Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 8 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
technonur

Mesaj gönderen technonur » Çrş Tem 28, 2010 5:42 pm

bekle beni almanyaa geliyorum vizem cikti kismetse agustosun 20sinden sonra oradayim icim bi acayip oldu ya darisi vize bekleyenlerin basina 56gunde geldi bu arada

duffie

Mesaj gönderen duffie » Çrş Tem 28, 2010 5:50 pm

56 gun mu ???:o

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Çrş Tem 28, 2010 5:57 pm

hayirli olsun kardesim. benim elime vize gecseydi simdi valizimi torlayip cikmistim evden:)

technonur

Mesaj gönderen technonur » Çrş Tem 28, 2010 5:58 pm

[quote]mohsen tarafindan yazilan metin:
hayirli olsun kardesim. benim elime vize gecseydi simdi valizimi torlayip cikmistim evden:)[/quote]

bakalim benimde belli olmaz gidis tarihi olarak bugunu yazmislar bi bakmisin yarin almanyadayim :P :D 56 gunmu diyen arkadas evet 56 gun ama ben gidis tarihi olarak 25 agustos yazdim ondan salladilar heralde biraz

lion0686

Mesaj gönderen lion0686 » Çrş Tem 28, 2010 9:18 pm

Gozun aydin technour bizimkide gelseydi hayirlisiyla 14. gundeyim ben gidis tarihinede 1 ekim olarak yazdim insallah uzatmazlar benimkinide cok gerci onemli deil yeterki gelsinde vizem:)

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Çrş Tem 28, 2010 9:25 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

bakalim benimde belli olmaz gidis tarihi olarak bugunu yazmislar bi bakmisin yarin almanyadayim :P :D 56 gunmu diyen arkadas evet 56 gun ama ben gidis tarihi olarak 25 agustos yazdim ondan salladilar heralde biraz[/quote]

technonur bugun okudum bende flypgs 49.90 euro\'ya ucuruyomus :D vizen cikti madem, eger gidisin belliyse kacirma bence 2gun sonra bitiyormus. aahh ahh icim gitti resmen.. darisi basimiza ya:help

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Tem 28, 2010 11:28 pm

hayirlisi olsun basarilar almanyadaki egitim hayatinda

technonur

Mesaj gönderen technonur » Çrş Tem 28, 2010 11:52 pm

[quote]tanzim tarafindan yazilan metin:

bakalim benimde belli olmaz gidis tarihi olarak bugunu yazmislar bi bakmisin yarin almanyadayim :P :D 56 gunmu diyen arkadas evet 56 gun ama ben gidis tarihi olarak 25 agustos yazdim ondan salladilar heralde biraz[/quote]

technonur bugun okudum bende flypgs 49.90 euro\'ya ucuruyomus :D vizen cikti madem, eger gidisin belliyse kacirma bence 2gun sonra bitiyormus. aahh ahh icim gitti resmen.. darisi basimiza ya:help[/quote]

insallah arkadaslar gercekten cok acayip bi duygu pegasusa baktim bu arada 1eylulden sonraki ucuslarda gecerliymis ben 1eylulden birkac gun once orada olmaliyim yer mekan alisma acisindan thy de nbuldum 254tl ye muhtemelen ondan alicam

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Prş Tem 29, 2010 3:33 pm

eren_f2007: ayipsin gidiyim gercekten yardimci olurum sorun degil. yeter ki aliyim su vizemi.

56 gun cok fazla gercekten ama bu kadar uzun surmesinin sebebi 25agustosta giris yapmak istemen sanirim,

neyse bi sekilde almissin vizeni,

hangi sehire gdiyosun?
uk

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Tem 29, 2010 3:45 pm

[quote]hasanakkus tarafindan yazilan metin:
eren_f2007: ayipsin gidiyim gercekten yardimci olurum sorun degil. yeter ki aliyim su vizemi.

56 gun cok fazla gercekten ama bu kadar uzun surmesinin sebebi 25agustosta giris yapmak istemen sanirim,

hangi sehire gdiyosun?[/quote]
butun dualarim seninle umarim alirsin

technonur

Mesaj gönderen technonur » Prş Tem 29, 2010 4:06 pm

essene gidicem dil kursu icin due okuycam onun bilg muh oldugu icin onun kampus duisburgdaymis kurs bitince o tarafa gecicem

duffie

Mesaj gönderen duffie » Prş Tem 29, 2010 5:52 pm

vize gorusmesindeyken 4-8 hafta ortalama bekleme suresi dediler. genelde 6 haftada cikiyor sanirim. vizesini alan arkadaslar kac gunde aldiklarini yazabilir mi??

