Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hamburg'da İngilizce ile Çalışma

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
HAW_İnfoEng

Hamburg'da İngilizce ile Çalışma

Mesaj gönderen HAW_İnfoEng » Sal Ağu 10, 2021 3:22 pm

Herkese iyi günler. Birkaç üniveristeye lisans için başvurmayı düşünüyorum ve bunlar arasında HAW Hamburg da var. Ve bölüm İngilizce. Benim asıl sorum şu:

Hamburg'da İngilizce ile iş bulma olasılığım nedir? Bölümüm Informatik. Bölümüm ile ilgili olur ya da marketler, gazete dağıtımı vb. işler de olur.

Amacım şu bölümüm İngilizce ve okurken de Almancamı ciddi derecede geliştirmeyi planlıyorum. Üniversite bittikten sonra tam zamanlı çalışma için Almancanın gerekeceğini biliyorum. Benim asıl merak ettiğim öğrenci işleri meselesi.

Şimdiden teşekkürler...

HAW_İnfoEng

Re: Hamburg'da İngilizce ile Çalışma

Mesaj gönderen HAW_İnfoEng » Prş Ağu 12, 2021 4:16 pm

Yardım edebilecek yok mu?

egecan98

Mesaj gönderen egecan98 » Prş Ağu 12, 2021 4:33 pm

Mrb,

Ben de Hamburga çok yakın bir üniversitede Data Science %100 İNG programına gidiyorum. Aynı soruları ben de araştırmaktayım. IT/Data gibi yazılıma yönelik, technical skills dedikleri pozisyonlar için tamamen ingilizce işlerin en çok Hamburgta, Münichte ve Berlinde arandığını gördüm.

Hamburg özelinde araştırma yapmak işin Serkan Beyde ve Seyehat Hikayeleri Youtube kanallarına bir bakabilirsin. DM atarsan da dönebileceklerini düşünüyorum.

Yine bir bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilirse iyi olur burada da

Syg

HAW_İnfoEng

Mesaj gönderen HAW_İnfoEng » Prş Ağu 12, 2021 5:09 pm

Çok teşekkür ederim. Dediğiniz kanallara bakacağım. Peki siz de İngilizce lisans okuyormuşsunuz.

Eğitmenler gerçekten dersleri İngilizce anlatabiliyor mu?
İyi bir Almancanız olmadan en azından lisans seviyesinde rahat edebiliyor musunuz? Yaşam, dersler vb.

Şimdiden teşekkürler...

egecan98

Mesaj gönderen egecan98 » Prş Ağu 12, 2021 5:25 pm

HAW_İnfoEng yazdı: Prş Ağu 12, 2021 5:09 pm Çok teşekkür ederim. Dediğiniz kanallara bakacağım. Peki siz de İngilizce lisans okuyormuşsunuz.

Eğitmenler gerçekten dersleri İngilizce anlatabiliyor mu?
İyi bir Almancanız olmadan en azından lisans seviyesinde rahat edebiliyor musunuz? Yaşam, dersler vb.

Şimdiden teşekkürler...
Ben mastera “başlayacağım” bu soruyu diğer arkadaşlar daha iyi bilir. Almanyada eğitim için bulunmadım

HAW_İnfoEng

Mesaj gönderen HAW_İnfoEng » Cum Ağu 13, 2021 11:06 am

egecan98 yazdı: Prş Ağu 12, 2021 5:25 pm Ben mastera “başlayacağım” bu soruyu diğer arkadaşlar daha iyi bilir. Almanyada eğitim için bulunmadım
Tamamdır. Çok teşekkür ederim.

koloo

Mesaj gönderen koloo » Cum Ağu 13, 2021 12:43 pm

HAW_İnfoEng yazdı: Sal Ağu 10, 2021 3:22 pm Herkese iyi günler. Birkaç üniveristeye lisans için başvurmayı düşünüyorum ve bunlar arasında HAW Hamburg da var. Ve bölüm İngilizce. Benim asıl sorum şu:

Hamburg'da İngilizce ile iş bulma olasılığım nedir? Bölümüm Informatik. Bölümüm ile ilgili olur ya da marketler, gazete dağıtımı vb. işler de olur.

Amacım şu bölümüm İngilizce ve okurken de Almancamı ciddi derecede geliştirmeyi planlıyorum. Üniversite bittikten sonra tam zamanlı çalışma için Almancanın gerekeceğini biliyorum. Benim asıl merak ettiğim öğrenci işleri meselesi.

Şimdiden teşekkürler...
Tek tük isler bulunabilir belki ama teilzeit isler ya da minijoblar almanca gerektiriyor genellikle. Almanca ögrenmenizi siddetle tavsiye ederim. Ben baskalarinin youtubeda falan dedigi gibi almanca bilmeden almanyada yasanabilecegini düsünmüyorum.

HAW_İnfoEng

Mesaj gönderen HAW_İnfoEng » Cum Ağu 13, 2021 5:53 pm

koloo yazdı: Cum Ağu 13, 2021 12:43 pm Tek tük isler bulunabilir belki ama teilzeit isler ya da minijoblar almanca gerektiriyor genellikle. Almanca ögrenmenizi siddetle tavsiye ederim. Ben baskalarinin youtubeda falan dedigi gibi almanca bilmeden almanyada yasanabilecegini düsünmüyorum.
Anladım hocam. Bana da Almanca lisans yolu gözüktü, son zamanlarımdaki araştırmalarımdan anladığım kadarıyla. Çok teşekkürler ilginiz için.