Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
halime09

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen halime09 » Cum Ağu 13, 2021 12:01 pm

Merhabalar, 1 ay önce master şartlı kabul için vize görüşmesine girdim. Ruhr-Bochum'un şartlı kabul vermediğine dair aydınlanmamdan sonra, konsolosluktan aranarak şartlı kabul belgesini mutlaka istediklerini söylediler. Dil vizesine çevirin desem de, kabul etmediler. Bunun üzerine paderborn vs. bir kaç üniversiteye daha başvurdum. Ve konsolosluktan bununla ilgili müsade istedim. Konsolosluk ne kadar süre bekletir başvurumu?

melisa96

Mesaj gönderen melisa96 » Cum Ağu 13, 2021 12:41 pm

halime09 yazdı: Cum Ağu 13, 2021 12:01 pm Merhabalar, 1 ay önce master şartlı kabul için vize görüşmesine girdim. Ruhr-Bochum'un şartlı kabul vermediğine dair aydınlanmamdan sonra, konsolosluktan aranarak şartlı kabul belgesini mutlaka istediklerini söylediler. Dil vizesine çevirin desem de, kabul etmediler. Bunun üzerine paderborn vs. bir kaç üniversiteye daha başvurdum. Ve konsolosluktan bununla ilgili müsade istedim. Konsolosluk ne kadar süre bekletir başvurumu?
E sen daha kabul almamışken mi vize görüşmesine gittin

justwondering

Mesaj gönderen justwondering » Cum Ağu 13, 2021 1:25 pm

ardaberk yazdı: Cum Ağu 13, 2021 10:22 am Fintibanın yüklediği bir belgesinde şöyle bir kısım var ordaki müşteri numaramı yazdım. Wise numaranı yazma

Opening of Sutor Bank Blocked Account Declaration of Account Blocking
Customer Name: xx
Customer Number: TRxxxx

İyi günler
teşekkür ederim

halime09

Mesaj gönderen halime09 » Cum Ağu 13, 2021 1:50 pm

melisa96 yazdı: Cum Ağu 13, 2021 12:41 pm E sen daha kabul almamışken mi vize görüşmesine gittin
Melisa mevzumuz bu değil şimdi. Bochum'un verdiği belge bu sene şartlı kabul yerine geçmiyor.

serhads65

Mesaj gönderen serhads65 » Cum Ağu 13, 2021 2:31 pm

halime09 yazdı: Cum Ağu 13, 2021 12:01 pm Merhabalar, 1 ay önce master şartlı kabul için vize görüşmesine girdim. Ruhr-Bochum'un şartlı kabul vermediğine dair aydınlanmamdan sonra, konsolosluktan aranarak şartlı kabul belgesini mutlaka istediklerini söylediler. Dil vizesine çevirin desem de, kabul etmediler. Bunun üzerine paderborn vs. bir kaç üniversiteye daha başvurdum. Ve konsolosluktan bununla ilgili müsade istedim. Konsolosluk ne kadar süre bekletir başvurumu?
Bildiğim kadarıyla konsolosluk eksik evrak gibi benzer durumlarda 1 ay bekletiyor.

