Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yurt Sorunu ?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
muhammet

Yurt Sorunu ?

Mesaj gönderen muhammet » Sal Tem 27, 2010 5:51 pm

Merhaba arkadaslar,
Dsh sinavi icin Nurnberg deki Fh nin dil merkezine kayit oldum...Ancak studentenwohheim yurtta kalamazsin diyor...Sebep ise henuz ogrenci degilmisiz...yani Henuz Dsh yi vermemisiz ondanmis...Iyide okula harc veriyoz..Okulda Ausweis veriyo..Kutuphaneyi ve bilgisayar labratuarini kulllanabiliyoruz Neden Yurtta kalamayalim ki? Bu konu hakkinda bir bilgisi olan varmi ?

duffie

Yurt Sorunu ?

Mesaj gönderen duffie » Sal Tem 27, 2010 7:36 pm

ya ayni durum bende de var. yurt icin evraklari yolladim almanya\'ya. bekleme sirasina alindigimi, yurtta kalamayacagimi yazmislar. pekim ama ben nerede kalacam yaaaa :o
hem universitenin 3 haftalik kursuna da gidecegim. kursa konaklama dahil degil yani benim bi sekilde kalacak yer bulmam lazim.
olmazsa bi uyku tulumu alayim diyorum. nasil fikir :P

muhammet

Yurt Sorunu ?

Mesaj gönderen muhammet » Sal Tem 27, 2010 8:43 pm

3 hafta napcan ki kursta ben anlamadim ? Ne yani 3 haftada tanisma fasli anca biter...Bide yurtlar ole haftalik falan ogrenci almiyolar..Galiba en az 3 aylik kira sozlesmesi yapiyolar....3 hafta kalicam demissen almamalari pekde garip degil...Uyku tulumu isi igrenc cunku geceleri baya soguk :D...Bak burda bir internet sitesi var oradan kalicak yer ayarlayabilirsin...Ben agustos ve eylul ayinda yurtta kalicam ama baskasinin yerine :D...Yani o tatile gidicek ben kirayi odeyip onu yerine kalicam...Sonra tabi donem baslayinca normal yurda cikmam lazim tabi :D...Site burda bak bi istersen http://www.wg-gesucht.de/en/ kolay gelsin...

deryasiegen

Yurt Sorunu ?

Mesaj gönderen deryasiegen » Sal Tem 27, 2010 8:55 pm

[quote]muhammet tarafindan yazilan metin:
Merhaba arkadaslar,
Dsh sinavi icin Nurnberg deki Fh nin dil merkezine kayit oldum...Ancak studentenwohheim yurtta kalamazsin diyor...Sebep ise henuz ogrenci degilmisiz...yani Henuz Dsh yi vermemisiz ondanmis...Iyide okula harc veriyoz..Okulda Ausweis veriyo..Kutuphaneyi ve bilgisayar labratuarini kulllanabiliyoruz Neden Yurtta kalamayalim ki? Bu konu hakkinda bir bilgisi olan varmi ?[/quote]

muhammet ondan emin misin?cunku senin de dedigin gibi devali bir ogrenci gibi butun haklardan yararlanirken yurdu kullanamamaniz garip.yurtta yer yoktur,seni wartelisteye alirlar anlarim,o normal bisi,ama kalamazsin demeeri sacma.mail atip sordun mu studentenwerke?

muhammet

Yurt Sorunu ?

Mesaj gönderen muhammet » Sal Tem 27, 2010 9:24 pm

[quote]deryasiegen tarafindan yazilan metin:
[quote]muhammet tarafindan yazilan metin:
Merhaba arkadaslar,
Dsh sinavi icin Nurnberg deki Fh nin dil merkezine kayit oldum...Ancak studentenwohheim yurtta kalamazsin diyor...Sebep ise henuz ogrenci degilmisiz...yani Henuz Dsh yi vermemisiz ondanmis...Iyide okula harc veriyoz..Okulda Ausweis veriyo..Kutuphaneyi ve bilgisayar labratuarini kulllanabiliyoruz Neden Yurtta kalamayalim ki? Bu konu hakkinda bir bilgisi olan varmi ?[/quote]

muhammet ondan emin misin?cunku senin de dedigin gibi devali bir ogrenci gibi butun haklardan yararlanirken yurdu kullanamamaniz garip.yurtta yer yoktur,seni wartelisteye alirlar anlarim,o normal bisi,ama kalamazsin demeeri sacma.mail atip sordun mu studentenwerke?[/quote]

Mail falan atmadim.Direk nurnbergdeki studentenwohnheim in ofisine bir endonezyali arkadasla gittik dedik biz yurtta kalmak istiyoruz su an universitenin Dsh kursundayiz falan...Kadin bize yok kalamazsiniz gidin privat wohnung bulun dedi...Yan taraftaki ofistede privat yer bulan bir bayan vardi nese ona gittik sorduk..Olanlarida pek begenmedik..Kadin bize basvuramazsiniz dedi yaa ...yani Dsh yi verin odan sonra basvurun dedi :D...Benimde cok garibime gitti...Yarin dil merkezine gidicem ekim somestiri icin kayit yenilicem ordaki bayana ayni durumu anlaticam bakalim o ne diyecek...

duffie

Yurt Sorunu ?

Mesaj gönderen duffie » Sal Tem 27, 2010 9:43 pm

bana da verdikleri cevap bu:
leider konnen wir Ihren Antrag erst dann in die Wartliste aufnehmen, wenn Sie erfolgreich die DSH-Prufung absolviert haben.
Sollten Sie DSH-befreit sein, dann senden Sie uns die DSH-Befreiung.

muhammet

Yurt Sorunu ?

Mesaj gönderen muhammet » Sal Tem 27, 2010 9:56 pm

duffie arkadasim senin kursun suresi 3 haftami yoksa daha mi uzun ? Birde universitenin dil kursu mu yoksa Ozel bir dil kursu mu?

duffie

Yurt Sorunu ?

Mesaj gönderen duffie » Çrş Tem 28, 2010 4:08 am

Goethe den 4 haftalik dil okulum var. Daha sonra okulun 3 haftalik DSH kursuna basvurdum.
Yurt basvurunu dil kursu icin-3 haftalik olarak-yapmadim.Buna ragmen yukaridaki cevabi verdiler.