Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sağlık Sigortası

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Galadriel

Sağlık Sigortası

Mesaj gönderen Galadriel » Çrş Ağu 18, 2021 2:28 pm

Merhaba arkadaşlar,
Ben LMU Munich de yüksek lisansa başlyacağım bu yıl ve tip 1 diyabet hastasıyım. SGK ya AT11 belgesi almak için gittiğimde bu belgenin orada gerekebilecek insülin vb ilaçlarımı karşılamadığını öğrendim. Ayrıca sağlık sigortası yaptırmak çok maliyetli olacağı için benim durumumda olan veya ne yapabileceğim konusunda bilgisi olan varsa ve yardımcı olabilirse çok sevinirim.

etg321

Re: Sağlık Sigortası

Mesaj gönderen etg321 » Çrş Ağu 18, 2021 4:24 pm

Merhaba Galadriel, öncelikle Orta Dünya için yaptığın şeyler için teşekkürler! Soruna gelirsek: Bu tip durumlar için direkt olarak üniversitenin öğrenci işlerinden bilgi alman gerekiyor. Onlar sana yön göstereceklerdir.:)

Galadriel

Re: Sağlık Sigortası

Mesaj gönderen Galadriel » Cmt Ağu 21, 2021 2:10 pm

Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim :) Okulla iletişime geçtim ancak çok geç cevap yazdıkları için benzer bir durum yaşamış kişilerle iletişime geçmemin faydalı olabileceğini düşünüyorum