Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kocaoğlan06

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen kocaoğlan06 » Sal Ağu 10, 2021 8:10 pm

slmlmc yazdı: Pzt Ağu 09, 2021 7:31 pm Beklediğim gibi red geldi.sebep olarak da doldurduğum formdaki cevaplara kalıplaşmış ezberlemiş cevaplar vermişim ve benim bölümüm uzayla ilgili olduğu için uzay araçlarıyla ilgileniyorum yazmıştım o yüzfen red vermiş.yani saçma bişey yüzünden vermiş.itiraz dilekçesi yazacağım.bidaha başvuru yapsam yine aynı belgeleri vereceğim ve belgerimde sıkıntı yok.Tamamen formu okuyan kişinin gıcıklığı

bu ilgileniyorum falan diye yazdığınız şeyleri hangi dilde yazdınız

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Ağu 10, 2021 8:27 pm

slmlmc yazdı: Pzt Ağu 09, 2021 7:31 pm Beklediğim gibi red geldi.sebep olarak da doldurduğum formdaki cevaplara kalıplaşmış ezberlemiş cevaplar vermişim ve benim bölümüm uzayla ilgili olduğu için uzay araçlarıyla ilgileniyorum yazmıştım o yüzfen red vermiş.yani saçma bişey yüzünden vermiş.itiraz dilekçesi yazacağım.bidaha başvuru yapsam yine aynı belgeleri vereceğim ve belgerimde sıkıntı yok.Tamamen formu okuyan kişinin gıcıklığı
Size 3 kağıt verildi değil mi? Yanlış hatırlamıyorsam 9 soru mu ne vardı.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Ağu 10, 2021 8:28 pm

kocaoğlan06 yazdı: Sal Ağu 10, 2021 8:10 pm bu ilgileniyorum falan diye yazdığınız şeyleri hangi dilde yazdınız
Orada yazıyor zaten ya Almanca ya ingilizce diye ben yinede sormuştum görevli hanımefendiye oda bana Almanca yazın dedi.

LeoparTankı

Mesaj gönderen LeoparTankı » Çrş Ağu 11, 2021 11:38 am

Merhaba arkadaşlar,

41f vize başvurum için 30 temmuzda İstanbul idata da evraklarmıı teslim ettim. TUM benden yabancı dil belgesi olarak IELTS TOEFL ya da Türkiye de lisansı ingilizce okuduğuma dair belge istemişti başvururken. Ben de IELTS TOEFL almak için extra bir zaman ayirmadim halihazırda yoğun olduğum için ve lisansı ingilizce okuduğuma dair belgeyi sundum.

Daha önce bu şekilde başvurup vize alan bizzat sınıf arkadaşım var. Zaten 41f teki belge listesinde *Eğitim diline yeterli derecede hakim olduğunuzu kanıtlayan belge (üniversitenin
belirlediği şartlara göre)* ibaresi var ki problem olucağını sanmıyorum.

Fakat yine de ne olur ne olmaz olumsuz bir senaryo olur mu diye aklımdan geçiyor.

Sanırım evraklar Münih'e gidiyor onay süreci için.

Yaklaşık 2 hafta olucak. Ret durumunda erkenden pasaport iade eksik evrak durumlarında aranma vs oluyor diye duydum. Ben de henüz böyle bir durum söz konusu değil.

Sizce problem olur mu ?

Evrakların tamdı zaten.

Ek olarak kız arkadaşım alman vatandaşı pandemi öncesi hem Erasmus da hem da sonrasında schengen vizesi ile bir çok kez Almanya da bulundum öğrenciyken. Pandemi olunca schengen vizeleri askıya alındı malum. Almanya da pandemi sürecinde istisna kapsamında sevgililer için schengen başvurusu aldı tabi ilişki kanıt evrakları ile. Ben de bu şekilde pandemi varken vize alıp Almanya da buluştuk yine. Sizce bu ilişki durumum vize de problem yaratır mı ?

Biliyorum bana da mantıksız geliyor sonuçta o schengen vizesi ve bu ulusal vize ve ben üniversiteden direk kabul almıştım. Konu Almanya olunca her türlü detaya takılıyor insan.

