Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Clausthal

Niedersachsen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
sedatcng

TU Clausthal

Mesaj gönderen sedatcng » Cum Ara 01, 2017 12:03 pm

Merhaba arkadaşlar!
acil bir konuda yardıma ihtiyacım var. 7 aydır vize bekliyorum konsolosluk bana sürekli aynı cevabı veriyor.
Ben de otomotik cevap yerine bu kadar uzun sürmesinin nedenini açıklar mısınız? diye yazdım. İsterseniz yabancılar dairesiyle iletişime geçebilirsiniz dediler.
Sizden ricam bilen varsa telefon, fax ya da e-posta adresi paylaşırsanız çok sevinirim.

ozanakss

Re: TU Clausthal acil yardım!!

Mesaj gönderen ozanakss » Cum Ara 01, 2017 1:21 pm

sedatcng yazdı: Cum Ara 01, 2017 12:03 pm Merhaba arkadaşlar!
acil bir konuda yardıma ihtiyacım var. 7 aydır vize bekliyorum konsolosluk bana sürekli aynı cevabı veriyor.
Ben de otomotik cevap yerine bu kadar uzun sürmesinin nedenini açıklar mısınız? diye yazdım. İsterseniz yabancılar dairesiyle iletişime geçebilirsiniz dediler.
Sizden ricam bilen varsa telefon, fax ya da e-posta adresi paylaşırsanız çok sevinirim.
7 aydır vizeyi bekliyorum derken konuyu biraz daha açarmısın?
Lisans mı okuyacaksın?7 ay olması imkansız bence kesinlikle bir sorun vardır
Sana Clausthal yabancılar dairesinin kontakt bilgilerinin yer aldığı linki atacağım
Ausländerbehörde Goslar:
https://www.landkreis-goslar.de/index.p ... 49.57&La=1

tel:05321 76-0

sedatcng

Mesaj gönderen sedatcng » Cum Ara 01, 2017 4:07 pm

cevap için çok teşekkür ederim. Konu Şöyle:
TU C. den SS2018 yılı Yüksek lisans için (teknik işletme bölümü) şartlı kabul aldım.9 şubat 2017 yılında konsolosluğa görüşmeye gittim.Arkadaşım blokeli hesabı AAchen de açmış.(blokeli hesap herhangi bir eyalette açılabilir) banka mutlaka dil kursu kaydı istemiş ve formaliteden aachen de yapılmış.Görüşmede tutarsızlık var dediler ben de durumu açıkladım.2.5 ay sonra
Almanca bilmiyorum ve dil kursu başka yerde üniv. başka yerde diye red verdiler. Ben de itiraz ettim 2 sayfalık bir mektup yazdım ve 24 Nisanda teslim ettim. Ağustos ayına kadar cevap gelmedi Almanyaya gittim(daha önce Almanyadan 2 defa shengen vizesi almıştım) Bu sefer risk almak istemedim İtalyadan aldım romaya gitim ordan essen'e. Kuzenimle birlikte üniversiteye gittik. Durumu açıkladım Mariaspring dil kursuna gönderdiler bizi. Hem 6 kasım hem de 15 ocak için dil kursu kaydımı yaptırdım. Ordan studentenwerk e yurt için kayıt yaptırmaya gittik. Kesin kayıt olmaz dediler form ve boşür aldım ve almanyadan konsolosluğa mail attım. Türkiyeye dönerken aradılar 2.defa görüşmeye çağırdılar(18 Eylül) ve bana geç kaldınız tekrar üniv.den belge isteyin dediler. Görüşmeye gittim bir müdürle ingilizce konuştum durumu açıkladım. belge 3 gün sonra gelecek dedim ve Üniv. bana ss2019 yılı için kabul verdi. Belge geldi ve teslim ettim. mail atıyorum bana standart cevap veriyorlar en son bugün yabancılar dairesiyle iletişime geçin dediler. Durum bu..

sedatcng

Mesaj gönderen sedatcng » Pzt Şub 12, 2018 8:03 pm

sonunda bugün vizeyi aldım. ozanakss kullanıcıya yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim.
tam 1 yıl sürdü ve detaylı olarak vize anı defterinde paylaşacağım.

