7.45de :)
Ben ataçlayım poşet dosyalara koydum. Bakalım ne olacak

bamabam

Mesaj gönderen bamabam » Pzt Ağu 23, 2021 10:43 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzt Ağu 23, 2021 8:37 pm Ataçlı olacak zımbayı bazı belgelerde görevli vuracak.Gotürürken yine poşet dosya goturebilirsiniz siz bilirsiniz ama sunu bilin poset dosyayı almıyor konsolosluk.Yani oyle her belgeyi poşet dosyaya koymamaya calisin derim.
Hocam poşet dosyayımı almıyor yoksa herhangi bir dosyayımı almıyor :D :D . Merak ettim.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Ağu 23, 2021 11:00 pm

bamabam yazdı: Pzt Ağu 23, 2021 10:43 pm Hocam poşet dosyayımı almıyor yoksa herhangi bir dosyayımı almıyor :D :D . Merak ettim.
Belgeleri tek alıyorlar orijinal ve fotokopileri ayırıyor bazı belgeleri zımbalıyor o kadar karisiklik olmasin diye ben koymustum gene ama Allah'tan çok almamıştım tek tek çıkar ayır vakit alıyor :)

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Pzt Ağu 23, 2021 11:48 pm

Neray123 yazdı: Pzr Ağu 22, 2021 10:35 am Merhaba teşekkürler cevap için . Ben 6 ay kalacağım Peki sigortayı 3 ay sonra yaptırsam olur mu ? Yoksa hemen mi yaptırmam gerekiyor ?
konsolosluk genelde sürenin tamamı için ister çünkü sizin seyahat sağlık sigortası dediğiniz sigorta ile, almanya'daki bir firmanın sağlık sigortasının kapsamı aynı değil.

Gamican

Mesaj gönderen Gamican » Sal Ağu 24, 2021 11:30 am

Selam arkadaşlar, 19 ağustosta 41f ile idata dan yüksek lisans vize başvurusunda bulundum. Dün Ankara konsolosluğu tarafından 2 dakika arayla 2 kez aradım ancak müsait olmadığım için acamadim telefonu. Tekrar aradım ancak zar zor ulaşmam sonucunda telefonu açan kisi genelde 3 keze kadar sizi arıyorlar cevabı versi.Ancak başka bir arama olmadı dünden beri, tekrar aradım ama telefonu açmiyorlar. Onun dışında herhangi bir mail de gelmedi. Ne için aradılar acaba eksik evrak için mi diye düşünüyorum. Böyle bir durum yaşayan var mı?

mertyiyitt

Mesaj gönderen mertyiyitt » Sal Ağu 24, 2021 2:19 pm

Yakın zamanda İzmir'den randevuya giden ya da randevu tarihi atanan var mı? Ben uzun süredir atama bekliyorum da acaba şu an hangi tarihteki insanları atıyorlar merak ediyorum. Yazabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

ekindeniz

Mesaj gönderen ekindeniz » Sal Ağu 24, 2021 2:40 pm

Bugün Ankara'dan 41F için başvuru yaptım, 16 eylül tarihine randevu verildi. Forum sakinlerine birkaç sorum var:

Derslerim 18 Ekim'de başlayacak. 1 ayda vizeyi alıp derslere yetişme ihtimalim var mıdır sizce?

İkinci olarak da VIP başvuru seçeneğini merak ediyorum. Şu anki randevumu iptal edip VIP seçeneğiyle tekrar başvuru yaparsam, randevuyu daha erkene verme ihtimalleri olur mu? Bu seçeneği deneyimleyen biri olduysa randevu tarihi hakkında beni aydınlatabilirse çok mutlu olurum.

solow

Mesaj gönderen solow » Sal Ağu 24, 2021 2:47 pm

ekindeniz yazdı: Sal Ağu 24, 2021 2:40 pm Bugün Ankara'dan 41F için başvuru yaptım, 16 eylül tarihine randevu verildi. Forum sakinlerine birkaç sorum var:

Derslerim 18 Ekim'de başlayacak. 1 ayda vizeyi alıp derslere yetişme ihtimalim var mıdır sizce?

İkinci olarak da VIP başvuru seçeneğini merak ediyorum. Şu anki randevumu iptal edip VIP seçeneğiyle tekrar başvuru yaparsam, randevuyu daha erkene verme ihtimalleri olur mu? Bu seçeneği deneyimleyen biri olduysa randevu tarihi hakkında beni aydınlatabilirse çok mutlu olurum.
41F için biraz daha hızlı işliyor gibi süreç. Bence 1 ay içerisinde çıkma ihtimali var olmasa da çok gecikeceğini zannetmiyorum. Ayrıca Ankara İstanbul ve İzmir'e göre hızlı çalışıyor sanırım. Ben 4 hafta önce başvurmuştum 41F ile (İstanbul'da) ve bugün pasaportumun kargoya verildiğini öğrendim. Olumlu ise 1 aydan bile hızlı gelmiş sayılır :)

Benim de sormak istediğim, hiç eksik evrak için aranmadım olumsuz olma ihtimali var mıdır sizce?