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Cmt Ağu 14, 2021 11:22 am

NachDeutsch yazdı: Çrş Tem 07, 2021 10:52 am Dun izmirde yuksek lisans sartli kabul icin gorusmem vardi. 1.5 yildir bu surec icindeyim. Mart ayinda basvurdum temmuz ayina atandi randevu. Saat 8 deydi randevum 9.30 da anca aldilar. Uzatmadan anlatayim.
-Akraban var mi ( kiz kardesim)
-hangi sehirde yasayacaksiniz
- yurtt basvurusu yapatiniz mi
-Gecimini nasil saglayacaksin (sponsor ve kendi param)
-Lise mezuniyetimin tarihine takildi, ve 2. Kez denemende mi kazandin? hayir ilk senemde oylesjne girdim sinav formatini gormek icin dedim. Buraya o sekilde yazamam filan dedi. 1 sene hazirlandim yani dedim ona takildi biraz tuhaf geldi bana, canimi sikti orda.
-Niye bu okul, bu bolum, ulke ben bunlara cok iyi hazirlandim ve almanca anlaticaktim. Almanca sorar diye bekledim turkce sordu turkce cevapladim. Anlatiyorum, kisa anlat dedi. Ne kadar kisa anlatabilirim ki? Kendimi iyi ifade etmem gerekiyor sonucta. Neyse anlatiyirum bu seferde "biraz yavas soyleyin klavyede cevirmem gerekiyor bunlari dedi. Tamam dedim bu seferde heyecandan diyer diyeceklerimi unuttum. (Ozellikle niye bu universiteyi aciklarken)
-kursa gittiniz mi dedi hayir gitmedim pandemiden dolayi,kendim calistim evde ve A2 sertifikasi aldim dedim.
-almanca baya sorular sordu basit sorular, cevapladim.
-almanca kendinizi tanitin dedi kisaca
-vize alamazsan ne yaparsin diye sordu
- egitimden sonra ne yapmayi dusunuyorsun diye sordu
- dersleri say dedi ama almanca say demedi. Ezberlemistim hepsini oysa. Neyse turkcelerini soyledim. Saydim 4 5 tane en sonda yenilenebilir enerji, enerji sitemi vs dedim, -tamam yeter bunlara enerji dedim diyerek kisa kesti.
- lisans mezuniyetten sonra niye bu kadar bekledin diye sordu (tecrube kazanmak icin calistim ve para biriktirmek icin dedim)
-neler yaptin bu surecte diye sordu, (STK da (losev) gorev aldim, ronesans holdingte calistim, askerlik vs dedim.)
Mulakatim bitti, sonuclar 4 5 hafta icerisinde gelir dedi.
____
benden cevaplari hep kisa cevap vermemi bekledi.
Dolayisiyla kendimi yeterli anlatamadigimi dusunuyorum. Bildigim seyleri kullanma sansi sunulmamis gibi gissediyorum kendimi ispat etmem engellenmis gibi hissediyorum. Bilmiyorum, moralim bozuk ciktim. Eksik evragim yoktu, almanca sorularada cevap verdim ama bilmiyorum beni bazi seyler tatmin etmedi. Kadin sanki basindan atmaya calisiyormus gibi davrandi ve bu da almanyadakilere yanlis sekilde yansitilip ret yeme korkusundan dolayi rahatsiz hissettirdi beni.( Allah'tan motivasyon mektubunu okuyacaklar, yani umarim) Ya da bana öyle geliyor bilemiyorum.
Bence mulakatinizin iyi ya da kotu gecmesi karsinizdaki gorevlinin tutmuna da bagli. Guler yuzlu olmaniz hikaye, benle mulakati var zaten, gecte aldilar beni, baska calisanlar gelip surekli soru sordu, birakti gitti beni vs.
6 aylik vizem dün geldi. Çok çile çektim 2 yıldır uğraşıyorum bu süteçte. Çok korktum. (Hatta kargoyu acinca icinde bir kagit cikinca ret sanmistim ,yikilmistim pasaportun icine bakinca gordum vizeyi 😂 karantina kagidiymis o.) Ama sonunda aldim. Cok mutluyum. Herkese başarilar diliyorum, bu platforma da teşekkür ediyorum.

solow

Mesaj gönderen solow » Cmt Ağu 14, 2021 11:27 am

NachDeutsch yazdı: Cmt Ağu 14, 2021 11:22 am 6 aylik vizem dün geldi. Çok çile çektim 2 yıldır uğraşıyorum bu süteçte. Çok korktum. (Hatta kargoyu acinca icinde bir kagit cikinca ret sanmistim ,yikilmistim pasaportun icine bakinca gordum vizeyi 😂 karantina kagidiymis o.) Ama sonunda aldim. Cok mutluyum. Herkese başarilar diliyorum, bu platforma da teşekkür ediyorum.
Çok tebrik ederim, hayırlı olsun :)

