Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
physio_

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen physio_ » Pzr Ağu 08, 2021 7:49 pm

vallahi ne desem bilemiyorum... başka şehire alınmıyor iptal etmek gerekir evet.. sizin gibi Mayıstan beri bekleyenler var mı izmirde? birşey diyemedim gerçekten...

sezai16

Mesaj gönderen sezai16 » Pzr Ağu 08, 2021 7:51 pm

physio_ yazdı: Pzr Ağu 08, 2021 7:49 pm vallahi ne desem bilemiyorum... başka şehire alınmıyor iptal etmek gerekir evet.. sizin gibi Mayıstan beri bekleyenler var mı izmirde? birşey diyemedim gerçekten...
evet bana özel durum değil

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Pzr Ağu 08, 2021 11:02 pm

Lownchaser yazdı: Pzr Ağu 08, 2021 6:56 pm Merhabalar;
Öncelikle ielts vs belgesi olmadan ben de lisansı İngilizce lisans okuyarak kabul aldığım için bu konu hakkında çok korkularım vardı ama hiç merak etmeyin. Geçen hafta 41F ile başvurumda İngilizce bölüme kabul olduğum için; okuldan eğitimimin İngilizce olduğuna dair belgemi vermem yeterli olmuştu hatta memur dil belgesi isteyince kendisine "dil belgem yok ama lisans derecemi İngilizce tamamladığım için okul aldığım bu belge ile kabul aldım Almanya'dan dedim. Kadın da benim dediğimi tasdikleyerek "evet" diyerek aldı hiç sorgulamadı. Hatta okuldan aldığım yazı da özel olarak eğitimin %100 ingilizce yapıldığı filan yazmıyordu. Genel olarak bu kişi şu bölümü ingilizce programında şu tarihte şu notla vs mezun olmuştur gibi bir yazı idi. Diplomada da yazıyor zaten. Kabul aldığın okulun bu şekilde kabul ettiğini söylersen zaten ekstra dil belgesi istemiyorlar. Eksik belge maili de gelmedi. Hiç merak etmeyin. Vize durumu sonuçlanınca da güncellerim burayı.
Ayrıca çalışma konusunda da sizinle aynı durumdayım. Benden çalışma belgesi istediğinde, mezuniyetten sonra 1 yıl freelance çalıştığım için belgemin olmadığını ama okul döneminde de uzun dönem part time çalıştığımı belirttim. Benden 4 aylık sgk çalışma dökümün yok mu? dedi. Yoktu o yüzden tamam dedi. Çok önemli değil sanırım o kısım varsa veriyorsun. Ama sgkdan alabiliyorsan öyle bir belge al derim okul döneminden kalan vs. Çalıştığın yerden bir belge alabiliyorsan al istersen en sonunda ekstra belge vermek istiyor musun diye sormuştu bana ben o zaman katıldığım ulusal- uluslararası workshop sertifika belgelerimi vermiştim. Sen de onu verebilirsin.

Bol şans:)
Çok teşekkür ederim. O zaman ben de hiç iş yerime gidip belge almaya çalışmayayım çünkü hiç gidesim yok... xd ama eğer sizden eksik belge olarak bunu illaki yine talep ederlerse bilgilendirirseniz sevinirim :D

canglsy14

Mesaj gönderen canglsy14 » Pzt Ağu 09, 2021 1:08 am

Arkadaslar izmirden randevu alamayan arkadaslar vardi. Carsamba gunu 7 hazirandan beri bekledigim Izmir randevu talebimi iptal edip Ankara'ya basvurdum. Bugun randevum 31 Agustosa atandi. Sonradan farkettigim ise Ikametgahima gore zaten en bastan Ankara'ya basvurmam gerekiyormus. Bu tarihler ile okula ucu ucuna yetisiyorum. Izmir'de gercekten buyuk bir sorun var sanirim.