(Bu arada yine TUM da benimle aynı bölümden kabul alan arkadaşım 2 temmuz da yapmıştı vize başvurusunu 7 Ağustos da vizesi geldi. )

Şimdiden teşekkürler değerli yorumlarınız için.

xxaynurxx

Mesaj gönderen xxaynurxx » Çrş Ağu 11, 2021 1:01 pm

LeoparTankı yazdı: Çrş Ağu 11, 2021 11:38 am Merhaba arkadaşlar,

41f vize başvurum için 30 temmuzda İstanbul idata da evraklarmıı teslim ettim. TUM benden yabancı dil belgesi olarak IELTS TOEFL ya da Türkiye de lisansı ingilizce okuduğuma dair belge istemişti başvururken. Ben de IELTS TOEFL almak için extra bir zaman ayirmadim halihazırda yoğun olduğum için ve lisansı ingilizce okuduğuma dair belgeyi sundum.

Daha önce bu şekilde başvurup vize alan bizzat sınıf arkadaşım var. Zaten 41f teki belge listesinde *Eğitim diline yeterli derecede hakim olduğunuzu kanıtlayan belge (üniversitenin

Fakat yine de ne olur ne olmaz olumsuz bir senaryo olur mu diye aklımdan geçiyor.

Yaklaşık 2 hafta olucak. Ret durumunda erkenden pasaport iade eksik evrak durumlarında aranma vs oluyor diye duydum. Ben de henüz böyle bir durum söz konusu değil.

Sizce problem olur mu ?

Evrakların tamdı zaten.

Ek olarak kız arkadaşım alman vatandaşı pandemi öncesi hem Erasmus da hem da sonrasında schengen vizesi ile bir çok kez Almanya da bulundum öğrenciyken. Pandemi olunca schengen vizeleri askıya alındı malum. Almanya da pandemi sürecinde istisna kapsamında sevgililer için schengen başvurusu aldı tabi ilişki kanıt evrakları ile. Ben de bu şekilde pandemi varken vize alıp Almanya da buluştuk yine. Sizce bu ilişki durumum vize de problem yaratır mı ?

Biliyorum bana da mantıksız geliyor sonuçta o schengen vizesi ve bu ulusal vize ve ben üniversiteden direk kabul almıştım. Konu Almanya olunca her türlü detaya takılıyor insan.

(Bu arada yine TUM da benimle aynı bölümden kabul alan arkadaşım 2 temmuz da yapmıştı vize başvurusunu 7 Ağustos da vizesi geldi. )

hangi programa başvurdunuz acaba?

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Çrş Ağu 11, 2021 1:12 pm

Sizce problem olur mu ?

Evrakların tamdı zaten.

İngilizce lisans belgesi genelde kabul ediliyor gördüğüm, zaten bilgi notuna göre de kabul alınan okul onayladığı sürece kabul edilmesi gerek.

Sevgililik vizesi almanızın ya da sevgilinizin olmasının da bir sorun yaratacağını düşünmüyorum. neden yaratsın ki :)

solow

Mesaj gönderen solow » Çrş Ağu 11, 2021 1:20 pm

Sizce problem olur mu ?

Evrakların tamdı zaten.

Merhaba,

Ben de 41F vizeye okuldan aldığım eğitim dili İngilizce'dir belgesi ile başvurdum yaklaşık 2 hafta önce. Eksik belge için aranmadım. Bir problem olacağını düşünmüyorum. Idata'dan randevu alırken de daha önce İngilizce dilinde eğitim almış olma dil bilgisi kanıtlarında listeleniyor. Okuldan bu şekilde kabul aldıysanız vize için de kabul edilmesi gerekir.
Daha önce schangen vizesi almanızın da sorun yaratacağını düşünmüyorum.

ardaberk

Mesaj gönderen ardaberk » Çrş Ağu 11, 2021 1:35 pm

Merhaba, ben de 1.5 hafta önce 41F İstanbul iDATA başvurdum. Konsolosluktan mail gelmedi, arama gelmedi, red de gelmedi. Bekliyorum :) . Bazılarına Sessizlik Süreniz durdurulmuştur, kontrol sağlayıp tekrar devam ettireceğiz falan diyolarmış. Gelirse o gelebilir. O da gelmezse 3 hafta 2 gün içerisinde vizelerimizin çıkmasını ümit ediyoruz :)

darkblue

Mesaj gönderen darkblue » Çrş Ağu 11, 2021 1:40 pm

Merhabalar yeni başlık açmayı bilmediğim için burdan yazmak mecburiyetinde kaldım. basit bir sorum var. 2.75 ortalama ile (Alman ortalama sisteminde 2.8 yapıyor) Almanyada yüksek lisans yapma şansım var mı ? yardımcı olursanız çok sevinirim.

