Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Juraine

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen Juraine » Prş Ağu 05, 2021 5:08 pm

canttransfer yazdı: Prş Ağu 05, 2021 4:56 pm ben de oradaki görevlinin yönlendirmesi ile daha ileri bir tarih yazmıştım. vizem dün geldi, kağıda yazdığım tarihi vermişler direkt
Ne zaman başvurmuştunuz idata’ya?

evrensari

Mesaj gönderen evrensari » Prş Ağu 05, 2021 10:22 pm

onurstr yazdı: Prş Ağu 05, 2021 9:38 am Merhaba herkese. Vize evrakları arasında istenen mezuniyet sonrası işlerle ilgili bir sorum olacak. buna ben çalıştığım devlet kurumundan hizmet belgesi aldım. askerlik terhis belgesini de ekleyeyim diyorum ama bu e-devlet çıktılarını tercüme ettirmek gerekir mi?
Onur selamlar, Türkçe belgelerin hepsini en azından yeminli tercüman ile çevirtmen gerek. 41F başvurumda şirketten aldığım çalışma belgemi noter onaysız yeminli bir tercüman ile çevirtmem yeterli olmuştu.

evrensari

Mesaj gönderen evrensari » Prş Ağu 05, 2021 10:30 pm

Arkadaşlar selamlar,

Başvuru sürecim yeni tamamlandı aşağıda detaylarını iletiyorum.

Vize Türü: 41F
Başvuru Ofisi: İstanbul Idata
Randevu Tarihi: 5 Temmuz
Vize Çıkış Tarihi: 3 Ağustos
Bloke Hesap: Fintiba

Ek Bilgiler:
Sağlık sigortamı gidiş tarihimden 1 gün önce itibariyle 20 gün olarak yaptırmıştım.
Mezuniyetten sonra çalıştığım şirketlerden çalışma belgesi alıp, bu belgeleri yeminli tercüman ile çevirtip iletmiştim.
Lisansımı İngizlizce tamamlamama rağmen dil belgesi istenmişti, IELTS belgemin fotokopisini ilettim.

Juraine

Mesaj gönderen Juraine » Cum Ağu 06, 2021 1:25 am

evrensari yazdı: Prş Ağu 05, 2021 10:30 pm Arkadaşlar selamlar,

Ek Bilgiler:
Sağlık sigortamı gidiş tarihimden 1 gün önce itibariyle 20 gün olarak yaptırmıştım.
Mezuniyetten sonra çalıştığım şirketlerden çalışma belgesi alıp, bu belgeleri yeminli tercüman ile çevirtip iletmiştim.
Lisansımı İngizlizce tamamlamama rağmen dil belgesi istenmişti, IELTS belgemin fotokopisini ilettim.
Selamlar, ben de 6 temmuzda idatadan Stuttgart için başvurdum. Acaba başvuru sürecinde herhangi bir mail aldınız mı konsolosluktan? Ben yabancılar ofisi tarafından sessizlik süresinin bozulup halihazırda incelendiğine ilişkin bir mail aldım da başvurumdan bir sonraki hafta. Halen beklemekteyim vizeyi de.

solow

Mesaj gönderen solow » Cum Ağu 06, 2021 8:58 am

evrensari yazdı: Prş Ağu 05, 2021 10:30 pm Arkadaşlar selamlar,

Ek Bilgiler:
Merhaba,

Okuldan lisans eğitimi %100 İngilizce'dir gibi bir doküman iletmişmiydiniz acaba? Buna rağmen mi tekrar IELTS istendi?

feveriath

Mesaj gönderen feveriath » Cum Ağu 06, 2021 10:37 am

Merhabalar,

Izmir IDATA'dan başvurumdan 3 hafta geçmesine rağmen hala bir randevu tarihi alamadım. Sitede "Atama bekliyor" statüsünde görünüyor. Daha uzun süre bekleyen oldu mu? Vize türüm 39F.