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Sal Ağu 10, 2021 3:45 pm

sedatcng yazdı: Cum Ara 01, 2017 4:07 pm cevap için çok teşekkür ederim. Konu Şöyle:
TU C. den SS2018 yılı Yüksek lisans için (teknik işletme bölümü) şartlı kabul aldım.9 şubat 2017 yılında konsolosluğa görüşmeye gittim.Arkadaşım blokeli hesabı AAchen de açmış.(blokeli hesap herhangi bir eyalette açılabilir) banka mutlaka dil kursu kaydı istemiş ve formaliteden aachen de yapılmış.Görüşmede tutarsızlık var dediler ben de durumu açıkladım.2.5 ay sonra
Almanca bilmiyorum ve dil kursu başka yerde üniv. başka yerde diye red verdiler. Ben de itiraz ettim 2 sayfalık bir mektup yazdım ve 24 Nisanda teslim ettim. Ağustos ayına kadar cevap gelmedi Almanyaya gittim(daha önce Almanyadan 2 defa shengen vizesi almıştım) Bu sefer risk almak istemedim İtalyadan aldım romaya gitim ordan essen'e. Kuzenimle birlikte üniversiteye gittik. Durumu açıkladım Mariaspring dil kursuna gönderdiler bizi. Hem 6 kasım hem de 15 ocak için dil kursu kaydımı yaptırdım. Ordan studentenwerk e yurt için kayıt yaptırmaya gittik. Kesin kayıt olmaz dediler form ve boşür aldım ve almanyadan konsolosluğa mail attım. Türkiyeye dönerken aradılar 2.defa görüşmeye çağırdılar(18 Eylül) ve bana geç kaldınız tekrar üniv.den belge isteyin dediler. Görüşmeye gittim bir müdürle ingilizce konuştum durumu açıkladım. belge 3 gün sonra gelecek dedim ve Üniv. bana ss2019 yılı için kabul verdi. Belge geldi ve teslim ettim. mail atıyorum bana standart cevap veriyorlar en son bugün yabancılar dairesiyle iletişime geçin dediler. Durum bu..
Ben de ayni bolumden kabul aldim. Vizeyi bekliyorum. Bolum hakkinda bilgi verebilir misiniz?

sezai16

Mesaj gönderen sezai16 » Çrş Ağu 11, 2021 1:05 am

NachDeutsch yazdı: Sal Ağu 10, 2021 3:45 pm Ben de ayni bolumden kabul aldim. Vizeyi bekliyorum. Bolum hakkinda bilgi verebilir misiniz?
ben de izmirden ve aynı bölümden. Bir türlü vize randevusu vermedikleri için 2 kere kursu erteledim. Şimdi eylülde randevum var ve kurs başlangıç tarihi ile arasında 5 hafta var. Daha önce de ulusal vize almıştım ama bu sefer aşırı uzun sürdü. Senin vizen onaylandı mı? iletişim halinde olalım.

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Prş Ağu 12, 2021 10:22 am

sezai16 yazdı: Çrş Ağu 11, 2021 1:05 am ben de izmirden ve aynı bölümden. Bir türlü vize randevusu vermedikleri için 2 kere kursu erteledim. Şimdi eylülde randevum var ve kurs başlangıç tarihi ile arasında 5 hafta var. Daha önce de ulusal vize almıştım ama bu sefer aşırı uzun sürdü. Senin vizen onaylandı mı? iletişim halinde olalım.
Vizeyi hala bekliyorum. Tekrar kabul belgesini konsolosluk isterse alirsin. Ben de bilmedigim icin net bir sey diyemiyorum.