sezai16

Mesaj gönderen sezai16 » Pzt Ağu 09, 2021 2:42 am

31 mayıs'ta oluşturduğum randevu talebini 6 eylül'e atadı hem de bu saate. Gerçekten izmirden vize başvurusu ayrı bir sorun

justwondering

Mesaj gönderen justwondering » Pzt Ağu 09, 2021 10:09 am

Selam arkadaşlar,
Bir okuldan direk kabulüm var. 06 Ağustos tarihinde idatadan randevu talebi oluşturdum bugün randevuyu 31 ağustosa atamışlar ancak idata istanbul gayrettepe ofisine. forumda 39f ile ilgili idata ofisinde girenlerin krizlerini okumuştum ve şu an bu durumda ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum. benim konsoloslukta randevuya girmem gerekmiyor mu? sorularda meslek okuluyla ilgili bir soru vardı ,galiba 2 ya da 3. soru, eğer üniversite öğrenimi için gidiyorsanız buna hayır deyin diyordu ona mı evet diyecektim yoksa herhangi bir başka soruya mı yanlış cevap verdim gerçekten bu durum hakkında bir bilgisi olan ya da direk kabul alanlardan idata ofisinde sorunsuz işlemlerini halleden birileri var mı? böyle bir durum söz konusu değilse randevuyu iptal edip yenisini mi almam gerekecek? o zaman da yetişmeme ihtimali çok yüksek çünkü okul 1 ekimde başlıyor... cidden yardımcı olabilecek birileri varsa çok mutlu olacağım.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Ağu 09, 2021 10:13 am

justwondering yazdı: Pzt Ağu 09, 2021 10:09 am Selam arkadaşlar,
Bir okuldan direk kabulüm var. 06 Ağustos tarihinde idatadan randevu talebi oluşturdum bugün randevuyu 31 ağustosa atamışlar ancak idata istanbul gayrettepe ofisine. forumda 39f ile ilgili idata ofisinde girenlerin krizlerini okumuştum ve şu an bu durumda ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum. benim konsoloslukta randevuya girmem gerekmiyor mu? sorularda meslek okuluyla ilgili bir soru vardı ,galiba 2 ya da 3. soru, eğer üniversite öğrenimi için gidiyorsanız buna hayır deyin diyordu ona mı evet diyecektim yoksa herhangi bir başka soruya mı yanlış cevap verdim gerçekten bu durum hakkında bir bilgisi olan ya da direk kabul alanlardan idata ofisinde sorunsuz işlemlerini halleden birileri var mı? böyle bir durum söz konusu değilse randevuyu iptal edip yenisini mi almam gerekecek? o zaman da yetişmeme ihtimali çok yüksek çünkü okul 1 ekimde başlıyor... cidden yardımcı olabilecek birileri varsa çok mutlu olacağım.
39f şartlı kabul kodu diye biliyorum.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

justwondering

Mesaj gönderen justwondering » Pzt Ağu 09, 2021 10:18 am

39f dil bilgisine sahip akseptanslı lisans eğitimi olarak geçiyor. 39f dışında benim durumuma uygun bir kod yok diye biliyorum

solow

Mesaj gönderen solow » Pzt Ağu 09, 2021 11:04 am

justwondering yazdı: Pzt Ağu 09, 2021 10:09 am Selam arkadaşlar,
Merhaba,

Ben 41F ile başvurdum ama 39F ile ilgili sorunları burada okumuştum. Sizin lisans için direkt kabulünüz varsa 39F doğru. Gördüğüm kadarı ile hem şartlı hem de direkt kabulleri 39F ile alıyorlar ve sorun şartlı kabullerde çıkıyor. Sizin dil bilginiz varsa evraklarınız tamsa bu sorunları yaşayacağınızı düşünmüyorum.

zeitundraum

Mesaj gönderen zeitundraum » Pzt Ağu 09, 2021 11:22 am

Merhaba, benimde 3 okuldan direkt kabulüm var ve okula başlamam için gerekli telc C1 belgem de hazır, bana da 39F verdiler. 11 Haziranda başvurmuştum randevumu 16 Eylüle atadılar(İzmir). Umarım bir sorunla karşılaşmazsınız, bol şans :)

justwondering

Mesaj gönderen justwondering » Pzt Ağu 09, 2021 2:36 pm

zeitundraum yazdı: Pzt Ağu 09, 2021 11:22 am Merhaba, benimde 3 okuldan direkt kabulüm var ve okula başlamam için gerekli telc C1 belgem de hazır, bana da 39F verdiler. 11 Haziranda başvurmuştum randevumu 16 Eylüle atadılar(İzmir). Umarım bir sorunla karşılaşmazsınız, bol şans :)
teşekkür ederim hepinize, sizin randevunuz konsolosluğa mı atandı acaba? umarım hepimizin işleri sorunsuz hallolur

berkayarslan97

Mesaj gönderen berkayarslan97 » Pzt Ağu 09, 2021 5:19 pm

Vizede adres olarak bir akrabamızın evini göstereceğim, birkaç yerde ev sahibinden izin kağıdının olması gerektiğini duydum. Bu kağıt bir devlet dairesinden mi alınıyor yoksa herhangi bir kağıda yazıp imzalasa kabul edilir mi? Teşekkürler.

