Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Yenileme ve Part Time Çalışma Sorunu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Muhendis

Oturum Yenileme ve Part Time Çalışma Sorunu

Mesaj gönderen Muhendis » Çrş Ağu 11, 2021 11:10 pm

Arkadaşlar merhaba. Benim için çok çok önemli bir soru soracağım. Tecrübe edenler cevaplayabilirse çok sevinirim. Ben almanya ya yüksek lisans için şartlı kabulle gideceğim. Buradan giderken elimde bloke hesap için istenen para miktarı olacak. Ama ilk sene dil kursum bittikten sonra oturum yenilemek için tekrar tekrar 10k euro gösteremem. Bu parayı sadece 1 kereliğine ve borç olarak bulabildim. Oturumumu dil hazırlık sınıfı bittikten sonra part time werkstudent olarak ya da part time başka bir iş bularak ve çalıştığıma dair belgeyi göstererek yenileyebilir miyim. Yani ilk yıl bloke hesap parasıyla geçer. Ama ikinci ve üçüncü yıllar için ben 10k 10k bulamam. Çalışarak halledebilir miyiz onu soruyorum
En son Muhendis tarafından Çrş Ağu 11, 2021 11:11 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Re: Oturum Yenileme ve Part Time Çalışma Sorunu

Mesaj gönderen Informatiker » Prş Ağu 12, 2021 1:36 am

Heryerde ayni mi degil mi bilmiyorum ama ben geldigimde ilk oturum uzatisimda garantör belgemi göstermistim. Daha sonralari ise basladigim icin oturum uzatirken Arbeitsvertrag ve son 6 aylik Lohnabrechnung gösterdim hep gelir ispati olarak. Su ana kadarda sorunsuz uzattim oturumu hep.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Prş Ağu 12, 2021 8:18 am

Informatiker yazdı: Prş Ağu 12, 2021 1:36 am Heryerde ayni mi degil mi bilmiyorum ama ben geldigimde ilk oturum uzatisimda garantör belgemi göstermistim. Daha sonralari ise basladigim icin oturum uzatirken Arbeitsvertrag ve son 6 aylik Lohnabrechnung gösterdim hep gelir ispati olarak. Su ana kadarda sorunsuz uzattim oturumu hep.
Bulduğunuz iş part time mıydı ve maaş bordrosu 6 aylık olmak zorunda mı. Çünkü hazırlıkta çalışma izni yok. Şöyle olacak dil hazırlık sınıfı bitecek ve oturum da bitecek ama ben daha işe bile başlamamış olacam çünkü hala hazırlık öğrencisi olduğum için çalışma iznim verilmicek. Orada bir sıkıntı olur mu. Yani hazırlığı bitirsem ve işe başlayalı henüz bir kaç ay olmuşken yine oturum uzatabilir miyim.

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Prş Ağu 12, 2021 1:27 pm

Is Werkstudent olarak aylik 80 saat haftada 20 saat. Ögrenci olarak baska türlüsü mümkün degil zaten ya Werkstudent ya da Minijob/Aushilfe.
Yazili kural o mudur bilemem ama bana su ana kadar her seferinde minimum 6 aylik gelir ispati göstermem gerektigini ekstra belirttiler.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Prş Ağu 12, 2021 9:12 pm

Informatiker yazdı: Prş Ağu 12, 2021 1:27 pm Is Werkstudent olarak aylik 80 saat haftada 20 saat. Ögrenci olarak baska türlüsü mümkün degil zaten ya Werkstudent ya da Minijob/Aushilfe.
Yazili kural o mudur bilemem ama bana su ana kadar her seferinde minimum 6 aylik gelir ispati göstermem gerektigini ekstra belirttiler.
Çok teşekkür ederim 👍