Bu girdiyi ilerleyen günlerde bir değişiklik olduğu taktirde güncelleyeceğim.

canglsy14

Mesaj gönderen canglsy14 » Cum Ağu 06, 2021 11:36 am

feveriath yazdı: Cum Ağu 06, 2021 10:37 am Merhabalar,

Izmir IDATA'dan başvurumdan 3 hafta geçmesine rağmen hala bir randevu tarihi alamadım. Sitede "Atama bekliyor" statüsünde görünüyor. Daha uzun süre bekleyen oldu mu? Vize türüm 39F.

Hocam Izmir'den aldiysayniz oyle oluyor. 2 ay randevu bekledikten sonra iptal ettim ben.Mayistan beri bekleyenler var.

onurstr

Mesaj gönderen onurstr » Cum Ağu 06, 2021 11:55 am

evrensari yazdı: Prş Ağu 05, 2021 10:22 pm Onur selamlar, Türkçe belgelerin hepsini en azından yeminli tercüman ile çevirtmen gerek. 41F başvurumda şirketten aldığım çalışma belgemi noter onaysız yeminli bir tercüman ile çevirtmem yeterli olmuştu.
selamlar hocam. cevap için teşekkür ederim. ben de dün itibariyle çeviri ofisine verdim evrakları. bugün alacağım. umarım herkesin vizesi sorunsuz hallolur.

athos123

Mesaj gönderen athos123 » Cum Ağu 06, 2021 12:35 pm

feveriath yazdı: Cum Ağu 06, 2021 10:37 am Merhabalar,

Kardeşim benimde aynı İzmir 39f 14 temmuzda başvurdum yani 3 hafta oldu. Gelirse ben de bilgilendireceğim.

Benim bu site ve şikayet var tarzı siteler dahil olmak üzere gördüğüm, İzmir konsolosluğu hakkında. En erken nisan sonu başvurup haziran ortası randevuya giden yaklaşık 5 hafta. En geç gördüğüm ise mart sonu başvurup temmuz başı randevusu atanan 13 hafta. (Geçen yıldan bir kişi ise eylül başı başvurup ocak başı randevuya gitmiş o ise 4 ay 1 hafta )-gürkan abiyle yazışmamda genelde yoğunluğun 40f kapsamında daha kötü olduğunu söylüyor-. Ben bu arkadaşlara göre referans alıyorum direk kabulüm var ve ekimin 4 ünde ders başlıyor. Belki bi ihtimal eylül sonuna yetişir ama hiç sanmıyorum daha bi de başvurudan sonraki bekleme süreci var. Hayırlısıysa olsun demek dışında elimden bir şey gelmiyor.

sezai16

Mesaj gönderen sezai16 » Cum Ağu 06, 2021 1:04 pm

athos123 yazdı: Cum Ağu 06, 2021 12:35 pm Kardeşim benimde aynı İzmir 39f 14 temmuzda başvurdum yani 3 hafta oldu. Gelirse ben de bilgilendireceğim.

Benim bu site ve şikayet var tarzı siteler dahil olmak üzere gördüğüm, İzmir konsolosluğu hakkında. En erken nisan sonu başvurup haziran ortası randevuya giden yaklaşık 5 hafta. En geç gördüğüm ise mart sonu başvurup temmuz başı randevusu atanan 13 hafta. (Geçen yıldan bir kişi ise eylül başı başvurup ocak başı randevuya gitmiş o ise 4 ay 1 hafta )-gürkan abiyle yazışmamda genelde yoğunluğun 40f kapsamında daha kötü olduğunu söylüyor-. Ben bu arkadaşlara göre referans alıyorum direk kabulüm var ve ekimin 4 ünde ders başlıyor. Belki bi ihtimal eylül sonuna yetişir ama hiç sanmıyorum daha bi de başvurudan sonraki bekleme süreci var. Hayırlısıysa olsun demek dışında elimden bir şey gelmiyor.
İzmirden 40f’den ortalama kaç ayda randevu geliyor? Bilgin var mı?

