Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ÖSYM’den 4 Yıllık bir Lisans Bölümüne Yerleşirsem Studienkolleg Yapabilir miyim ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
devletamca

ÖSYM’den 4 Yıllık bir Lisans Bölümüne Yerleşirsem Studienkolleg Yapabilir miyim ?

Mesaj gönderen devletamca » Sal Ağu 17, 2021 1:22 pm

Merhaba dostlar malum 20 Ağustos’ta ÖSYM tercihleri kapanıyor ve tercih listemi hala doldurmadım. Şu anda A2.1 Almanca biliyorum fakat hem Alman sistemine daha iyi alışmak için hem de dersleri önceden Almanca görmek için Studienkolleg yapmak istiyorum fakat anabin veya daad’a göre zaten subject-restricted olarak üniversiteye giriş hakkım oluyor. Hem ÖSYM’den bir yere yerleşip hem de Studienkolleg yapma ihtimalim var mıdır ? Bilen veya deneyen birileri yeşillendirebilirse çok sevineceğim.

devletamca

Re: ÖSYM’den 4 Yıllık bir Lisans Bölümüne Yerleşirsem Studienkolleg Yapabilir miyim ?

Mesaj gönderen devletamca » Cum Ağu 20, 2021 7:58 pm

TU Dresden ile e-postalarım sonucu Studienkolleg’e gidemeyeceğimi net olarak öğrendim. Konu kapanabilir.
Dosya ekleri
AB7483B2-992E-4C86-B8F4-C8AF7DDDBD0D.jpeg