Cautha

Mesaj gönderen Cautha » Sal Ağu 24, 2021 6:40 pm

Bugün İstanbul Başkonsolosluğunda vize görüşmemi gerçekleştirdim ve kafasında sorular olan arkadaşlar için paylaşmak istedim.

TU Dortmund için Yüksek Lisans Şartlı Kabul 40F.

Geçerli bir Almanca sertifikam yok. Sadece özel bir kurstan A2 katılım belgem var.
İngilizce sertifikam yok.

Burada dil sertifikası olmadan vize alamazsın diyen arkadaşlar çok olduğu için özellikle yazıyorum, sonucu da paylaşacağım.

40F bilgi notunda yazanlar dışında götürdüğüm evraklar;
Präzens Letter yani dil kursunun yüz yüze olacağına dair belge,
Adli Sicil kaydı. (Almadılar)
SGK Hizmet Dökümü. (E-devletten QR kodlu yeterli oluyor diye biliyordum ama varsa orjinalini verin dediler, bende yoktu fotokopisini aldılar.)
Yurda başvurduğumu gösteren mail. (Almadılar)

Görüşme şu şekildeydi;
*İngilizce ve Almanca dil bilginiz ne seviyededir? (Mevcut seviyemi söyleyip, geçerli bir sertifikam olmadığını, sadece katılım belgem olduğunu söyledim.)

2 soru İngilizce, 2 soru Almanca soruldu.

İngilizce olanlar;
*Kendinizi tanıtın.
*Neden Almanya'da okumak istiyorsunuz?

Almanca olanlar;
*Gideceğiniz okulun adı nedir?
*Hiç Almanca kursuna katıldınız mı?

Son olarak;
*İlk dönem alacağınız derslerden 3 tane söyleyebilir misiniz?

Görüşmenin geri kalan kısmı Türkçe'ydi ve mülakat gibi değil daha çok bilgisayara girdiği bilgilerin doğru olup olmadığını teyit eder gibiydi.

Ben çok uzun zamandır uğraşıyorum, bir sürü insanın yazdıklarını okudum ve ben de yaşadıklarımı anlatmak istedim umarım birine yardımı dokunur.
Çok tatlı bir kadınla görüşme yaptım, her şey çok olumluydu. 4 hafta içinde olumlu sonuç bekleyebilirsiniz dedi. 6-8 haftaya uzayabilirmiş.

Evraklarınız tamsa, içinizi ferah tutun. Herkese başarılar :)

eereniscann

Mesaj gönderen eereniscann » Sal Ağu 24, 2021 7:14 pm

Merhaba Arkadaşlar
Ben bugün idatadan ulusal vize başvurusu için talepte bulundum (39F) ve vize mülakatım Ankara'da olucak Ankara hız konusunda çok iyi diyorlar ama vize için çok zorluyorlar kolay kolay vize alınmıyor diye bir duyum aldım sizce doğruluğu nedir tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim teşekkür ederim

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Sal Ağu 24, 2021 7:19 pm

solow yazdı: Sal Ağu 24, 2021 2:47 pm 41F için biraz daha hızlı işliyor gibi süreç. Bence 1 ay içerisinde çıkma ihtimali var olmasa da çok gecikeceğini zannetmiyorum. Ayrıca Ankara İstanbul ve İzmir'e göre hızlı çalışıyor sanırım. Ben 4 hafta önce başvurmuştum 41F ile (İstanbul'da) ve bugün pasaportumun kargoya verildiğini öğrendim. Olumlu ise 1 aydan bile hızlı gelmiş sayılır :)

Benim de sormak istediğim, hiç eksik evrak için aranmadım olumsuz olma ihtimali var mıdır sizce?
Kimse garantisini veremez ancak 4. hafta ise muhtemelen olumludur. Eksik evrak için aranıp aranmamanızın konu ile pek ilgisi yok yalnız.

