Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

idata 36f vize mülakatı ve deneyimleri

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
io94

idata 36f vize mülakatı ve deneyimleri

Mesaj gönderen io94 » Pzt Tem 26, 2021 9:54 pm

36f vize başvurusunda yaşadığımız deneyimleri paylaşabileceğimiz bir başlık olsun istedim. (Yükseköğrenime Hazırlık Amaçlı Dil Kursu Vizesi)

Ben 2017 yılında mezun oldum. 2016-2018 yılları arasında işim ve yüksek lisans yapmak istediğim alanla ilgili bir eğitim programına katıldım. Bunları yaparken bir yandan da çalışmaya devam ettim. 2021'in başında Almanya'da yüksek lisans yapmak için Almanca öğrenmeye başladım. Yakında B1 seviye Almanca sınavım var. Vize için başvurumu yaptım, randevu atamamı bekliyorum.

2017'de mezun olmamdan dolayı vizeyi alamama ihtimali beni biraz tedirgin ediyor. Fakat okuldan yarım dönem erken mezun oldum, ortalamam yüksek. Aynı zamanda B1 seviye olduğumu gösteren bir sertifika yardımcı olur diye umuyorum.

Berlin'de 24 haftalık dil kursu kaydı yaptırdım. (Yoğunlaştırılmış, haftada 20 saat)
1 yıllık bloke hesabım hazır.
Seyahat sigortam hazır.
Diplomamın yeminli tercümesini yaptırdım.

Motivasyon mektubu, öz geçmiş hazırlama ve dil sertifikası kaldı geriye.

İstiyorum ki bu başlıkta 36f'yle ilgili deneyimlerimizi paylaşalım. Belki birbirimizin süreçlerine de faydalı olur. :D

rammsteinLBR

Re: idata 36f vize mülakatı ve deneyimleri

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Pzt Ağu 02, 2021 1:05 pm

io94 yazdı: Pzt Tem 26, 2021 9:54 pm 36f vize başvurusunda yaşadığımız deneyimleri paylaşabileceğimiz bir başlık olsun istedim. (Yükseköğrenime Hazırlık Amaçlı Dil Kursu Vizesi)

Ben 2017 yılında mezun oldum. 2016-2018 yılları arasında işim ve yüksek lisans yapmak istediğim alanla ilgili bir eğitim programına katıldım. Bunları yaparken bir yandan da çalışmaya devam ettim. 2021'in başında Almanya'da yüksek lisans yapmak için Almanca öğrenmeye başladım. Yakında B1 seviye Almanca sınavım var. Vize için başvurumu yaptım, randevu atamamı bekliyorum.

2017'de mezun olmamdan dolayı vizeyi alamama ihtimali beni biraz tedirgin ediyor. Fakat okuldan yarım dönem erken mezun oldum, ortalamam yüksek. Aynı zamanda B1 seviye olduğumu gösteren bir sertifika yardımcı olur diye umuyorum.

Berlin'de 24 haftalık dil kursu kaydı yaptırdım. (Yoğunlaştırılmış, haftada 20 saat)
Seyahat sigortam hazır.

İstiyorum ki bu başlıkta 36f'yle ilgili deneyimlerimizi paylaşalım. Belki birbirimizin süreçlerine de faydalı olur. :D
Merhaba
Bende 36fye başvurdum atama bekliyorum

Bu sene liseden mezun oldum,
Berlinde 6 aylık dil kursu kaydım var
12 aylık bloke hesap hazırda
Sigorta hazır
GoetheB1 ve Cambridge A2(İNG) var
Diğer belgeleride hazırlıyorum

Gelişme olursa yazarım

Bu arada sen Berlinde hangi kursa kaydoldun?

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Çrş Ağu 04, 2021 6:50 pm

io94 yazdı: Pzt Tem 26, 2021 9:54 pm 36f vize başvurusunda yaşadığımız deneyimleri paylaşabileceğimiz bir başlık olsun istedim. (Yükseköğrenime Hazırlık Amaçlı Dil Kursu Vizesi)

Seyahat sigortam hazır.