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Prş Tem 29, 2010 7:37 pm

benim tanidigim hemen hemen herkes 3 haftada almisti (almanayda okuyan yaklasik 20tane arkadasim var) ama cok nadir bi kac arkadasim 5 ayda almisti :)

ben de daha once basvurdugumda 2ay surmustu tam.
uk

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Prş Tem 29, 2010 8:04 pm

eren_f2007: tesekkur ederim umarim alirim.
uk

optimus_prime

Mesaj gönderen optimus_prime » Prş Tem 29, 2010 9:14 pm

essene gidicem dil kursu icin due okuycam onun bilg muh oldugu icin onun kampus duisburgdaymis kurs bitince o tarafa gecicem[/quote]

usta sen nerde okuyodun hangi asamalardan sonra su an ordasin bnde bilgisayar muh okumak istiyorum zaten yildiz tek uni bilg programciligi bolumum bi tavsiyelerin war mi ??? onerebileceklerin

beark

Mesaj gönderen beark » Cmt Tem 31, 2010 2:11 pm

[quote]denixatorr tarafindan yazilan metin:
Bende bugun istanbul alman konsoloslugundan kultur vizesine basvurdum.Kabul aldigim okul 1.5 sene ingilizce yuksek lisans programi.Gorusme icin isteyebilecekleri butun belgeleri hazirladim.Sabika kaydi,ikametgah,vukuatli nufus kayit ornegi,lise diplomasi,almanca seviyemi gosteren belge,osym uni giris belgesi gibi belgelere bakmadi bile.Hatta vize gorevlisi bu kadar belge getirmene ne gerek vardi bosuna masraf yapmissin dedi.Butun belgeleri fotokopi halinde aldilar(2\'ser).Orjinallerine bakmadilar.Aldiklari belgeler:Kabul mektubu,Aileden taahhutname,maas bordrolari,ev tapu belgesi,seyahat sigortasi.Neyse artik insallah vizeyi alirim da bunlar da tatli birer hatira olarak kalir.[/quote]

Gecimini nasil saglayacagini Turkiye\'deki ailenden taahhutname ile almisin sanirim, yani bloke hesep ve garantor olmadan. Konsolosluk kabul etti mi bunu? Bloke hesap istemedi mi?

endoplazmik_birkulum

Mesaj gönderen endoplazmik_birkulum » Çrş Ağu 04, 2010 1:14 am

Mrb arkadaslar.Ben milli egitim bakanligi burslusu olarak almanyaya gidicegim.10 agustosta vize gorusmemvar.eylul 12 sinde cikisiyapacagim.Bu aralikta yaklasik 1 ay var.vizem cikar mi?

kabul belgem var(dil kursu degil direk master)
benden istedikleri belgeler(acaba eksik var mi)
1.kabul belgesi(asli ve 2 adet fotok)
2.anne baba ikametgah(ceviri asli ve 2 fotok).
3.Garanti belgesi(asli,2 fotok.)
4.pasaport,3 adet biometrik resim)
5.basvuru formu(2 adet almanca doldurulscak)
6.seyehat saglik sigortasi
7.univ diplma,transkript)..

tsk..

depe

Mesaj gönderen depe » Çrş Ağu 04, 2010 1:43 am

Selam Arkadaslar,
benim kardesimde bu vizeye basvuracak...benim bilmek istedigim bu vize icin gerekli olan dort yillik universite kazanma zorunlulugu hakkinda.
Bu dort yillik universtie illa ki bi devlet universitesi mi olmali yoksa ozel bi universite de kabul ediliyor mu?
Ve vize basvurusu icin universiteye kayit yapmis olmak ve bu uni den ogrenci belgesi almak gerekiyormu?
bu arada kardesim master falan yapmayacak, liseyi bitirdi universtie ogrenimini burda yapmak istiyor...

yardim ve cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim...

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Ağu 04, 2010 1:55 am

ozelde olsa olur kayit olmasida zorunlu degil.

almanyadan bi uniden sartli kabul alip dil kursu kaydini yaptirip diger belgeleride tamamladigi zaman vizeye basvurabilir.

siteyi biraz goz gezdirirsen butun bilgileri bulabilirsin.

chadgashp

Mesaj gönderen chadgashp » Çrş Ağu 04, 2010 11:39 am

14 nisan da basvuru yaptim 30 temmuzda ret aldim
marmara uni 2 yillik mezunuyum 4 yilliga tamamlamak istiyorum. stutgart ve nurnberg unilerinden kabul aldim hamburg colon dil kursuna kayit yaptirdim ve vizeye baswurdum.
ret alana kadar 3 kere eksik ewrak gonderdiler bunlar uni gecici mezuniyet belgesi yada diplomasi
niyet mektubu
we unilerin basvuru kabul formu bunlarin hepsi zaten vize basvurusunda benden zorunlu istenen belgelerdi.
ret werme sebebleride bilmiorum biliomusunuz marmara uniden mezun oldugun zaman 3-4 senen sora diploma alabiliosun o zamana kadar gecici mezuniyet belgesi weriolar.
konsolosluk mezun olali 2 sene oldugu icin we elimde diplomam olmadigi icin benim uni den mezun olduguma inanmamis.
2. olarak lise uni de almanca okudum sorada kursa gittim ne kadar da cok ii olmasamda b-2 sertifikasi aldim. bunun ustune konsolosluk bana sen o kadar almanca okumussun sertifika almissin daha nie kursa gidiosun die ret wermis.
bir daha vize baswurusu yapmayi dusunuorum we bu sefer munich teknik universitesinde de kabul formum geldi sizce nasil bi yontem izlemeliyim.

Kilitli