furkanbayrakli

Mesaj gönderen furkanbayrakli » Cum Ağu 06, 2021 2:11 pm

Selamlar, ben üniversite hazırlık için dil kursuna gidiyordum pandemiden dolayı Türkiyeye döndüm. Geçtiğimiz şubat ayında vizem bitti. Şuan Türkiyedeyim. Öğrencilerin vizelerinin uzatıldığı ile ilgili bir konu duymuştum şuan vizem var mı yok mu nerden öğrenebilirim?

kocaoğlan06

Mesaj gönderen kocaoğlan06 » Cum Ağu 06, 2021 3:52 pm

merhabalar,ben 39f ile lisans için vizeye başvuracağım 2 tane sorum var şimdiden tşk ederim
1.vize için gerekli evraklar bölümünde:
Türkiye ́de hâlen üniversite öğrenimine devam ediyorsanız:

Güncel öğrenci belgesi ve
Transkript

isteniyor.Acaba bu belgelerin yeminli çeviriciden onaylı halimi götürülcek yoksa türkçesi yeterli mi?
2.Motivasyon mektubu ve kronolojik sıranın bende almancası var ama çevirmenden onaylı değil,bu belgerinde türkçe ve almanca çevirilmiş olarak mı götürmemiz gerek yoksa sadece almancası yeterli midir?

serhads65

Mesaj gönderen serhads65 » Cum Ağu 06, 2021 3:56 pm

Herkese merhabalar, şartlı kabulum var fakat öncesinden dil kursuna gideceğim, idatadan soru ağacında pek anlam veremedim sorularına, daha önce bu şekilde randevu alan varsa acaba hangi kodla aldı?

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Cum Ağu 06, 2021 4:05 pm

solow yazdı: Cum Ağu 06, 2021 8:58 am Merhaba,

Okuldan lisans eğitimi %100 İngilizce'dir gibi bir doküman iletmişmiydiniz acaba? Buna rağmen mi tekrar IELTS istendi?
İngilizce lisans eğitimi kabul etmiyorlarsa çok üzülürüm. 41f'te istenen belgelerde açıkça dil belgesi için okulun belirlediği şartlara göre diyor nasıl ona rağmen hala ayriyetten sınav istiyorlar? şimdi buna bir de 1500 lira ver.....

solow

Mesaj gönderen solow » Cum Ağu 06, 2021 4:28 pm

keinproblem yazdı: Cum Ağu 06, 2021 4:05 pm İngilizce lisans eğitimi kabul etmiyorlarsa çok üzülürüm. 41f'te istenen belgelerde açıkça dil belgesi için okulun belirlediği şartlara göre diyor nasıl ona rağmen hala ayriyetten sınav istiyorlar? şimdi buna bir de 1500 lira ver.....
Ben geçtiğimiz hafta başvuru yaptığımda %100 İngilizce'dir dokümanı götürmüştüm, bu belgeyi aldılar ve tekrar eksik evrak istenmedi. Belki arkadaş bu şekilde bir belge götürmemiştir diye düşünüyorum.

Arıkan

Mesaj gönderen Arıkan » Cum Ağu 06, 2021 5:58 pm

kocaoğlan06 yazdı: Cum Ağu 06, 2021 3:52 pm merhabalar,ben 39f ile lisans için vizeye başvuracağım 2 tane sorum var şimdiden tşk ederim
1.vize için gerekli evraklar bölümünde:
Türkiye ́de hâlen üniversite öğrenimine devam ediyorsanız:

