Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

A/T 11 Sağlık Sigortası Hk.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
burake90

A/T 11 Sağlık Sigortası Hk.

Mesaj gönderen burake90 » Cum Ağu 20, 2021 10:33 pm

Arkadaşlar merhabalar.

Dil Kursu (44F) için gerekli belgeleri topluyorum ancak bu A/T-11 hk anlamadığım bir husus var aydınlatırsanız çok sevinirim.

Ben 28 yaşındayim, 2.5 aydır da çalışmıyorum. Bloke hesap açarken Expatriodan sağlık sigortamı yaptırdım. İnternetten okuduğum benim A/T-11 için sigorta sahibi olmam gerekiyormuş. Ancak işsiz olduğum için sigortam yok ve özel sağlık sigortasıda yaptırdığım için A/T-11 ihtiyacım yok değil mi ?

Teşekkürler.

burake90

Re: A/T 11 Sağlık Sigortası Hk.

Mesaj gönderen burake90 » Cum Ağu 20, 2021 10:42 pm

Ayrıca, maddelerden birisi;

-Türkiye’de SGK tarafından düzenlenen yurt dışı sağlık sigortası belgesi (A/T 1
belgesi) veya Almanya’da öğrenci sağlık sigortasının başlayacağı tarihe kadar
geçerli sağlık sigortası.

Buradaki cümleden anladığım, almanyada kursun başlayacağı tarihe kadar türkiyede mi sigortalı olmam lazım ? burada yazar ne demek istemiş

koloo

Re: A/T 11 Sağlık Sigortası Hk.

Mesaj gönderen koloo » Cmt Ağu 21, 2021 1:43 am

burake90 yazdı: Cum Ağu 20, 2021 10:33 pm Arkadaşlar merhabalar.

Dil Kursu (44F) için gerekli belgeleri topluyorum ancak bu A/T-11 hk anlamadığım bir husus var aydınlatırsanız çok sevinirim.

Ben 28 yaşındayim, 2.5 aydır da çalışmıyorum. Bloke hesap açarken Expatriodan sağlık sigortamı yaptırdım. İnternetten okuduğum benim A/T-11 için sigorta sahibi olmam gerekiyormuş. Ancak işsiz olduğum için sigortam yok ve özel sağlık sigortasıda yaptırdığım için A/T-11 ihtiyacım yok değil mi ?

Teşekkürler.
Almanyada privat sigorta yaptirdiysaniz gerek yok A/T-11 e