Neray123

Mesaj gönderen Neray123 » Cmt Ağu 14, 2021 11:57 am

Merhaba dil kursu vizesine 31 mayısta başvurmuştum 10 temmuz gibi vizem çıktı . Benim sorum şu : dil kursu vizesi için seyahat sağlık sigortası yaptırmıştım alianz sigortadan. 85 euro gibi bir şey tutmuştu. Almanyaya gelince aylık sigorta yaptırmam gerekiyor mu yoksa seyahat sağlık sigortası geçerli mi ? Bazı yerlerde 90 güne kadar geçerli olduğunu yazmışlar ama emin olamadım ? Aylık sigorta ücretleride pahalı geldi en ucuzu 80 euro . Aylık sigorta yaptırmak zorunlu mudur? Bazı yerlerde sigorta yaptırmaynlara ileride geriye dönük olan yaptırmadığı aylarıda ödetmişler diye duydum.

uzaygf

Mesaj gönderen uzaygf » Cmt Ağu 14, 2021 3:27 pm

Neray123 yazdı: Cmt Ağu 14, 2021 11:57 am Merhaba dil kursu vizesine 31 mayısta başvurmuştum 10 temmuz gibi vizem çıktı . Benim sorum şu : dil kursu vizesi için seyahat sağlık sigortası yaptırmıştım alianz sigortadan. 85 euro gibi bir şey tutmuştu. Almanyaya gelince aylık sigorta yaptırmam gerekiyor mu yoksa seyahat sağlık sigortası geçerli mi ? Bazı yerlerde 90 güne kadar geçerli olduğunu yazmışlar ama emin olamadım ? Aylık sigorta ücretleride pahalı geldi en ucuzu 80 euro . Aylık sigorta yaptırmak zorunlu mudur? Bazı yerlerde sigorta yaptırmaynlara ileride geriye dönük olan yaptırmadığı aylarıda ödetmişler diye duydum.
Merhaba @Neray123 Öncelikle tebrik ederim. Şöyle ki: Yaptırdığın seyahat sağlık sigortası Türkiye den Almanyaya girene kadar ki seyahatinde geçerli olan bir sigorta. Almanyaya gittiğinde ayriyeten bir sağlık sigortası yaptırmalısın. Bu da 29 € dan baslayıp 110 € ya kadar çıkabiliyor. Özel sağlık sigortasi. Bende 44-f ile dil kursu vizesine başvuracağım. Sormak istediğim şey şu;

1- Dil kursu vizesi görüşmende hangi soruları sordular ?
2- Kaç aylık bir kursa kayıt oldun ve kaç aylık bir vize aldın ?
3- Bloke hesap mı gösterdin ?
4- Almanca bilgini kanıtlamak için seninle almanca konuştular mı ?
5- Daha önce anlamca veya ingilizce seviyeni gösteren bir belgen varmıydı ?

Şimdiden teşekkür ederim..

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Cmt Ağu 14, 2021 8:59 pm

Neray123 yazdı: Cmt Ağu 14, 2021 11:57 am Merhaba dil kursu vizesine 31 mayısta başvurmuştum 10 temmuz gibi vizem çıktı . Benim sorum şu : dil kursu vizesi için seyahat sağlık sigortası yaptırmıştım alianz sigortadan. 85 euro gibi bir şey tutmuştu. Almanyaya gelince aylık sigorta yaptırmam gerekiyor mu yoksa seyahat sağlık sigortası geçerli mi ? Bazı yerlerde 90 güne kadar geçerli olduğunu yazmışlar ama emin olamadım ? Aylık sigorta ücretleride pahalı geldi en ucuzu 80 euro . Aylık sigorta yaptırmak zorunlu mudur? Bazı yerlerde sigorta yaptırmaynlara ileride geriye dönük olan yaptırmadığı aylarıda ödetmişler diye duydum.
Seyahat sağlık sigortası 90 günden fazla ülkede kalırsan olay seyahat amacından çıktığı için iptal olur. Her şekilde Almanya'da bir sigorta yaptırmak durumundasınız. Hatta bu sigortayı görmeden vize verilmesi şaşırtıcı. Care Concept dediğiniz kadar pahalı değil bakmanızda fayda var.

