Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH Sınavı kaç günde sonuçlanır ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
gutesgewissen

DSH Sınavı kaç günde sonuçlanır ?

Mesaj gönderen gutesgewissen » Pzr Ağu 22, 2021 10:39 am

Daha önce herhangi bir üniversitede DSH sınavına girmiş bir arkadaş sınavın kaç günde açıklandığını söyleyebilir mi ? Bunun cevabı benim için çok kritik çünkü bir başka kesin kabul aldığım okulun son kayıt tarihini kaçırabilirim eğer DSH sınav sonucumu beklersem... Şimdiden teşekkür ederim

droyeed

Re: DSH Sınavı kaç günde sonuçlanır ?

Mesaj gönderen droyeed » Pzr Ağu 22, 2021 12:11 pm

Duisburg Essen Üniversitesinde girdim sınava. 13 Mart Cumartesi gün girilen yazılı sınavın sonucu 15 Mart pazartesi öğlen geldi. 26-27 Martta ise konuşma sınavına girdik. Onun çıkışında da sonucu az buz öğrendik zaten. 29 Martta da sertifikayı aldık.

gutesgewissen

Mesaj gönderen gutesgewissen » Pzr Ağu 22, 2021 12:42 pm

droyeed yazdı: Pzr Ağu 22, 2021 12:11 pm Duisburg Essen Üniversitesinde girdim sınava. 13 Mart Cumartesi gün girilen yazılı sınavın sonucu 15 Mart pazartesi öğlen geldi. 26-27 Martta ise konuşma sınavına girdik. Onun çıkışında da sonucu az buz öğrendik zaten. 29 Martta da sertifikayı aldık.
Çok teşekkür ederim cevap için. Ben de Trier'de gireceğim hocam. 4 ekim yazılı 7 ekim sözlü sınav. Bu şekilde hızla açıklanacaksa her şey yolunda gidebilir. Sınava girerken hangi seviyedeydiniz sorabilir miyim ? Ben 5-6 ay önce Telc B2'mi sehr gut ile aldım. B2-C1 arası bir yerdeyim.

Sınavı geçmek için yüzde 67lik bir dilim yakalamam gerek sanırm ancak ben sınavı geçmek değil hazırlık eğitimi almak istiyorum. Yüzde 50 başarılı olanlar hazırlık kursuna hak kazanıyor. Sizce yüzde 50 başarılı olunur mu rahatlıkla ?

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Pzr Ağu 22, 2021 5:25 pm

gutesgewissen yazdı: Pzr Ağu 22, 2021 12:42 pm Çok teşekkür ederim cevap için. Ben de Trier'de gireceğim hocam. 4 ekim yazılı 7 ekim sözlü sınav. Bu şekilde hızla açıklanacaksa her şey yolunda gidebilir. Sınava girerken hangi seviyedeydiniz sorabilir miyim ? Ben 5-6 ay önce Telc B2'mi sehr gut ile aldım. B2-C1 arası bir yerdeyim.

Sınavı geçmek için yüzde 67lik bir dilim yakalamam gerek sanırm ancak ben sınavı geçmek değil hazırlık eğitimi almak istiyorum. Yüzde 50 başarılı olanlar hazırlık kursuna hak kazanıyor. Sizce yüzde 50 başarılı olunur mu rahatlıkla ?
Ben B2 Goethe ile gelmiştim Almanya'da. Burda bi 2 ay C1 kursuna gittim DSH kursuydu ona özel. Sonra geçtim sınavı. Lesen ve Hören çok çok iyi geldi benim ama sınav sanki bi tık kolay gibiydi bilemiyorum. %50 alınmayacak bi şey değil. Sınavı daha önce görmediyseniz ona alışmaya çalışın. İlk Hören vardı bizde. Bir anda başladı sınav dinlemenin başını kaçırıyordum nerdeyse. Okuma kısmındaki teknikler, yazıda yazmanız gereken kalıplar vs derken biraz aşinalığınız varsa %50 alınır bence. Beni en çok zorlayan kısım okumanın sonundaki gramer kısmıydı ordan da en düşük puanı aldım zaten.

Kurstan sonra da %67 alınır diye düşünüyorum ama tamamen kişiye bağlı ve şans diyebilirim sınav için her zaman olduğu gibi. Fakat gözüm kapalı her şart altında TELC'ten çok daha iyidir diyebilirim.