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Sal Ağu 24, 2021 8:01 pm

Arkadaşlar merhaba bugün vize görüşmem vardı. Görüşme sırasında orijinal evrakları bana verdiler fotokobileri aldılar. Normalde de böyle mi oluyor acaba?

ardaberk

Mesaj gönderen ardaberk » Sal Ağu 24, 2021 8:23 pm

solow yazdı: Sal Ağu 24, 2021 2:47 pm 41F için biraz daha hızlı işliyor gibi süreç. Bence 1 ay içerisinde çıkma ihtimali var olmasa da çok gecikeceğini zannetmiyorum. Ayrıca Ankara İstanbul ve İzmir'e göre hızlı çalışıyor sanırım. Ben 4 hafta önce başvurmuştum 41F ile (İstanbul'da) ve bugün pasaportumun kargoya verildiğini öğrendim. Olumlu ise 1 aydan bile hızlı gelmiş sayılır :)

Başvuru formunda seyehat tarihinize ne yazmıştınız?

solow

Mesaj gönderen solow » Sal Ağu 24, 2021 8:26 pm

ardaberk yazdı: Sal Ağu 24, 2021 8:23 pm Başvuru formunda seyehat tarihinize ne yazmıştınız?
1 Ekim

solow

Mesaj gönderen solow » Sal Ağu 24, 2021 8:28 pm

rammsteinLBR yazdı: Sal Ağu 24, 2021 8:01 pm Arkadaşlar merhaba bugün vize görüşmem vardı. Görüşme sırasında orijinal evrakları bana verdiler fotokobileri aldılar. Normalde de böyle mi oluyor acaba?
Benim bazı belgelerimin kopyalarını aldılar ama diplomamın aslını da aldılar.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Ağu 24, 2021 8:43 pm

rammsteinLBR yazdı: Sal Ağu 24, 2021 8:01 pm Arkadaşlar merhaba bugün vize görüşmem vardı. Görüşme sırasında orijinal evrakları bana verdiler fotokobileri aldılar. Normalde de böyle mi oluyor acaba?
Evet öyle oluyor iciniz rahat olsun.

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Sal Ağu 24, 2021 8:56 pm

Computer_Berkay yazdı: Sal Ağu 24, 2021 8:43 pm Evet öyle oluyor iciniz rahat olsun.
Cok teşekkürler

LeoparTankı

Mesaj gönderen LeoparTankı » Sal Ağu 24, 2021 9:49 pm

Hocam tam olarak ne zaman başvurdunuz idataya ve hangi okul için ?

studentin

Mesaj gönderen studentin » Sal Ağu 24, 2021 10:10 pm

Cautha yazdı: Sal Ağu 24, 2021 6:40 pm Bugün İstanbul Başkonsolosluğunda vize görüşmemi gerçekleştirdim ve kafasında sorular olan arkadaşlar için paylaşmak istedim.

TU Dortmund için Yüksek Lisans Şartlı Kabul 40F.

Geçerli bir Almanca sertifikam yok. Sadece özel bir kurstan A2 katılım belgem var.
İngilizce sertifikam yok.

Burada dil sertifikası olmadan vize alamazsın diyen arkadaşlar çok olduğu için özellikle yazıyorum, sonucu da paylaşacağım.

40F bilgi notunda yazanlar dışında götürdüğüm evraklar;
Präzens Letter yani dil kursunun yüz yüze olacağına dair belge,
Adli Sicil kaydı. (Almadılar)
SGK Hizmet Dökümü. (E-devletten QR kodlu yeterli oluyor diye biliyordum ama varsa orjinalini verin dediler, bende yoktu fotokopisini aldılar.)
Yurda başvurduğumu gösteren mail. (Almadılar)

Görüşme şu şekildeydi;
*İngilizce ve Almanca dil bilginiz ne seviyededir? (Mevcut seviyemi söyleyip, geçerli bir sertifikam olmadığını, sadece katılım belgem olduğunu söyledim.)

2 soru İngilizce, 2 soru Almanca soruldu.

İngilizce olanlar;
*Kendinizi tanıtın.
*Neden Almanya'da okumak istiyorsunuz?

Almanca olanlar;
*Gideceğiniz okulun adı nedir?
*Hiç Almanca kursuna katıldınız mı?

Son olarak;
*İlk dönem alacağınız derslerden 3 tane söyleyebilir misiniz?

Görüşmenin geri kalan kısmı Türkçe'ydi ve mülakat gibi değil daha çok bilgisayara girdiği bilgilerin doğru olup olmadığını teyit eder gibiydi.

Ben çok uzun zamandır uğraşıyorum, bir sürü insanın yazdıklarını okudum ve ben de yaşadıklarımı anlatmak istedim umarım birine yardımı dokunur.
Çok tatlı bir kadınla görüşme yaptım, her şey çok olumluydu. 4 hafta içinde olumlu sonuç bekleyebilirsiniz dedi. 6-8 haftaya uzayabilirmiş.

Evraklarınız tamsa, içinizi ferah tutun. Herkese başarılar :)
merhaba,
deneyiminizi paylaştığınız için teşekkürler, vize sonucunuz geldiğinde paylaşırsanız çok sevinirim. aynı durumdayız temmuzda başvuracaktım A2 Goethe sertifikam var ama Ankara başvuru esnasında şansımın olmadığını B1 alıp gelmemi söylediler ve bende B1 sınavını bekliyorum. umarım olumlu sonuçlanır ve bende hemen başvurabilirim.

Kilitli