justwondering

Mesaj gönderen justwondering » Cmt Ağu 14, 2021 11:35 pm

zeitundraum yazdı: Pzt Ağu 09, 2021 6:17 pm Evet randevum İzmir Alman Konsolosluğunda
Benimkini neden idata ofisine atadılar ya 😭 İdatayı aradığımda görevli soru ağacına verdiğiniz yanıtlar sonucu atanan evrak listesi gidiş amacınıza uygunsa ,ki sitede de pekçok kişinin de onayladığı gibi direk kabulleri 39f ile alıyorlar yani burda bir sıkıntı yok, konsolosluk yerine idata ofisine randevu atanabilir bu normal bir durum dedi ancak içim hiç rahat değil nedense. Acaba konsolosluğa mail atsam mı durumla ilgili

halime09

Mesaj gönderen halime09 » Pzr Ağu 15, 2021 9:18 am

Merak etme, direkt kabuller hep idata ofisinde oluyor. İçin rahat olsun.

justwondering

Mesaj gönderen justwondering » Pzr Ağu 15, 2021 10:17 am

halime09 yazdı: Pzr Ağu 15, 2021 9:18 am Merak etme, direkt kabuller hep idata ofisinde oluyor. İçin rahat olsun.
çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız.

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Pzr Ağu 15, 2021 12:58 pm

2 doz Biontech aşı olan pcr testi yaptırmak zorunda mı?

egecan98

Mesaj gönderen egecan98 » Pzr Ağu 15, 2021 1:06 pm

NachDeutsch yazdı: Pzr Ağu 15, 2021 12:58 pm 2 doz Biontech aşı olan pcr testi yaptırmak zorunda mı?
viewtopic.php?f=8&t=17197

solow

Mesaj gönderen solow » Pzt Ağu 16, 2021 11:33 am

Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 3 hafta önce vize görüşmemi yaptım, ama başvuru yaptıktan sonra herhangi bir şekilde iletişime geçilmedi benimle. Bu normal mi? Vizesi gelen arkadaşlar, başvuru sürecinde size eksik evrak haricinde bir bilgilendirme yapıldı mı?

kocaoğlan06

Mesaj gönderen kocaoğlan06 » Pzt Ağu 16, 2021 1:59 pm

Arkdaşlar selam

benim sorum ben motivasyon mektubunu hazırladım ama bilgisayar çıktısı olarak mı götürcez yoksa,tükenmez kalemle elimle mi yazmalıyım,bir imza tarih falan atılıyor mu?

mertyiyitt

Mesaj gönderen mertyiyitt » Pzt Ağu 16, 2021 2:40 pm

Arkadaşlar merhaba, vize randevusu için 12 Temmuz'da başvurdum. Hala tarih atanmadı. Okul Ekim ayında başlıyor, acaba vize randevusu ne zaman atanır? Siz ne kadar beklemiştiniz yazabilirseniz çok sevinirim.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Ağu 16, 2021 3:22 pm

kocaoğlan06 yazdı: Pzt Ağu 16, 2021 1:59 pm Arkdaşlar selam

benim sorum ben motivasyon mektubunu hazırladım ama bilgisayar çıktısı olarak mı götürcez yoksa,tükenmez kalemle elimle mi yazmalıyım,bir imza tarih falan atılıyor mu?
Cıktı olarak bilgisayardan yazın ve kalemle imzalayın.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

yigitguvenc

Mesaj gönderen yigitguvenc » Pzt Ağu 16, 2021 4:11 pm

Arkadaşlar herkese merhaba 39F Vize için idata üzrinden randevu aldım. 2 Yıldır Istanbuldayım üniversite okuyorum bu yüzden yaşadığınız il seçeneğinde İstanbulu seçtim. Ama Ikametgahım Aydın'da yani temsilciliği İzmir İdata. Herkes ikametgah yerini seçin sıkıntı çıkmasın yazmış ama ben randevu yerimi değiştirmeyi düşünmüyorum çünkü izmirde 2 3 aydır bekleyenler varmış okuluma yetişmem imkansız. Ne tür bir sıkıntı çıkar sizce idatanın sayfasında ikametgah dışı temsilciliklerde 132 Tl Dış işlem ücreti alınıyor yazıyor bunu vermeye de razıyım ama okulu istanbulda olup ikametgahı izmirde olan biri geçen sene almış vizeyi sıkıntı çıkmadı diyor. Okulumun istanbulda olmasından dolayı yırtar mıyım yoksa randevu günü kapıdan mı dönerim bilmiyorum konu hakkında bilgi sahibi olanlar yazabilirse çok memnun olurum.

Kilitli