Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yakın Zamanda Garantör Belgesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
gutesgewissen

Yakın Zamanda Garantör Belgesi

Mesaj gönderen gutesgewissen » Pzr Ağu 22, 2021 10:01 am

İyi günler arkadaşlar, herkese iyi pazarlar diliyorum. 2 gün önce online bir şekilde garantör belgesi formunu doldurduk ve başvuruyu yaptık. Size çok hızlı 3 soru sormak istiyorum :

1. Düsseldorf yabancılar dairesinde daha önce bu başvuruyu yapmış olan var mı ?

2. Özellikle burası olmasa bile belge ortalama kaç günde çıkar ?

3. Sizce riske girip vize başvurusunda bulunayım mı? Yani yaklaşık 2 hafta içinde bu garantör belgesinin çıkacağını varsayayım mı ? Zaman kaybetmek istemiyorum hiç. Ne dersiniz :roll:

Maho

Re: Yakın Zamanda Garantör Belgesi

Mesaj gönderen Maho » Pzr Ağu 22, 2021 12:54 pm

gutesgewissen yazdı: Pzr Ağu 22, 2021 10:01 am İyi günler arkadaşlar, herkese iyi pazarlar diliyorum. 2 gün önce online bir şekilde garantör belgesi formunu doldurduk ve başvuruyu yaptık. Size çok hızlı 3 soru sormak istiyorum :

1. Düsseldorf yabancılar dairesinde daha önce bu başvuruyu yapmış olan var mı ?

2. Özellikle burası olmasa bile belge ortalama kaç günde çıkar ?

3. Sizce riske girip vize başvurusunda bulunayım mı? Yani yaklaşık 2 hafta içinde bu garantör belgesinin çıkacağını varsayayım mı ? Zaman kaybetmek istemiyorum hiç. Ne dersiniz :roll:
sadece fikir vermesi açısından söylüyorum. bende sizinle aynı durumdaydım. risk aldım ve vize başvurumu yaptım. eksik evrak için bana verilen ibraz süresini mail ile uzattım ondan yaklaşık 1,5 ay sonra belge ulaştı ve şimdi vizemi aldım.

gutesgewissen

Re: Yakın Zamanda Garantör Belgesi

Mesaj gönderen gutesgewissen » Pzr Ağu 22, 2021 9:40 pm

Maho yazdı: Pzr Ağu 22, 2021 12:54 pm sadece fikir vermesi açısından söylüyorum. bende sizinle aynı durumdaydım. risk aldım ve vize başvurumu yaptım. eksik evrak için bana verilen ibraz süresini mail ile uzattım ondan yaklaşık 1,5 ay sonra belge ulaştı ve şimdi vizemi aldım.
Anladım hocam. Benim hatam, daha erken halletmem gerekirdi. Şimdi 1 ay falan sürerse, kabul aldığım bir okulun da sınavına yetişemeyeceğim gibi duruyor. Şengen vizesi de yok sanırım bir süre. Gerçekten her şey üst üste geliyor. Çok teşekkür ederim cevap için