Güncel öğrenci belgesi ve
Transkript

isteniyor.Acaba bu belgelerin yeminli çeviriciden onaylı halimi götürülcek yoksa türkçesi yeterli mi?
2.Motivasyon mektubu ve kronolojik sıranın bende almancası var ama çevirmenden onaylı değil,bu belgerinde türkçe ve almanca çevirilmiş olarak mı götürmemiz gerek yoksa sadece almancası yeterli midir?
Evet yeminli tercümandan çevirisini istiyorlar.Lise diploması ve yeminli tercümesini de istiyorlar.ben 39f ile başvuru yaptım motivasyon mektubunun yemimli tercümesini yaptırdım.ordaki görevli bunu niye yeminli tercümana çevirttin ki senin yazman gerekiyordu dedi.ben de türkçesini ben yazdım zaten ama onu almancaya çevirecek kadar almancam henüz yok dedim.Bana o zaman sen yazmış olmuyorsun ki.senin cümlelerin olmuyor gibi saçma bir cevap verdi ama aldı yine de konsolosluk karar versin diye .

Arıkan

Mesaj gönderen Arıkan » Cum Ağu 06, 2021 6:02 pm

serhads65 yazdı: Cum Ağu 06, 2021 3:56 pm Herkese merhabalar, şartlı kabulum var fakat öncesinden dil kursuna gideceğim, idatadan soru ağacında pek anlam veremedim sorularına, daha önce bu şekilde randevu alan varsa acaba hangi kodla aldı?
“İdata 39f krizi “ başlığı altında sorularına cevap bulabilirsin.

kocaoğlan06

Mesaj gönderen kocaoğlan06 » Cum Ağu 06, 2021 6:51 pm

Arıkan yazdı: Cum Ağu 06, 2021 5:58 pm Evet yeminli tercümandan çevirisini istiyorlar.Lise diploması ve yeminli tercümesini de istiyorlar.ben 39f ile başvuru yaptım motivasyon mektubunun yemimli tercümesini yaptırdım.ordaki görevli bunu niye yeminli tercümana çevirttin ki senin yazman gerekiyordu dedi.ben de türkçesini ben yazdım zaten ama onu almancaya çevirecek kadar almancam henüz yok dedim.Bana o zaman sen yazmış olmuyorsun ki.senin cümlelerin olmuyor gibi saçma bir cevap verdi ama aldı yine de konsolosluk karar versin diye .
tşk ederim hocam o zaman öğrenci belgelerini çevirtiyorum, mektup ve kronolojik sırayı direkt almancasını götürüyorum.

comatose

Mesaj gönderen comatose » Cum Ağu 06, 2021 7:01 pm

Arkadaşlar merhaba,

Erasmus staj programı ile 3 aylık staj yapacağım Almanya'da ve bunu dil kursu ile birleştirip 4 ay kalmak istiyorum toplamda.
Ulusal vize başvurusu yapacağım ve asıl sorum şu: stajı 3 aylık olup ve ekstra bir ay daha ekleyip (farklı amaçlarla) toplamda 90 günü aşan vize başvurusu yapan oldu mu?
tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim,

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Cum Ağu 06, 2021 8:59 pm

solow yazdı: Cum Ağu 06, 2021 4:28 pm Ben geçtiğimiz hafta başvuru yaptığımda %100 İngilizce'dir dokümanı götürmüştüm, bu belgeyi aldılar ve tekrar eksik evrak istenmedi. Belki arkadaş bu şekilde bir belge götürmemiştir diye düşünüyorum.
umarım benden de istemez.

Peki 41f'te Varsa okul veya üniversite öğreniminden sonraki faaliyetlere/çalışmalara dair
belgeler
kısmı ile lgili bir şey sorabilir miyim? Mezuniyetten sonra bir yerde çalışmadım ama lisans dönemimde iki ayrı iş deneyimim oldu, biri stajdı biri uzun dönem part time işti. CV'me yazdım bunları ama bununla ilgili bir çalışma belgesi sunmayacağım çünkü bilgi notunda üniversite öğrenimden sonraki faaliyet dediği için gerek görmemiştim. Sizce yine de çalıştığım yerden bu kişi şu yıllar arası burada çalışmıştı gibi bir belge eklemem gerekir mi ?
Teşekkürler

Kilitli