Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

SEPA İçerisinde IBAN İsteyen Kira Kontratı

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
emreozcan9

SEPA İçerisinde IBAN İsteyen Kira Kontratı

Mesaj gönderen emreozcan9 » Sal Ağu 10, 2021 1:21 am

Merhabalar,

Bana iletilen yurt kontratında kiranın otomatik olarak çekilebilmesi için kontrata SEPA içerisinde yer alan banka bilgilerimi yazmam isteniyor. Fakat ben henüz Türkiyedeyim ve Almanyadaki tek hesabım Fintibanın bloke paramı koyduğu SutorBank. Kontratı doldurup 1 hafta içinde onlara iletmem isteniyor.

SutorBank hesap bilgilerimi yazmam doğru olur mu? Yoksa onlara hala TRde olduğumu ve Almanyada hesap açmadığımı mı söylemem gerekiyor?

Teşekkürler.

ramo

Re: SEPA İçerisinde IBAN İsteyen Kira Kontratı

Mesaj gönderen ramo » Sal Ağu 10, 2021 12:15 pm

emreozcan9 yazdı: Sal Ağu 10, 2021 1:21 am Merhabalar,

Bana iletilen yurt kontratında kiranın otomatik olarak çekilebilmesi için kontrata SEPA içerisinde yer alan banka bilgilerimi yazmam isteniyor. Fakat ben henüz Türkiyedeyim ve Almanyadaki tek hesabım Fintibanın bloke paramı koyduğu SutorBank. Kontratı doldurup 1 hafta içinde onlara iletmem isteniyor.

SutorBank hesap bilgilerimi yazmam doğru olur mu? Yoksa onlara hala TRde olduğumu ve Almanyada hesap açmadığımı mı söylemem gerekiyor?

Teşekkürler.
Arkadaşlar benden de direct debit çekebilmek için banka bilgilerimi istediler. Bunu Almanyaya gitmeden nasıl yapabiliriz? Daha Türkiyedeyken Studentenwerk tutan arkadaşlar bilgilendirebilir mi

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Sal Ağu 10, 2021 2:34 pm

emreozcan9 yazdı: Sal Ağu 10, 2021 1:21 am Merhabalar,

Teşekkürler.
Merhaba,

Ben de aynı durumu yaşadım. Yurt ile konuşup durumu anlattığımda en kısa sürede SEPA'yı göndermemi istediler ama ilk iki ayı Türkiye'den gönderdim. Anlayışlı davranıyorlar. Banka hesabı açabildikten sonra da imzalayıp gönderdim. Herhangi bir sorun yaşamadım.

Kolay gelsin

emreozcan9

Mesaj gönderen emreozcan9 » Çrş Ağu 11, 2021 8:35 am

Kuss yazdı: Sal Ağu 10, 2021 2:34 pm Merhaba,

Ben de aynı durumu yaşadım. Yurt ile konuşup durumu anlattığımda en kısa sürede SEPA'yı göndermemi istediler ama ilk iki ayı Türkiye'den gönderdim. Anlayışlı davranıyorlar. Banka hesabı açabildikten sonra da imzalayıp gönderdim. Herhangi bir sorun yaşamadım.

Kolay gelsin
Evet, bugün yanıt geldi. İlk ayın kirasını da depozitoyla birlikte EFT/Transfer yaparsın sıkıntı olmaz dediler. Almanyaya gelip hesap açınca bize söylersin dediler.

Buraya da yazayım daha sonra yurt için arama yapan arkadaşların ihtiyacı olabilir.