Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Genel Hatlariyla Almanya Vizesi 2

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
duffie

Mesaj gönderen duffie » Cum Tem 02, 2010 4:09 pm

merhaba
vize basvurusu icin gereken evraklarda
5-Universite giris sinavinda, sinavi kazandiginizin belgesi ve dort yillik
egitim veren bir dalda yerlestirildiginizi gosteren Sinav Sonuc Belgesi
(OSYS-Sonuc Belgesi)

belirtilmis. Bu belge universite Almanya\'da universite okumak isteyenler icin mi? Yoksa benim gibi master yapanlar icinde gerekiyor mu?

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Cum Tem 02, 2010 4:23 pm

Yuksek lisans basvurusu yapmak isteyen ogrencilerin lisans not ortalamasi 2.5 ve uzeri olmalidir. Ancak, onde gelen universiteler icin 3.0 ve uzeri not ortalamasi gerekir.

Yuksek Lisans basvurusu yapacak ogrenciler, basvuru formu ile birlikte, onayli OSS Sonuc belgesi, onayli Lise Diplomasi, Universite son sinif ogrencisi ise ogrenci belgesi, eger staj yapmis ise mutlaka staj belgesi, akademik bir niyet mektubu, CV ve akademik referanslar gonderilmelidir. bende senin icin bir kac yere goz attim bu belgeler isteniyor diye yaziyordu umarim isine yaramistir dostum...

lion0686

Mesaj gönderen lion0686 » Pzt Tem 12, 2010 12:30 am

Arkadaslar bu pasaport 1 yillik olmasi konsolosluga basvuru yaptiktan itibarenmi yoksa almanyaya giris yapmayi istedigimiz tarihten itibaren gecerli olan bi pasaport olmasi gerekli? benim pasaport 11.09.2011 tarihine kadar gecerli ben bu hafta ici basvurucam konsolosluga vize talep tarihi 01.10.2010 olarak yazdim, uzatayimmi yoksa bu pasaport ile basvurayimmi?

bmwozel

Mesaj gönderen bmwozel » Pzt Tem 12, 2010 1:03 am

lion
vize icin konsolosluga gittiginde pasaportuna orda baktiklari zaman
1 yili gorecek

lion0686

Mesaj gönderen lion0686 » Pzt Tem 12, 2010 8:27 am

cok tesekkur ederim ozamn elimdeki pasaport yeterli uzatmama gerek yok..

fokurtu

Mesaj gönderen fokurtu » Pzt Tem 12, 2010 1:26 pm

yani kimse yanlis anlamasin ama ben sunu anlayamiiyorum.bazi arkadaslar konsoloslukta vize almak icin el pence duruyor ne bilim bu bana yanlis geliyor dik durun biraz cesur olan ezik durmayin sonucta olur olmaz kader kismet ucunda OLUM yok bisi yok.
bide ankara konsoloslugunda bi sisko alman kadin polis vardi duruyormu simdi bilmiyorum boyle milleti azarlayip duruyordu yani kapida zor tuttum kendimi kapinin icinde degilde disarda olsaydi o an gozum kararip kafasini o demir parmakliklara vurmak isterdim. boyle asagilar bi sekilde bize boyle kibirli bi bakislari var ben kaldiramam ezdiremem kimseye kendimi

dokuzonbes

Mesaj gönderen dokuzonbes » Pzt Tem 12, 2010 4:51 pm

dogru diyorsun ama ulkemizde sirf yok oyle istedi diye hayatini degistiren, geleceginden vazgecebilen insanlari var. bunlar karsisinda hic bisey yapmamis insan birakta orda biraz iki buklum dursun, zaten hayati boyunca ulkemizde sirf baskalari istedi diye cogumuz hayallerimizden vazgeciyoruz.

Ucunda olum yok ama bazi arkadaslarimizin (benim gibi) bir atimlik barutlari olabiliyor.. Onuda orada domuz bir memura posta koyacagim diye harcamamak lazim...

Apostil yaptirirken 4 takim evraki yaptirmak icin kirk takla attim. adam bana "ne vardi bu kadar universiteye basvuruyorsun", "hangilerine basvuracaksin", "ne yapacaksin orada okuyupta" bilmem ne estekte kostekte. Ve bu adam muhtemelen es dost iliskisi ile girmis memurluga ve gorevi sadece apostil kasesi vurmak. imza atmak bile degil.

oldugunuz gibi davranin fazla abartmayin derim. sadece okul bitince memleketime kosa kosa donecegim kisminda biraz yalan soyleyin.
allahini seven defansa gelsin

bmwozel

Mesaj gönderen bmwozel » Çrş Tem 14, 2010 11:47 am

arkadaslar
konsolosluk bana pasaportun vizen 4 hafta sonra gelir dedi
1 hafta gecti
2. haftadayim gun sayiyorum heyecanla zaman gecmiyor
4 haftayi gecermi sure bilginiz varmi ?

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Tem 14, 2010 1:58 pm

valla banada zamaninda 4 ocakta gel al demislerdi herseyi ayarlamistim gittim daha hazir deil dediler 2 hafta sonra cikti belli olmaz bunlarin isine :)

bmwozel

Mesaj gönderen bmwozel » Çrş Tem 14, 2010 2:35 pm

Maykel
heyecanla bekliyorum vallahi gunler gecmiyor
:))

duffie

Mesaj gönderen duffie » Cum Tem 16, 2010 9:31 am

Merhaba,
Okul basvurulari yaparken evraklarin yeminli tercumesini yaptirmistim. Okullara postalarken bir fotokopilerini kendime aldim.

