Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Telefonun Başında Çaresiz Bekliyorum

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
oyku.35

Telefonun Başında Çaresiz Bekliyorum

Mesaj gönderen oyku.35 » Sal Ağu 10, 2021 4:08 pm

Selam arkadaşlar ben 15 temmuzda Mimarlık masterı için 2 üniversiteye başvurdum. Almancam yok, İngilizce bölüme başvurdum ielts sonucum ile birlikte. Başvurduğum üniversiteler Bauhaus Weimar ve Wismar hochschule. Okulların kayıt dönemi Eylül sonuna kadar ve okulların ikisi de ekim başı başlıyor. Ben ise neredeyse 2 haftadır telefonun başında çaresiz bekliyorum..
Merak ettiğim birkaç soru var belki sorularımı cevaplamamda yardımcı olabilirsiniz diye buraya yazmak istedim;

1) Kabul veya red kesinlikle dönüş sağlarlar mı?

2) Ne kadar sürede dönüş sağlıyorlar normalde?

3) Onay aldım diyelim 1 ayda vize alabilir miyim?

ramo

Re: Telefonun Başında Çaresiz Bekliyorum

Mesaj gönderen ramo » Sal Ağu 10, 2021 4:26 pm

oyku.35 yazdı: Sal Ağu 10, 2021 4:08 pm Selam arkadaşlar ben 15 temmuzda Mimarlık masterı için 2 üniversiteye başvurdum. Almancam yok, İngilizce bölüme başvurdum ielts sonucum ile birlikte. Başvurduğum üniversiteler Bauhaus Weimar ve Wismar hochschule. Okulların kayıt dönemi Eylül sonuna kadar ve okulların ikisi de ekim başı başlıyor. Ben ise neredeyse 2 haftadır telefonun başında çaresiz bekliyorum..
Merak ettiğim birkaç soru var belki sorularımı cevaplamamda yardımcı olabilirsiniz diye buraya yazmak istedim;

1) evet
2) okula göre değişir. Okulun sitesini araştırmanı öneririm
3) idata randevu atanma süresini falan da sayarsak 1 ay zor bence

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Sal Ağu 10, 2021 7:19 pm

oyku.35 yazdı: Sal Ağu 10, 2021 4:08 pm Selam arkadaşlar ben 15 temmuzda Mimarlık masterı için 2 üniversiteye başvurdum. Almancam yok, İngilizce bölüme başvurdum ielts sonucum ile birlikte. Başvurduğum üniversiteler Bauhaus Weimar ve Wismar hochschule. Okulların kayıt dönemi Eylül sonuna kadar ve okulların ikisi de ekim başı başlıyor. Ben ise neredeyse 2 haftadır telefonun başında çaresiz bekliyorum..

Merhaba,

Kesinlikle dönüş yapıyorlar, eğer posta ile başvuru kabul ettilerse postanızın ulaşması uzun sürüyor olabilir. Ama lisans için bir haftada cevap aldığım üniversite de oldu bir ayda da. Okula göre değişiyor. Önceden tahmini randevu alıp belki daha sonra iptal edebilirsiniz. Eğer gecikirse okula bu durumu anlatırsanız anlayışlı davranacaklarını umuyorum.

Kolay gelsin.

oyku.35

Mesaj gönderen oyku.35 » Sal Ağu 10, 2021 7:41 pm

Bugün 1 inden red dönüşü aldım, ortalamadan dolayı kabul etmemişler. Diğerini hala bekliyorum internet sitelerine baya baktım ama hiçbir bilgi bulamadım açıklanma konusunda. Sizce ne olur ne olmaz diye vize randevusu almalı mıyım?

dreamer06

Mesaj gönderen dreamer06 » Çrş Ağu 11, 2021 12:44 am

oyku.35 yazdı: Sal Ağu 10, 2021 7:41 pm Bugün 1 inden red dönüşü aldım, ortalamadan dolayı kabul etmemişler. Diğerini hala bekliyorum internet sitelerine baya baktım ama hiçbir bilgi bulamadım açıklanma konusunda. Sizce ne olur ne olmaz diye vize randevusu almalı mıyım?
Bence alin olmadi ertelersiniz ben de oyle yaptim, bu arada eger istanbuldaysaniz hemen veriyorlar cok beklemiyorsunuz atama falan icin

oyku.35

Mesaj gönderen oyku.35 » Çrş Ağu 11, 2021 12:59 am

Çok teşekkür ederim, o zaman hemen bir randevu işlemine başlayayım

Pyundai

Mesaj gönderen Pyundai » Cum Eyl 03, 2021 1:54 pm

Merhaba,

1) Kabul veya red durumunda bilgilendirme yapıyorlar

2) Onu siz başvuruyu yaptıktan ve sizin başvuru belgeleriniz onaylanıp ilgili bölüme iletikdikten sonra (bauhaus ta öğrenci işleri önce bir belgeleri kontrol edip sonrasında ilgili bölüme yolluyor diye biliyorum) sizi şu ay içinde sonuçlar açıklanıcaktır gibisinden bir e-mail ile bilgilendiriyor olmaları gerekiyor diye biliyorum (ya da direk web sitesinde de yazıyor olabilir).