slmlmc

Mesaj gönderen slmlmc » Çrş Ağu 11, 2021 3:33 pm

kocaoğlan06 yazdı: Sal Ağu 10, 2021 8:10 pm bu ilgileniyorum falan diye yazdığınız şeyleri hangi dilde yazdınız
almanca dilinde yazdım

slmlmc

Mesaj gönderen slmlmc » Çrş Ağu 11, 2021 3:34 pm

Computer_Berkay yazdı: Sal Ağu 10, 2021 8:27 pm Size 3 kağıt verildi değil mi? Yanlış hatırlamıyorsam 9 soru mu ne vardı.
valla 3 kağıt yoktu sanırım 3 ten fazla kağıt veriler ben de şimdi itiraz edeceğim ve motivasyon mektubunu tekrar yazacağım

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Ağu 11, 2021 4:10 pm

slmlmc yazdı: Çrş Ağu 11, 2021 3:34 pm valla 3 kağıt yoktu sanırım 3 ten fazla kağıt veriler ben de şimdi itiraz edeceğim ve motivasyon mektubunu tekrar yazacağım
Anladım başarılar.

sezai16

Mesaj gönderen sezai16 » Çrş Ağu 11, 2021 4:46 pm

NachDeutsch yazdı: Çrş Tem 07, 2021 10:52 am Dun izmirde yuksek lisans sartli kabul icin gorusmem vardi. 1.5 yildir bu surec icindeyim. Mart ayinda basvurdum temmuz ayina atandi randevu. Saat 8 deydi randevum 9.30 da anca aldilar. Uzatmadan anlatayim.
-Akraban var mi ( kiz kardesim)
-hangi sehirde yasayacaksiniz
- yurtt basvurusu yapatiniz mi
-Gecimini nasil saglayacaksin (sponsor ve kendi param)
-Lise mezuniyetimin tarihine takildi, ve 2. Kez denemende mi kazandin? hayir ilk senemde oylesjne girdim sinav formatini gormek icin dedim. Buraya o sekilde yazamam filan dedi. 1 sene hazirlandim yani dedim ona takildi biraz tuhaf geldi bana, canimi sikti orda.
-Niye bu okul, bu bolum, ulke ben bunlara cok iyi hazirlandim ve almanca anlaticaktim. Almanca sorar diye bekledim turkce sordu turkce cevapladim. Anlatiyorum, kisa anlat dedi. Ne kadar kisa anlatabilirim ki? Kendimi iyi ifade etmem gerekiyor sonucta. Neyse anlatiyirum bu seferde "biraz yavas soyleyin klavyede cevirmem gerekiyor bunlari dedi. Tamam dedim bu seferde heyecandan diyer diyeceklerimi unuttum. (Ozellikle niye bu universiteyi aciklarken)
-kursa gittiniz mi dedi hayir gitmedim pandemiden dolayi,kendim calistim evde ve A2 sertifikasi aldim dedim.
-almanca baya sorular sordu basit sorular, cevapladim.
-almanca kendinizi tanitin dedi kisaca
-vize alamazsan ne yaparsin diye sordu
- egitimden sonra ne yapmayi dusunuyorsun diye sordu
- dersleri say dedi ama almanca say demedi. Ezberlemistim hepsini oysa. Neyse turkcelerini soyledim. Saydim 4 5 tane en sonda yenilenebilir enerji, enerji sitemi vs dedim, -tamam yeter bunlara enerji dedim diyerek kisa kesti.
- lisans mezuniyetten sonra niye bu kadar bekledin diye sordu (tecrube kazanmak icin calistim ve para biriktirmek icin dedim)
-neler yaptin bu surecte diye sordu, (STK da (losev) gorev aldim, ronesans holdingte calistim, askerlik vs dedim.)
Mulakatim bitti, sonuclar 4 5 hafta icerisinde gelir dedi.
____
benden cevaplari hep kisa cevap vermemi bekledi.
Dolayisiyla kendimi yeterli anlatamadigimi dusunuyorum. Bildigim seyleri kullanma sansi sunulmamis gibi gissediyorum kendimi ispat etmem engellenmis gibi hissediyorum. Bilmiyorum, moralim bozuk ciktim. Eksik evragim yoktu, almanca sorularada cevap verdim ama bilmiyorum beni bazi seyler tatmin etmedi. Kadin sanki basindan atmaya calisiyormus gibi davrandi ve bu da almanyadakilere yanlis sekilde yansitilip ret yeme korkusundan dolayi rahatsiz hissettirdi beni.( Allah'tan motivasyon mektubunu okuyacaklar, yani umarim) Ya da bana öyle geliyor bilemiyorum.
Bence mulakatinizin iyi ya da kotu gecmesi karsinizdaki gorevlinin tutmuna da bagli. Guler yuzlu olmaniz hikaye, benle mulakati var zaten, gecte aldilar beni, baska calisanlar gelip surekli soru sordu, birakti gitti beni vs.
Merhabalar,

