Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

KIT'e başvuru online mı posta mı?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Bumbum

KIT'e başvuru online mı posta mı?

Mesaj gönderen Bumbum » Pzr Ağu 08, 2021 11:51 pm

Posta ise kaç günde okula gidiyor arkadaşlar?

Bumm

Re: KIT'e başvuru online mı posta mı?

Mesaj gönderen Bumm » Pzt Ağu 09, 2021 9:50 am

Bilen biri?

serhat1453

Mesaj gönderen serhat1453 » Pzt Ağu 09, 2021 10:27 am

Hem online, hem posta ile. Önce belgelerini online portalina yükledikten sonra basvuru formu veriyor sistem en sonunda. Onun ciktisi alip imzalayarak, online olarak yükledigin belgelerin orjinalleri ile birlikte uni ye postayla da gönderiyorsun.
Almanya ici 2-3 günde gider. Tr den bilemiyorum.
Min.B1 Almanca olmasi gerektigini de unutma. B1 katilim belgesi de oluyor.
Bol sans!

Bumbum

Mesaj gönderen Bumbum » Pzt Ağu 09, 2021 12:42 pm

Serhat selamlar peki online başvuruyu yapıp, posta son tarihten sonra giderse sorun olur mu? Telc B1 belgem biraz sonra çıktı da? Ama online başvuru yapılmıştı son tarihten önce.

Bumbum

Mesaj gönderen Bumbum » Pzt Ağu 09, 2021 4:21 pm

serhat1453 yazdı: Pzt Ağu 09, 2021 10:27 am Hem online, hem posta ile. Önce belgelerini online portalina yükledikten sonra basvuru formu veriyor sistem en sonunda. Onun ciktisi alip imzalayarak, online olarak yükledigin belgelerin orjinalleri ile birlikte uni ye postayla da gönderiyorsun.
Almanya ici 2-3 günde gider. Tr den bilemiyorum.
Min.B1 Almanca olmasi gerektigini de unutma. B1 katilim belgesi de oluyor.
Bol sans!
Serhat selamlar peki online başvuruyu yapıp, posta son tarihten sonra giderse sorun olur mu? Telc B1 belgem biraz sonra çıktı da? Ama online başvuru yapılmıştı son tarihten önce.

serhat1453

Mesaj gönderen serhat1453 » Pzt Ağu 09, 2021 9:04 pm

Selamlar Bumbum. Haftasonuna vs denk geldiyse ya da tr den gönderip birkac gün gec kalirsa, cok sorun olacagini zannetmiyorum.
Ben de yillar öncesinde basvurmustum, 1 gün gecikmisti. Herhangi bir sorun olmadi. Oradaki calisana da bagli tabii :)
Bu arada aldiklari zaman, belgeleriniz ulasti maili de atiyorlar. Ayni sekilde kabul ya da red de, maille geliyordu. Bilgin olsun.

Bumbum

Mesaj gönderen Bumbum » Pzt Ağu 09, 2021 9:09 pm

serhat1453 yazdı: Pzt Ağu 09, 2021 9:04 pm Selamlar Bumbum. Haftasonuna vs denk geldiyse ya da tr den gönderip birkac gün gec kalirsa, cok sorun olacagini zannetmiyorum.
Ben de yillar öncesinde basvurmustum, 1 gün gecikmisti. Herhangi bir sorun olmadi. Oradaki calisana da bagli tabii :)
Bu arada aldiklari zaman, belgeleriniz ulasti maili de atiyorlar. Ayni sekilde kabul ya da red de, maille geliyordu. Bilgin olsun.
Danışmanım aracılığıyla yollandı da, sizce beklemeli miyim? Yoksa onlardan hesap şifremi falan isteyeyim mi?

serhat1453

Mesaj gönderen serhat1453 » Pzt Ağu 09, 2021 11:21 pm

Danismanina, belgelerin ulastigina dair bir mail alip almadigini sor. Eger uni tarafindan böyle bir mail atilmissa sorun yok.
Sonuclar da zaten yakinda gelir. Agustos un 2. ya da 3.haftasi tetikte ol :) Bazen bakmayabiliyorlar danismanlar. Her zaman hatirlat onlara.