Bunlar gerçekleşmediyse öğrenci işlerine bir e-mail atabilirsiniz

oyku.35

Mesaj gönderen oyku.35 » Cum Eyl 03, 2021 2:12 pm

Pyundai yazdı: Cum Eyl 03, 2021 1:54 pm Merhaba,

1) Kabul veya red durumunda bilgilendirme yapıyorlar

2) Onu siz başvuruyu yaptıktan ve sizin başvuru belgeleriniz onaylanıp ilgili bölüme iletikdikten sonra (bauhaus ta öğrenci işleri önce bir belgeleri kontrol edip sonrasında ilgili bölüme yolluyor diye biliyorum) sizi şu ay içinde sonuçlar açıklanıcaktır gibisinden bir e-mail ile bilgilendiriyor olmaları gerekiyor diye biliyorum (ya da direk web sitesinde de yazıyor olabilir).

Bunlar gerçekleşmediyse öğrenci işlerine bir e-mail atabilirsiniz
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Bauhaus’tan hala hiçbir şekilde dönüş alamadım. En son bu sabah mail attım öğrenci işlerine. Bana en son belgeleriniz işleme alınmıştır maili geldi 20 temmuzda fakat herhangi bir bilgilendirme maili gelmedi bunun dışında. Websitesine bakıyorum fakat nereden görebilirim tam bu duyuruları tam bilmiyorum eğer biliyorsanız benimle paylaşabilirseniz çok mutlu olurum. :)

Pyundai

Mesaj gönderen Pyundai » Cum Eyl 03, 2021 4:12 pm

oyku.35 yazdı: Cum Eyl 03, 2021 2:12 pm Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Bauhaus’tan hala hiçbir şekilde dönüş alamadım. En son bu sabah mail attım öğrenci işlerine. Bana en son belgeleriniz işleme alınmıştır maili geldi 20 temmuzda fakat herhangi bir bilgilendirme maili gelmedi bunun dışında. Websitesine bakıyorum fakat nereden görebilirim tam bu duyuruları tam bilmiyorum eğer biliyorsanız benimle paylaşabilirseniz çok mutlu olurum. :)
Önemli değil, az da olsa yardımcı olabilmiştir umarım.

Başvurduğunuz bölümün muhakkak bir student advisor'ı ya da uluslararası öğrencilerden sorumlu bir kişisi (ki bazen onlar da hali hazırda öğrenci oluyor ve benzer süreçlerden geçtikleri için daha güncel bilgiye sahip olabiliyorlar) vardır. Bölümün web sayfasından onlara ulaşabilirsiniz sanıyorum.

Ya da sosyal medya üzerinden (facebook vb.) direk okulun ya da o bölümün ya da international öğrencilerin sayfaları oluyor. Orada yeni kazanmış ya da başvurmuş öğrencilerde bir takım sorular soruyorlar. Direk onlara bile ulaşabilirsiniz. Belki benzer durumda olan insanlar da olabilir.

Ayrıca bauhasun mesaj panosuna da bir bakın isterseniz.
https://www.uni-weimar.de/en/university ... ge-boards/

En son da aklıma gelende skype ya da benzeri bir uygulamadan direk başvurduğunuz bölümü web sitesinde verilen telefon numarasından aramak.

Bol şanslar :)

oyku.35

Mesaj gönderen oyku.35 » Cum Eyl 03, 2021 11:07 pm

Pyundai yazdı: Cum Eyl 03, 2021 4:12 pm Önemli değil, az da olsa yardımcı olabilmiştir umarım.

Başvurduğunuz bölümün muhakkak bir student advisor'ı ya da uluslararası öğrencilerden sorumlu bir kişisi (ki bazen onlar da hali hazırda öğrenci oluyor ve benzer süreçlerden geçtikleri için daha güncel bilgiye sahip olabiliyorlar) vardır. Bölümün web sayfasından onlara ulaşabilirsiniz sanıyorum.

Ya da sosyal medya üzerinden (facebook vb.) direk okulun ya da o bölümün ya da international öğrencilerin sayfaları oluyor. Orada yeni kazanmış ya da başvurmuş öğrencilerde bir takım sorular soruyorlar. Direk onlara bile ulaşabilirsiniz. Belki benzer durumda olan insanlar da olabilir.

Ayrıca bauhasun mesaj panosuna da bir bakın isterseniz.
https://www.uni-weimar.de/en/university ... ge-boards/

En son da aklıma gelende skype ya da benzeri bir uygulamadan direk başvurduğunuz bölümü web sitesinde verilen telefon numarasından aramak.

Bol şanslar :)
Tekrar çok teşekkür ederim ilginiz için Facebook sayfasını buldum bile :) verdiğiniz bilgiler ışığında devam edeceğim araştırmaya :)