Simdi vizeye basvuracagim ve tekrar yeminli tercume yaptirmam gerekiyor mu? Yoksa fotokopilerini koysam yeterli mi?

dokuzonbes

Mesaj gönderen dokuzonbes » Cum Tem 16, 2010 10:42 am

[quote]duffie tarafindan yazilan metin:
Merhaba,
Okul basvurulari yaparken evraklarin yeminli tercumesini yaptirmistim. Okullara postalarken bir fotokopilerini kendime aldim.

Simdi vizeye basvuracagim ve tekrar yeminli tercume yaptirmam gerekiyor mu? Yoksa fotokopilerini koysam yeterli mi?[/quote]

ilk sayfada soyle yazmislar.

-Konsolosluga giderken ;

- giristeki UPS\'nin ucretini yatirmayi unutmayin.

- Orijinal belgeleri ayri bir dosyaya,fotokopileri ayri bir dosyaya koyun.

- Onceden doldurdugunuz iki adet vize basvuru formunun her birine gerekli olan fotokopileri koyun
( Fotokopilerin biri Almanya\'da gostermis oldugunuz yerin yabancilar dairesine gidecek.)

- Orijinal belgeleri iceri vermeyeceksiniz.Sizden isterlerse gosterin.

-Belgelerimi hangi siraya koyacagim diye endise etmeyin.Iceri girdiginizde gorevli kisi belge sira duzeni hakkinda yardimci oluyor bazense size gerekli sirayi soyluyor ona gore kendiniz siralarsiniz.

ben noterden bir takim evrak yaptirdim yaklasik 300 lira tuttu. yeminli tercuman arkadas renkli fotokopiyle bana 4 takim evrak hazirladi sagolsun :D bir takimini vize icin ayirdim diger 3 tanesi Gurkana gonderdim. sizde oyle yapin. ne apostil yapan adam nede vali yardimci anladi.

duffie

Mesaj gönderen duffie » Cum Tem 16, 2010 12:28 pm

hahahha supermis :)
yalniz yazinin basinda noter onayina gerek yoktur diyor. apostili de duymamistim. bunlari fazladan mi hazirladin?

dokuzonbes

Mesaj gönderen dokuzonbes » Cum Tem 16, 2010 1:28 pm

[quote]duffie tarafindan yazilan metin:
hahahha supermis :)
yalniz yazinin basinda noter onayina gerek yoktur diyor. apostili de duymamistim. bunlari fazladan mi hazirladin?[/quote]

evet dogrudur gerek yoktur. hem noter onayli, tercume ofisi onayli ve apostil onayli var hemde sadece tercume ofisi onaylisi var. Kabulumuz gelipte, bloke parasini denklestirirsem konsolosluk hangilerini isterse alabilirler. sagolsun ceviren arkadas elinden gelen herseyi yapti. evrak fazla oldugundan noterdede yardimci oldun 500-600 tutuyordu yari yariya indirdi sagolsun..

bulutcini

Mesaj gönderen bulutcini » Pzr Tem 18, 2010 4:22 pm

TU Bergakademie Freiberg\'de tamamen ingilizce olan master programindan kabul belgesi aldim. Forum\'da okuduklarima gore hic almanca bilgisi olmayanlarin vize almasi oldukca zormus. Ben hic almanca bilmiyorum ve universitedeki bolum tamamen ingilizce oldugu icin TOEFL ingilizce sinav sonucumla kabul aldim.

Ogrenci vizesi icin randevumu aldim ve almanca dil kursu kayit belgesi haric tum gereken belgeler hazir. Master programima almanca dersler de dahil ancak bu herhangi bir belgede belirtilmiyor yani resmi bir kurs belgesi yok. Bu konuda sorun yasar miyim acaba?

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Pzr Tem 18, 2010 6:48 pm

ingilizce okuyacaksab sorun olmazda almanca okuyacam dersen dil kursu kayit belgesini yaninda goturmen gerekir ama zaten sen ingilizce master programindan kabul almissin yni bolumunu ingilizce okuycksin sorun cikmaz

bulutcini

Mesaj gönderen bulutcini » Pzr Tem 18, 2010 7:50 pm

Bilgilendirdiginiz icin tesekkurler. Peki 30.000 eur teminatli seyahat saglik sigortasi yapmam gerekiyor mu? (IKS ile gorusmemde boyle bir sey soylenmemisti)

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Pzt Tem 19, 2010 3:39 am

30.000 euro dedigi olay farkli dostum
Olmaz ya basina bisey gelirse 30.000 euro ya kadar seni karsilayacak bir seyahat sagligi sigortasi olayi o
Herhangibir sigorta sirketinden yada bazi ozel bankalarin sigorta kurumlarindan tahminim 150 tl ye 6 aylik ya da 1 yillik yaptirabiliyorsun ;)
Kolay gelsin

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Pzt Tem 19, 2010 12:40 pm

3 aylik yapman yeterli bu da 50-60 tl civari oluyor.

mcclaynn

Mesaj gönderen mcclaynn » Çrş Tem 28, 2010 8:18 pm

ben 6 temmuzda vize gorusmesine girmistim hemen hemen 1 ay oldu bir problem olsaydi eksik evrak vs su ana kadar haber verirlerdi heralde diye dusunuyorum yanlis mi dusunuyorum acaba hic 1 ay bekleyip sonra su eksik bu eksik diye haber alan oldu mu aranizda

Bu vize suresini hizlandirmak icin kabul aligim okula mail atsam vizede yardim edin diye :) bi faydasi olur mu acaba hergun ups sitesinden kontrol ediom paketiniz kargoya verilmedi diyo cok stress yasiom

Bi sorum daha olacak vize cikarsa sengen vizesi mi olacak yoksa sadece almanya vizesimi cunku ben sengen vize formunu doldurmamistim

Kilitli