Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bilgisayar Muhendisligi / Mimarlik

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
GKN

Mesaj gönderen GKN » Cum Tem 23, 2010 2:56 am

Merhaba Arkadaslar,
oglum turkiyede ozel bir universtenin bilgisayar ogretmenligini kazanirsa Almanyada bilgisayar muhendisligini okuya bilirmi?
Ikinci sorum ic mimalik bolumunu kazanirsa Mimarlik okuya bilirmi?
saygilarimla

GKN

Mesaj gönderen GKN » Cum Tem 23, 2010 5:38 am

merhaba arkadaslar,
yanlislik olmasin diye kazanicagi bolumkeri tekrar yaziyorum
Ic Mimarlik ve Cevre Tasarimi,(mimarlik okuyabilirmi)
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilisim Sistemleri 4 yillik yuksek okul
Bilgisayar muhendisligi okuya bilirmi?
simdiden tesekkure

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Cum Tem 23, 2010 11:23 am

merhaba, bunu aslinda almancaniz varsa hangi universitede okumak istiyorsa o universiteye mail atsaniz hemen cevap yollarlar ama,benim edindigim tecrubelere gore turkiyede kazandigi bolume yakin bir bolumde okuyabilir.yani dediginiz yerleri okumasinda bir engel yok bence.ben turkiyede makine muhendisligini bitirdim ve bana informatik ve elektrotechnik dahi okuyabilirsin demislerdi.genede universitelerin akademisches auslandsamt bolumlerine mail atarsaniz cabuk ve net bir cevap alirisniz

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Cum Tem 23, 2010 2:46 pm

mechanical senin durumun farkli. 4 senelik bir bolum bitirdiginde, istedigin bolumu okuyabiliyosun. GKN yi yaniltmayalim. En iyi cevabi ama universiteler verir. Ben birincisini hic bilmiyorum ama ic mimarlik kazanip, mimarlik okuyabilir tahmin ediyorum. Ama sorun surda: Benim gordugum mimarlik bolumleri almanyadaki hep iyi bir ortalama istiyolardi. Siz universitelere sorun. Yine de bu baslik altinda daha bilgili arkadaslar cevap vereceklerdir.

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Cum Tem 23, 2010 9:16 pm

yok buna yaniltma denmezde crazyfb bi mantik yuruttum ben.zaten iyi okursan kesin bir cevapta vermedim.evet hakli olabilirsin o konuda ama ben trde kimya bolumu kazanip(4 yili bitirmemis,) almanyada elektrotechnike kaydolmus kisi gordum.duydum demiyorum gordum:).aslinda maniaturk bunu daha iyi biliyordur cunku o informatik okuyor. ama bilgisayar ogretmenligi kazanipta informatike kabul almayacagini da diyemem,su olabilir eger lise diploma notu falan dusukse o zaman eleyebilirler.

GKN

Mesaj gönderen GKN » Cum Tem 23, 2010 9:19 pm

merhaba arkadaslar,
Verdiginiz cevaplar icin Tesekkur ederim.
akademisches auslandsamt bolumlerine sorucagim cevap alirsam
bu bolume yazicagim.
Kalin saglicakla.

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Cum Tem 23, 2010 9:22 pm

evet GKN en mantiklisi akademisches auslandsamtlara mail atmak.pazartesi alirsin hemen cevabi en iyi onlar bilir bu isi.kolay gelsin insallah oglunuz kabul alir

GKN

Mesaj gönderen GKN » Cum Tem 23, 2010 9:23 pm

Arkadaslar,
oglumun lise diplomasi sayisal bolumu Not ortalamasi almanyaya gore 100 uzerinden 60 larda yani 3 falan tahminen

GKN

Mesaj gönderen GKN » Cum Tem 23, 2010 9:25 pm

Tesekkurler arkadaslar

GKN

Mesaj gönderen GKN » Cum Tem 23, 2010 9:39 pm

arkadaslar,
bilgisayar muhendisliginin almancasi almancasini soyleye bilirmisiniz.

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Cum Tem 23, 2010 9:55 pm

Informatik

GKN

Mesaj gönderen GKN » Cum Tem 23, 2010 10:43 pm

Tesekkurler Mechanical

prodigysrcan

Mesaj gönderen prodigysrcan » Pzr Tem 25, 2010 1:32 am

Bu arada turkiyede 4 yillik bir universiteyi bitirmis insanlar tekrar lisans okumak istediklerinde bitirdikleri bolume bakilmaksizin istedikleri bolume basvurabiliolar yada girme sanslari oluyor diye birsey yok .En azindan ben oyle biliyorum.Aksini bilen yada goren varsa soylerse iyi olur :)

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Pzr Tem 25, 2010 2:25 pm

prodigy oyle bisey var. 4 yillik bitirdigin takdirde istedigin bolume basvurabiliyosun. ornegi de benim :) muhendislik bitirdim. isletme okuyorum.