zeitundraum

Mesaj gönderen zeitundraum » Pzt Ağu 09, 2021 6:17 pm

Evet randevum İzmir Alman Konsolosluğunda

eereniscann

Mesaj gönderen eereniscann » Pzt Ağu 09, 2021 7:13 pm

slmlmc yazdı: Pzr Ağu 08, 2021 4:47 pm Tamamdır paylaşırım bende.sen hangi konsolosluğa başvurdun ve mesaj ne zaman geldi.1Z****6806307339 NOLU PAKET KISA SUREDE SIZE TESLIM EDILECEK. HTTP://WWW.UPS.COM.TR TAKIP EDEBILIRSINIZ bana böyle bir mesaj geldi.
ben henüz başvurmadım kabul bekliyorum

slmlmc

Mesaj gönderen slmlmc » Pzt Ağu 09, 2021 7:31 pm

eereniscann yazdı: Pzt Ağu 09, 2021 7:13 pm ben henüz başvurmadım kabul bekliyorum
Beklediğim gibi red geldi.sebep olarak da doldurduğum formdaki cevaplara kalıplaşmış ezberlemiş cevaplar vermişim ve benim bölümüm uzayla ilgili olduğu için uzay araçlarıyla ilgileniyorum yazmıştım o yüzfen red vermiş.yani saçma bişey yüzünden vermiş.itiraz dilekçesi yazacağım.bidaha başvuru yapsam yine aynı belgeleri vereceğim ve belgerimde sıkıntı yok.Tamamen formu okuyan kişinin gıcıklığı

bamabam

Mesaj gönderen bamabam » Pzt Ağu 09, 2021 8:18 pm

slmlmc yazdı: Pzt Ağu 09, 2021 7:31 pm Beklediğim gibi red geldi.sebep olarak da doldurduğum formdaki cevaplara kalıplaşmış ezberlemiş cevaplar vermişim ve benim bölümüm uzayla ilgili olduğu için uzay araçlarıyla ilgileniyorum yazmıştım o yüzfen red vermiş.yani saçma bişey yüzünden vermiş.itiraz dilekçesi yazacağım.bidaha başvuru yapsam yine aynı belgeleri vereceğim ve belgerimde sıkıntı yok.Tamamen formu okuyan kişinin gıcıklığı
Hangi bilgi notuydu acaba?

slmlmc

Mesaj gönderen slmlmc » Pzt Ağu 09, 2021 9:05 pm

bamabam yazdı: Pzt Ağu 09, 2021 8:18 pm Hangi bilgi notuydu acaba?
Hiçbir bilgi notu yazmıyor üzerinde.sadece bahsettiğim iki şeyi detaylı anlatmadığım için red vermişler onun haricinde belgelerde sıkıntı yok

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Sal Ağu 10, 2021 10:02 am

Izmir konsoloslugundan 3 ay randevu icin bekledikten sonra simdi de 1.5 vize sonucunu bekliyorum. Arkadaslar bu konsolosluktan yakin tarihte ne kadar surede vizeniz geldi. 1.5 yildir zaten pandemiden dolayi haksiz yere bekliyorum evraklarimin tarihleri doldu tekrar yeniledim yine dolmaya basliyor. Maillerime cevap vermiyorlar. Beni aylar once ordan aramislardi ayni telefon numarasibi tekrar arasam sorun olur mu?

eereniscann

Mesaj gönderen eereniscann » Sal Ağu 10, 2021 7:23 pm

arkadaşlar vize görüşmeleri için en iyi konsolosluk hangisi sizce (hız,randevu atama süresi...)

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Ağu 10, 2021 7:31 pm

eereniscann yazdı: Sal Ağu 10, 2021 7:23 pm arkadaşlar vize görüşmeleri için en iyi konsolosluk hangisi sizce (hız,randevu atama süresi...)
Forumda yazılanlara göre Ankara ve Istanbul Izmire gore daha iyi şu an.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kilitli