Hocam tekrardan merhaba
Siz idataya ne zaman başvurmuştunuz? Ve randevu atamanız yapıldımı?

io94

Mesaj gönderen io94 » Prş Ağu 05, 2021 12:00 pm

rammsteinLBR yazdı: Çrş Ağu 04, 2021 6:50 pm Hocam tekrardan merhaba
Siz idataya ne zaman başvurmuştunuz? Ve randevu atamanız yapıldımı?
Merhabalar,

Ben 16 temmuzda başvurdum. 2 ağustos'ta saat 00.20'de randevu tarihimi bildiren bir e-mail aldım. 9 ağustos'a tarih verilmişti. Ancak belgelerimden biri yetişmeyeceği için erteleme talebinde bulundum. Yeni tarih bekliyorum.

Bayram tatilinin oldıuğu haftayı saymazsak bir haftada atanmış oldu diyebilirim.

bamabam

Mesaj gönderen bamabam » Prş Ağu 05, 2021 4:10 pm

36f için şartlı kabul gerekiyor mu?

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Prş Ağu 05, 2021 6:49 pm

bamabam yazdı: Prş Ağu 05, 2021 4:10 pm 36f için şartlı kabul gerekiyor mu?
Sanırım değil
forumda şartlı kabul olmadan 36fye birkac kişi başvurdu, benim şartlı kabulüm yoktu 36fye başvurdum
Diğer yorum yazan arkadaşın da yoktu yanlış hatırlamıyorsam

io94

Mesaj gönderen io94 » Çrş Ağu 11, 2021 12:49 am

Merhabalar,

Evet şartlı kabulüm yok. Zaten randevu talebinde bulunurken doldurduğum online formdada bunu belirtmiştim. Sistem 36f vize türüne yönlendirdi.

16 temmuz'da ilk başvurumu yapmıştım ve 2 ağustos'ta randevu günüm 9 ağustos olarak bildirilmişti.
Belgelerimden biri hazır olmadığından, 2 ağustos'ta erteleme talebinde bulundum. 10 ağustos'ta yeni randevu tarihim 24 ağustos olarak bildirildi.

Ayrıntıları paylaşacağım arkadaşlar. Yakın tarihte 36f'te başvuran arkadaşlar da deneyimlerini paylaşabilirlerse güzel olur bizim için.

io94

Mesaj gönderen io94 » Çrş Ağu 11, 2021 1:01 am

io94 yazdı: Çrş Ağu 11, 2021 12:49 am Merhabalar,

Evet şartlı kabulüm yok. Zaten randevu talebinde bulunurken doldurduğum online formdada bunu belirtmiştim. Sistem 36f vize türüne yönlendirdi.

16 temmuz'da ilk başvurumu yapmıştım ve 2 ağustos'ta randevu günüm 9 ağustos olarak bildirilmişti.
Belgelerimden biri hazır olmadığından, 2 ağustos'ta erteleme talebinde bulundum. 10 ağustos'ta yeni randevu tarihim 24 ağustos olarak bildirildi.

Ayrıntıları paylaşacağım arkadaşlar. Yakın tarihte 36f'te başvuran arkadaşlar da deneyimlerini paylaşabilirlerse güzel olur bizim için.
heheh :D da ayrı olacaktı :D

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Çrş Ağu 11, 2021 1:29 am

Benim de 24ünde istanbul konsolosluğunda
randevudan sonra yazarım ✌

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Cum Ağu 13, 2021 5:27 pm

Hocam merhaba
(yüksekokullarla olan
yazışmalarınız) için ünilerle mailleşmeni mi göstereceksin acaba?

bamabam

Mesaj gönderen bamabam » Cum Ağu 13, 2021 6:02 pm

36f için yakın zamanda vize alabilen varmı

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Cum Ağu 13, 2021 6:38 pm

bamabam yazdı: Cum Ağu 13, 2021 6:02 pm 36f için yakın zamanda vize alabilen varmı
24ünde randevum var

bamabam

Mesaj gönderen bamabam » Cum Ağu 13, 2021 7:52 pm

rammsteinLBR yazdı: Cum Ağu 13, 2021 6:38 pm 24ünde randevum var
Hocam randevu tamam da sonrasında veriyolarmı vizeyi :D

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Cum Ağu 13, 2021 7:54 pm

bamabam yazdı: Cum Ağu 13, 2021 7:52 pm Hocam randevu tamam da sonrasında veriyolarmı vizeyi :D
Pardon ben randevu anlamında zanettim 😊

