Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

At/11

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Computer_Berkay

At/11

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Şub 02, 2021 4:01 pm

Arkadaşlar merhaba at/11 için benden denklik belgesi istediler.
"Öğrenim görülen üniversite/fakültenin ön lisans, lisans veya yüksek lisans seviyesinde olduğunu gösteren e-Devlet, YÖK veya Ülkemizin dış temsilciliklerinden alınacak belgeyi"
Ben henüz öğrenime başlamadım Almanya da ama Tr deki universiteyi mi gösterecem?
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

nebileyimne

Re: At/11

Mesaj gönderen nebileyimne » Sal Şub 02, 2021 5:40 pm

Hayır, Almanya'daki üniversite için alacaksın. Yüksek ihtimalle kabul aldığın üniversite için herhangi birisi tarafından daha önceden denklik talebi oluşturulmuştur. Senin yapman gereken E-Devlet üzerinden arama kısmına "Okul Tanıma Belgesi Sorgulama" yazarak çıkan YÖK sayfasından belge almak sadece. Sonuç çıkmazsa, ki son derece düşük bir ihtimal, denklik belgesini talep etmen gerekir. Prosedürü farklı mı bilmiyorum, ne yapman gerekir o durumda hakim değilim. Ben yine de ihtiyacın olacağını sanmıyorum, okul tanıma belgesi varsa A/T 11 belgesini almanda yeterli olacaktır.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Şub 02, 2021 6:04 pm

Evet onu cikarttim ama denklik belgesi yerine geçmez diyor o kabul oluyorsa tamam cok iyi. Cok tesekkurler.

bgnner

Mesaj gönderen bgnner » Prş Ağu 12, 2021 4:12 pm

Merhaba, denklik belgesi yerine geçmez yazmasına rağmen AT/11 belgesini alabildiniz mi? Yoksa başka bir yol mu izlediniz?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Ağu 12, 2021 4:30 pm

bgnner yazdı: Prş Ağu 12, 2021 4:12 pm Merhaba, denklik belgesi yerine geçmez yazmasına rağmen AT/11 belgesini alabildiniz mi? Yoksa başka bir yol mu izlediniz?
Hayır sorun olmamıştı :) E devletten Okul tanıma belgesi alın yeter.