prodigysrcan

Mesaj gönderen prodigysrcan » Pzr Tem 25, 2010 9:36 pm

E tamamda zaten sen su denklik merkezine belgelerini yollayinca sana demiyorlarmi iste sen su su bolumlerde okuyabilirsin diye.Ben hacettepe de linguistik bitirdim simdi gidip ben ne bilim isletme yada muhendislige basvursam adamlar gulmezlermi :) simdi ben erlangende yim ama bu adamlara soru sorunca hepsi farkli cevap veriyor ..Bu sitedeki insanlar daha bilgili.Ama ben oyle biliyorum.Sen nasil yaptigini anlatirsan sevinirim.Acaba genel gecer birseymi yoksa her unide degisirmi bu :)

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Pzt Tem 26, 2010 12:28 am

Prodigy bu genel bir kanun. Kimsenin birsey demeye de hakki yok. Eger Turkiyede 4 yillik bir universite bitirdiysen, Almanyada istedigin bolume bachelor programi icin (3 yillik) basvurabilirsin. Dedigim gibi ben Turkiyede muhendislik bitirdim ama burda tamamen farkli bi dal olan BWL e basladim.

prodigysrcan

Mesaj gönderen prodigysrcan » Pzt Tem 26, 2010 1:38 pm

Vallaha 1 yili gecti bu siteye uyeyim ve hemen hemen butun yazilanlari okudum fakat simdiye kadar aldigim en yararli bilgi buydu(kendi acimdan) burda erlangen universitesinde bu sene uretim muhendisligi diye degisik ve guzel bir bolum aciyorlar.Gittim arastirdim gelecegi bayagi parlak birsey.Ama ben turkiyede linguistik bolumunu bitirdigim icin alakasiz bolum diye almiyorlar biliyordum.

Hatta bunu yazdim da taa 1 sene once forumlara ama moderator arkadaslar bitirdiigim bolumle alakali bir bolumde okumak zorunda oldugumu soylediler.

Sende bunun tam aksinin oldugunun canli kanitisin.Ben o zaman baslik acim bu konuyla ilgili yeni bir tane.Cunku benim gibi bilen arkadaslar var.Ne dersin ?

Bilgilerin icin tesekkurler crazyfb :) bu arada hangi universite de okuyodun? okul nasil gidiyor :)

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Pzt Tem 26, 2010 3:32 pm

prodigy basvurdun diye adamlar almak zorunda degil yalniz. dikkat et o yuzden. NC olmasi durumunda bolumun kabul almama durumun her zaman var. Ben canli kanitim ama eger kesin bi bilgi almak istiyosan, resmi bi yerlere atip sorabilirsin. Erlangen Bayern de olmasi lazim. Bayern icin bi tane ogretim islerine bakan kurum var. Adini tam bilmiyorum. Bu diploma denkligini filan yapiyolar. Burda Turkiyeden gelen diplomalara bakan bi Alman kadin var. Turkle evli heralde. Avci soyadi. Bu kadina bi email atip, durumunu anlatirsin, o sana hemen cevap verir zaten okursun veya okuyamazsin diye.

email: Marga.Avci@zast.bayern.de

Burdan kesin bi sonuca ulasirsin. Ben Koln Universitesinde okuyorum isletme. Okula yeni basladim. Idare ediyoruz oyle iste. :)

defender8050

Mesaj gönderen defender8050 » Sal Tem 27, 2010 5:48 pm

ben 8 yil once oys de textil muhendisligini kazanip gelmistim simdi rwth dan dipl. elektrotechnikerin olarak mezun oldum. benim zamanimda rwth da ayrica textil muhendisligi okutulmadigi icin (textil muhendisligi rwth da makina fakultesine bagli oldugundan) bana 3 oneri yapmislardi o zaman elektrotechnik, informatik, maschinenbau. yani benim bildigim kadariyla kazandigin veya tr de okudugun uni ye gore almanyada bolum secebiliysun. tani simdi degismis olabilir

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Sal Tem 27, 2010 9:05 pm

[quote]prodigysrcan tarafindan yazilan metin:
Vallaha 1 yili gecti bu siteye uyeyim ve hemen hemen butun yazilanlari okudum fakat simdiye kadar aldigim en yararli bilgi buydu(kendi acimdan) burda erlangen universitesinde bu sene uretim muhendisligi diye degisik ve guzel bir bolum aciyorlar.Gittim arastirdim gelecegi bayagi parlak birsey.Ama ben turkiyede linguistik bolumunu bitirdigim icin alakasiz bolum diye almiyorlar biliyordum.

Hatta bunu yazdim da taa 1 sene once forumlara ama moderator arkadaslar bitirdiigim bolumle alakali bir bolumde okumak zorunda oldugumu soylediler.

Sende bunun tam aksinin oldugunun canli kanitisin.Ben o zaman baslik acim bu konuyla ilgili yeni bir tane.Cunku benim gibi bilen arkadaslar var.Ne dersin ?

Bilgilerin icin tesekkurler crazyfb :) bu arada hangi universite de okuyodun? okul nasil gidiyor :)[/quote]

belki yanlis anlasilma olmustur sorunda.arkadaslar master icin basvuracagini anlamislardir.master icin kesinlikle bachelorinla alakali bir bolum olmasi gerekiyor ama eger sen diyorsan trde okudugum bolumu sevmedim yeniden baska bir bolumde bachelor okucam,bunun kabulu uniden uniye degisebiliyor.kimisi kabu ediyor kimisi olmaz diyor.ama kesin bisey var ki o da okumak istedigin dalla ilgili ossde baraji kesinlikle asmis olman.