Evet ben de merak ediyorum vize görüşmesine gidenleri

bamabam

Mesaj gönderen bamabam » Cum Ağu 13, 2021 10:01 pm

Arkadaşlae yokmu ya yakında 36f ile vize alan

io94

Mesaj gönderen io94 » Cmt Ağu 14, 2021 9:03 am

rammsteinLBR yazdı: Cum Ağu 13, 2021 5:27 pm Hocam merhaba
(yüksekokullarla olan
yazışmalarınız) için ünilerle mailleşmeni mi göstereceksin acaba?
Merhabalar,

Evet üniversitelerle yazışmalarımı ekleyeceğim. Ben de merak içindeyim nasıl olacal süreç :)

io94

Mesaj gönderen io94 » Sal Ağu 24, 2021 9:42 pm

Arkadaşlar merhaba,

36f vize mülakatımla ilgili yazmak istiyorum. Mülakatım konsolosluktaydı. Pandemi önlemlerinden dolayı mikrofona cam arkasından mikrofona konuşuluyordu. O yüzden ekstra gergin hissettim ama görüşmeyi yapan memur çok sakin nazikti.

Almanca'da hangi seviyede olduğumu sordu, dil kursu kayıtlarımı inceledi, dil kursunun seviye sınavı yapıp yapmadığını sordu. Konuşmada B1 seviyesi olduğunuzu düşünüyor musunuz? dedi. B1 seviyesinde cümleler kurabiliyorum ama akıcı değilim, dedim. Transkriptlerimi ve motivasyon mektubumu inceledi. Motivasyon mektubumu çok önem vererek ve iyi hazırladığımı düşünüyorum. Dikkatle mektubu okudu. Almanya'da akrabam olup olmadığını sordu. Mülakat sonunda birkaç tane Almanca soru sordu ama bunlar detaylı sorular değildi. Adınız ne? Neden Almanyaca öğrenmek istiyorsunuz? Mesleğiniz ne? Nasıl Almanca öğrendiniz? gibi. Bana herhangi bir yazılı soru sorulmadı. Bir soruları ya da ilave belge istekleri olursa bana birkaç gün içinde ulaşacaklarını söyledi. Şimdilik gözlemim, yüksek not ortalaması ve iyi planlanmış motivasyon mektubunun etkili olabileceği yönünde.

Süreç ilerledikçe paylaşacağım. :)

bamabam

Mesaj gönderen bamabam » Sal Ağu 24, 2021 11:34 pm

io94 yazdı: Sal Ağu 24, 2021 9:42 pm Arkadaşlar merhaba,

36f vize mülakatımla ilgili yazmak istiyorum. Mülakatım konsolosluktaydı. Pandemi önlemlerinden dolayı mikrofona cam arkasından mikrofona konuşuluyordu. O yüzden ekstra gergin hissettim ama görüşmeyi yapan memur çok sakin nazikti.

Almanca'da hangi seviyede olduğumu sordu, dil kursu kayıtlarımı inceledi, dil kursunun seviye sınavı yapıp yapmadığını sordu. Konuşmada B1 seviyesi olduğunuzu düşünüyor musunuz? dedi. B1 seviyesinde cümleler kurabiliyorum ama akıcı değilim, dedim. Transkriptlerimi ve motivasyon mektubumu inceledi. Motivasyon mektubumu çok önem vererek ve iyi hazırladığımı düşünüyorum. Dikkatle mektubu okudu. Almanya'da akrabam olup olmadığını sordu. Mülakat sonunda birkaç tane Almanca soru sordu ama bunlar detaylı sorular değildi. Adınız ne? Neden Almanyaca öğrenmek istiyorsunuz? Mesleğiniz ne? Nasıl Almanca öğrendiniz? gibi. Bana herhangi bir yazılı soru sorulmadı. Bir soruları ya da ilave belge istekleri olursa bana birkaç gün içinde ulaşacaklarını söyledi. Şimdilik gözlemim, yüksek not ortalaması ve iyi planlanmış motivasyon mektubunun etkili olabileceği yönünde.

Süreç ilerledikçe paylaşacağım. :)
Hocam lisansmi master mi sizin?

io94

Mesaj gönderen io94 » Çrş Ağu 25, 2021 12:05 am

bamabam yazdı: Sal Ağu 24, 2021 11:34 pm Hocam lisansmi master mi sizin?
Master. Yani dil kursundan sonra master başvurusu yapacağım.

bamabam

Mesaj gönderen bamabam » Çrş Ağu 25, 2021 2:48 pm

Başvuru formundaki gidiş amacına ve gidiş-dönüş tarihine ne yazdınız?

Kilitli