Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bonn Üniversitesi'nden Kabul ve bazı problemler

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
gutesgewissen

Bonn Üniversitesi'nden Kabul ve bazı problemler

Mesaj gönderen gutesgewissen » Çrş Ağu 18, 2021 7:52 pm

Arkadaşlar iyi akşamlar diliyorum. Bu sabah Bonn Üniversitesinden beklediğim kabulü aldım. Okul şartlı/ön kabul verdiği ve bünyesinde hazırlık kursu bulundurduğu için B2 Telc belgem ile Medienwissenschaft bölümüne master başvurusu yapmıştım. Kabul mektubunda beni bir DSH sınavına sokacaklarını ve başarısız olanların bölüme başlayamayacağı yazılıyor. Ancak kafama takılan şu, benim zaten o DSH sınavını geçecek almancam olmadığı için master eğitiminden önce hazırlık eğitimini almak istiyordum. Bu sürece hakim olan ya da benzer şeyleri yaşamış birisi var mı ? DSH sınavından başarısız olursam dil kursuna kayıt olabilecek miyim ? Yoksa benim için süreç başlamadan bitecek mi ? Aynı soruları okula da sordum, şimdilik bir cevap yok.

Şimdiden teşekkür ederim :)

halime09

Re: Bonn Üniversitesi'nden Kabul ve bazı problemler

Mesaj gönderen halime09 » Prş Ağu 19, 2021 10:05 am

Önce dil eğitimi alacaksın. İstenilen seviyeye geldiğini ölçmek için en son o sınavı yapacaklar. Şimdi değil yani.

keremz

Mesaj gönderen keremz » Prş Ağu 19, 2021 5:53 pm

Kurslar baslamadan once secme sinavi gibi bir sinav yapabiliyorlar. Ben gecen sene baska bir sehirdeki okulun hazirlik kursu için boyle bir sinava girmistim. Sinavin yapilma sebebi bu kurslarin kontenjanlarinin sinirli olusu.

asli2512

Mesaj gönderen asli2512 » Pzr Eyl 05, 2021 3:32 pm

Merhaba, ben de Bonn üniversitesinden haber bekliyorum. İkinci dönem başvuruları olduğu için sanırım biraz daha geç dönüş yapılıyor. 23-30 Ağustos tarihleri arasında başvuru yapıp geri dönüş alan var mıdır acaba?

merttsdmr57

Mesaj gönderen merttsdmr57 » Pzr Haz 26, 2022 11:24 am

Herkese selam bonn üniversitesinde olan var mı şuan ?