Aynı okul aynı bölümden ben de şartlı kabul aldım. Şartlı kabulde kurs başlangıç tarihi olarak Temmuz veya eylül olarak yazıyor. Fakat vize randevumu 6 eylüle atadılar. Tekrardan kabul belgesini yenilemeli miyim?

onurstr

Mesaj gönderen onurstr » Çrş Ağu 11, 2021 6:40 pm

ardaberk yazdı: Pzr Ağu 08, 2021 4:01 pm yok çıkmaz. çoğu kişi öyle yapıyo.

TO:kocaoğlan

Almanca veya İngilizce
Dediğiniz gibi çıkmadı hocam. En azından idata’ta bir şey demediler. Teşekkürler.

frem

Mesaj gönderen frem » Çrş Ağu 11, 2021 11:09 pm

Arkadaşlar ben vizeye başvurdum da şeyi sorucaktım, mesela gerçek diplomamı götürdüm bunun 2 kopyası isteniyor ya mühürlü mü isteniyor kopyalar? diğerleri içinde sadece fotokopi mi yani mesela motivasyon mektubu yazdım imzalı, hepsi mi ıslak imzalı olmalı? kafam karıştı :?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Ağu 12, 2021 6:16 am

frem yazdı: Çrş Ağu 11, 2021 11:09 pm Arkadaşlar ben vizeye başvurdum da şeyi sorucaktım, mesela gerçek diplomamı götürdüm bunun 2 kopyası isteniyor ya mühürlü mü isteniyor kopyalar? diğerleri içinde sadece fotokopi mi yani mesela motivasyon mektubu yazdım imzalı, hepsi mi ıslak imzalı olmalı? kafam karıştı :?
Hayır sadece osym tercih sonuc noter onaylı olacak o kadar. Birde tercümelerde de tercümanın ıslak imza ve orijinal mührü olması yeterli noter onayı gerekmiyor.

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Prş Ağu 12, 2021 6:35 pm

Pasaport ups ile mi yurt ici kargoyla mi geliyor?

sezai16

Mesaj gönderen sezai16 » Prş Ağu 12, 2021 7:17 pm

NachDeutsch yazdı: Prş Ağu 12, 2021 6:35 pm Pasaport ups ile mi yurt ici kargoyla mi geliyor?
Ups diye biliyorum. Senin vize onaylanınca burdan yazar mısın bana?

justwondering

Mesaj gönderen justwondering » Cum Ağu 13, 2021 10:05 am

ardaberk yazdı: Prş Tem 29, 2021 12:32 pm 26 Temmuz: Sabah Wise sistemine 10.521Euro transfer yapacağım bilgisini ve Sutor Banktan bana iletilen İban bilgilerini girdim. Reference kısmına da Müşteri Numaramı yazdım. Wise'ın Türkiye Lokal İbanına (Fibabank) 10.521Euro nun TL karşılığını EFT yaptım. (107.000TL civarıyd). EFT yarım saate Fibabanka gitti. Wise, paranızı teslim aldık diye bildirim attı. 4 saat içinde Wise parayı Sutor Bank İbanına teslim etti. Onun da bildirimini attı.

27 Temmuz: Sabah Fintiba blocked account bilgilerimi, bakiyemi, confirmation belgelerini vs. mail attı. Bu belgelerle vize görüşmesine gideceğim.

Not: Wise ile para gönderimi Expatrio'da problem olabiliyormuş onu göz ardı etme
Merhaba reference kısmına fintiba mı yoksa wise müşteri numaranızı mi yazdınız acaba

ardaberk

Mesaj gönderen ardaberk » Cum Ağu 13, 2021 10:22 am

justwondering yazdı: Cum Ağu 13, 2021 10:05 am Merhaba reference kısmına fintiba mı yoksa wise müşteri numaranızı mi yazdınız acaba
Fintibanın yüklediği bir belgesinde şöyle bir kısım var ordaki müşteri numaramı yazdım. Wise numaranı yazma

Opening of Sutor Bank Blocked Account Declaration of Account Blocking
Customer Name: xx
Customer Number: TRxxxx

İyi günler

Kilitli